ÚvodAktualityKalendář 2024: Sezóna s koňmi: dostihy, přehlídky, závody, parkurové skákání a výstavy
Letní sporty

Kalendář 2024: Sezóna s koňmi: dostihy, přehlídky, závody, parkurové skákání a výstavy

Koně vynikají nad jiná zvířata svojí inteligencí, vytříbenou povahou i vztahem ke svému jezdci. Jestliže také patříte k milovníkům tohoto ušlechtilého zvířete, které od nepaměti stojí po boku člověka, určitě vás potěší letošní závody, dostihy a přehlídky, které s koňmi souvisí. I když třeba nemáte možnost poznat svět z koňského hřbetu, vypravte se za jezdeckými i tažnými koňmi na prohlídky hřebčínů, závodiště a výstavy v roce 2024. Kalendář Kudy z nudy vám prozradí, kdy se jednotlivé akce konají, aby vám nic neuniklo.

Duben: Zahájení sezony

Ačkoli již v březnu můžete zažít například Přehlídku plemenných koní Zemském hřebčinci Písek, sezona dostihů i zahájení hlavní návštěvnické sezony hřebčínů začíná v dubnu. Chuchle Arena Praha zahájí sezonu 2024 v neděli 7. dubna. Návštěvníci zažijí osm napínavých dostihů, vyvrcholením bude 97. Gomba handicap a 66. Velká dubnová cena. Pardubické dostihové závodiště odstartuje v neděli 14. dubna, kdy dostihový mítink zakončí Jarní cena Pardubického závodiště. V Národním hřebčíně v Kladrubech nad Labem se od čtvrtka 18. dubna do neděle 21. dubna uskuteční významná mezinárodní soutěž spřežení, Rudolfův pohár. Soutěžit se bude v kategoriích jednospřeží, dvojspřeží i v královské disciplíně čtyřspřeží.

V sobotu 20. dubna si dostihový den užijí i příznivci tohoto sportu v Brně. Na dráze v Brně-Dvorskách se každý rok konají tři dostihové dny. V roce 2024 je to 20. dubna, 15. června a 5. října. Kždý dostihový den vás čeká 5 rovinových dostihů, 3 steeplechase, 2 dostihy poníků v rámci Pony Ligy podporovaný Jockey Clubem ČR a doprovodný program.

 

Květen: Velká jarní cena a přehlídka starokladrubáků

Velká jarní cena chuchleJiž ve čtvrtek 2. května odrazí první skoky parkurové sezony v Chuchli areně Praha Květnová cena. Do října se uskuteční dalších pět parkurových závodů. V neděli 12. května jsou do Chuchle zváni všichni příznivci napínavých dostihů. Tradiční velká jarní cena se letos pojede již 103. sezónu. Jedná se o druhý nejstarší klasický dostih na českém území, který se neběžel jinde než v Chuchli. Dalším hlavním dostihem dne bude 38. Memoriál JUDr. O. Frankenbergera. První dostih odstartuje ve 14 hodin, ale doporučujeme přijet alespoň o půl hodiny dříve. Areál bude otevřen již od 12 hodin.
 
Den starokladrubského koně O týden později, v neděli 19. května se v Chuchli pojede 75. Velká květnová cena. Nudit se nebudou ani děti – při příznivém počasí mohou vyzkoušet jízdy na ponících zdarma, venkovní hřiště s atrakcemi (trampolíny, kolotoč, skákadla) a krytý dětský koutek v přízemí tribuny.

Poslední květnovou sobotu 25. 5. se koná v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem Den starokladrubského koně. Pro návštěvníky je připraven bohatý program, v jehož rámci se můžete těšit na vystoupení starokladrubských koní jak pod sedlem, tak v zápřeži, ukázky drezury a vícespřeží, chovatelské ukázky a mnoho dalšího. V sobotu 11. května se také koná první komentovaná projížďka Krajinou UNESCO ze série těchto přojížděk v roce 2024. 
 

Červen: Dostihový dětský den a České derby v Chuchli

České derbyV sobotu 1. června bude Chuchle patřit dětem. Kromě jízd na ponících (při příznivém počasí) a dalších obvyklých atrakcí pro ně bude v rámci Dětského dne na dostizích připraven další zajímavý program. Hlavními dostihy dne budou 72. Velká červnová cena a 20. Cena Nory Jeane.

Vrcholem dostihového kalendáře v pražské Chuchle Aréně je České derby, které se koná každoročně v poslední červnové dekádě. Letos odstartuje 23. června. Derby je nejprestižnější zkouška, které se dostihový kůň může zúčastnit jen jednou v životě, a to když je tříletý. Už samotný start v něm je majitelským a trenérským cílem, jemuž se podřizuje veškeré snažení. Mít koně v Derby je sen. A když se splní, teprve začíná poslední díl cesty na dostihový Olymp. Triumf v něm nesmazatelně zapíše jméno vítězného koně do historie a vystaví mu tu nejlepší možnou vizitku k pozdějšímu zařazení do chovu. Pro jeho jezdce, trenéra, majitele, chovatele a ošetřovatele je pak tou naprosto nejvyšší metou, jíž lze v dostihovém světě dosáhnout.
 

Červenec a srpen: Pardubická všestrannost a Dámský den

hřebčín písekSoutěž Pardubická všestrannost – někdy nazývána také jako military – patří k nejnáročnějším jezdeckým disciplínám. Dnešní sport se vyvinul z původní potřeby armády testovat všestrannou způsobilost koní. První soutěže všestrannosti se konaly po roce 1900 ve Francii, první šampionát je datován do roku 1902 v Paříži. Na olympijských hrách se všestrannost poprvé objevila v roce 1912 ve Stockholmu. V Pardubicích mají soutěže všestrannosti dlouhou tradici. V minulosti se tu konaly nejen národní šampionáty, ale také soutěže mezinárodní úrovně. Letošní závody se konají od 12. do 14. července

Ve Slatiňanech se v neděli 11. srpna uskutečí tradiční Dámský den. Dámy v současném jezdeckém oděvu, ale i v dobových šatech předvedou jízdu v dámských sedlech. V šampaňské jízdě překonají dvojskok se skleničkou šampaňského v ruce, předvedou volnou sestavu v kostýmech s hudebním doprovodem, drezuru ve dvojici i jízdu elegance. Tento den je rozhodně na co se těšit!
 

Září: Evropský den koní, výstava Kůň v Lysé nad Labem a Velká cena Prahy.

Koně v akciVýstavu Koně v akci letos v Pardubicích vystřídá o víkendu 14. – 15. září Evropský den koní a Letní cena města Pardubic – Dožínky. Vrcholem sobotních oslav Evropského dne koní bude závěrečná kvalifikace na 134. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou. V neděli se ukuteční další, zejména rovinné dostihy a bohatý doprovodný program, doplňující krajové Dožínky.

Svět koní se představí širokému publiku na výstavě s příznačným názvem Kůň, která se každoročně koná na výstavišti v Lysé nad Labem, letos v termínu od 20. do 22. září 2024. Cílem této akce je představit jednotlivá plemena koní, kterých bude na výstavě ustájeno více než 120! Návštěvníky potěší teplokrevná, plnokrevná, chladnokrevná, sportovní, historická i malá plemena, poníci a miniaturní koně, ale i plemena oslů. Všichni budou k vidění nejen v boxech, ale i na dvou předvadištích. Opět se na výstavě budou prezentovat velmi ušlechtilá arabská plemena koní. Atmosféru výstavy doplní vystoupení jízdní policie, westernové show, ukázky drezury, parkuru. Mimořádná jsou i představení národního hřebčína a hřebčinců působících na území České republiky – z Kladrub nad Labem, Písku a Tlumačova. Vystavovatelé nabídnou veškeré zboží, výrobky či služby, které jezdec i chovatel potřebují k výkonu své činnosti. Vyvrcholením pátečního a sobotního programu bude Večerní koňská galashow doprovázená audiovizuálními efekty a živou hudbou.
 
KůňVe dnech 12. – 15. září se pojede Velká cena Prahy – Český skokový pohár, největší událost českého parkuru. Koná se v Praze, na chuchelském závodišti. Jedná se o ojedinělý projekt parkurového skákání v České republice, který představuje parkurovou extraligu. Seriál jezdeckých závodů má každoročně dvanáct kvalifikačních mítinků, po nichž následuje velké finále. Parkurové skákání je navíc divácky velmi atraktivní a sledování tohoto sportu baví dospělé i děti. Soutěže probíhají každý den od 8:00 do odpoledních hodin. V parkurových soutěžích musí jezdec s koněm projet danou trasu s překážkami s co nejmenším počtem chyb a v co nejkratším čase. Jednotlivé překážky jsou označeny čísly, aby jezdci věděli, v jakém pořadí a směru je musí překonat. Překážky jsou vysoké od 80 cm do 160 cm, což je nejvyšší obtížnost, která je zařazená třeba na olympijských hrách nebo mistrovství světa.
 

Říjen: Velká pardubická, Kladruby naruby i Hubertova jízda

kladruby narubyNárodní hřebčín Kladruby nad Labem zve všechny příznivce koní v sobotu 14. září 2024 do areálu závodiště na výjimečné odpoledne nazvané Kladruby naruby plné hudby, zábavy a skvělých zážitků. Od 13:00 hodin se budou na pódiu střídat hudební a divadelní vystoupení, hlavním bodem programu bude ale předvedení starokladrubských koní. K vidění budou ukázky zápřeže, voltiž a předveden bude také pushball – sport, který bychom mohli označit jako koňský fotbal. Nebudou chybět ani prohlídky stájí, zámku a historické kočárovny. V areálu závodiště vyroste také dřevěné dětské hřiště, stánky s tradičními výrobky a ukázkou řemesel spjatých s chovem koní jako je sedlář a kovář. Pro zvídavé je také připravena naučná stezka Za starokladrubským koněm. Zájemci se také mohou svézt ve výletním voze taženém starokladrubskými vraníky.
 
Velká pardubickáVelká pardubická je dostihovým svátkem, který do Pardubic láká tisíce návštěvníků. Samotné město několik dní dopředu ožívá Městskými slavnostmi. 134. Velká pardubická se Slavia pojišťovnou se poběží v tradiční termín, druhou říjnovou neděli, tedy 13. října 2024. Hlavní dráha má dokola 2200 metrů, délka dráhy Velké pardubické je 6900 metrů. Koně musí překonat celkem 31 překážek. Nejznámější z nich je Taxisův příkop, který je také jedním z nejtěžších skoků na světě. Na dráze je ještě několik dalších obtížných překážek, které často rozhodují o úspěchu nebo neúspěchu jednotlivých startujících. Takovými jsou Irská lavice, Popkovický skok, Francouzský skok, Hadí příkop, Velký vodní příkop, Zahrádky, Velký anglický skok a Havlův skok. Povrch dráhy je většinou travnatý, část je vedena přes oranice. Od roku 1874 bylo zatím odběhnuto celkem 133 ročníků Velké pardubické. Nekonala se pouze v průběhu obou světových válek, jednou zabránila jejímu konání nepřízeň počasí, když den předtím začalo mrznout a napadl sníh a Velká se nekonala také v roce 1968 v důsledku známých politických událostí. Soutěž nezastavil ani Covid-19, v roce 2020 se Velká pardubická konala bez diváků.
 
Hubertova jízda pro veřejnostV sobotu 26. října pořádá Národní hřebčín Kladruby nad Labem tradiční Hubertovu jízdu pro veřejnost. Účastníci ji absolvují v sedle starokladrubských koní nebo v kočárech. Začátek je ve 12:00 hodin na nádvoří kladrubského hřebčína, kde proběhne slavnostní nástup. Následovat bude projížďka krajinou Kladrubského Polabí včetně absolvování Kurkova jezírka a závěrečného „Halali“ na místním závodišti. Předpokládaný konec je kolem 15:00 hod.
 

Listopad a prosinec: Pražský zimní favorit a Zimní království starokladrubáků  

Zimní království starokladrubských koníPosledním cvalovým závodem sezony 2024 je Pražský zimní favorit, ve kterém se v Chuchli v sobotu 9. listopadu představí perspektivní dostihoví junioři-dvouletí koně. Užijte si ještě naposledy v sezoně den plný napínavých dostihů!

Národní hřebčín Kladruby nad Labem zve všechny své příznivce na tradiční vánoční návštěvu starokladrubských koní Zimní království starokladrubáků ve dnech 26. a 27. prosince 2024 do Kladrub nad Labem a do Slatiňan. V obou hřebčínech si budou moci návštěvníci prohlédnout stáje a dozvědět se zajímavosti o chovu, historii i o využití starokladrubských koní. 
Zemský hřebčinec Písek – výlet pro milovníky koní a historie do jižních Čech Památky

Zemský hřebčinec Písek – výlet pro milovníky koní a historie do jižních Čech

Přijďte si prohlédnout historický objekt Zemského hřebčince Písek, který byl vybudován v tudorovském slohu na přelomu 19. a 20. století a je dodnes jedním z nejvýznamnějších chovatelských zařízení v zemi. Od 1. července 2010 nese status Národní kulturní památka České republiky.

Cena prezidenta republiky – rovinové dostihy v Chuchli 2024

27. 10.
Cena prezidenta republiky – rovinové dostihy v Chuchli 2024

Předposledním podzimním počinem sezony 2024 je 103. Cena prezidenta republiky, která představuje jeden ze dvou nejdelších rovinových dostihů v České republice s tradicí od roku 1920.

Letní dostihový den v Chuchli

13. 7.
Letní dostihový den v Chuchli

Metropolitní dostihová sezóna pokračuje jediným letním termínem: v sobotu 13. července se uskuteční program osmi dostihů, jehož vrcholem bude Cena Latiny pro tříleté klisny.

Pardubická všestrannost

12. 7.14. 7.
Pardubická všestrannost

Soutěž všestrannosti – někdy nazývána také jako military – patří k nejnáročnějším jezdeckým disciplínám. Dnešní sport se vyvinul z původní potřeby armády testovat všestrannou způsobilost koní.

Evropský den koní a Podzimní dožínkové slavnosti

14. 9.15. 9.
Evropský den koní a Podzimní dožínkové slavnosti

Podzimní část programu na závodišti v Pardubicích patří o víkendu 14. – 15. 9. 2024 tradičnímu Evropskému dni koní a Podzimním dožínkovým slavnostem, které spojí dostihové zážitky s bohatým doprovodným programem.

104. České Derby – Chuchle Arena Praha

23. 6.
104. České Derby – Chuchle Arena Praha

Přijďte se na vlastní oči podívat, který kůň se nesmazatelně zapíše do historie a která stáj dosáhne na nejvyšší možnou metu dostihového světa.

Zimní království starokladrubských koní

26. 12.27. 12.
Zimní království starokladrubských koní

Národní hřebčín Kladruby nad Labem zve 26. a 27. prosince do Kladrub nad Labem a do Slatiňan všechny své příznivce na tradiční vánoční návštěvu starokladrubských koní.

Kladruby naruby 2024

14. 9.
Kladruby naruby 2024

Zábavné rodinné odpoledne v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem.

Velká pardubická 2024

13. 10.
Velká pardubická 2024

Velká pardubická je společenská a sportovní událost s nejdelší tradicí u nás. Koně musí překonat celkem 31 překážek, z nichž nejznámější je Taxisův příkop – jeden z nejtěžších skoků na světě. V roce 2024 nás čeká již 134. Velká pardubická steeplechase, na kterou se chystají jezdci z celého světa.

Hubertova jízda v Kladrubech nad Labem pro veřejnost

26. 10.
Hubertova jízda v Kladrubech nad Labem pro veřejnost

Národní hřebčín Kladruby nad Labem vás zve na tradiční podzimní Hubertovu jízdu, která se uskuteční v sobotu 26. října.

Parkurové závody v Chuchle Areně Praha 2024

26. 6.30. 6.
Parkurové závody v Chuchle Areně Praha 2024

Parkurové víkendy ve Velké Chuchli patří k originálním nabídkám využití volného času v hlavním městě. Jsou výborným tipem na výlety i pro celé rodiny.

Pražský zimní favorit – závody ve Velké Chuchli 2024

9. 11.
Pražský zimní favorit – závody ve Velké Chuchli 2024

Posledním cvalovým závodem sezóny 2024 je 8. Pražský zimní favorit, který zviditelní perspektivní dostihové juniory – dvouleté koně.

Velká pardubická – nejstarší a nejtěžší cross country dostih kontinentu

Velká pardubická – nejstarší a nejtěžší cross country dostih kontinentu

Nejstarší a pravděpodobně i nejtěžší cross country dostih kontinentu se jezdí od roku 1874 v Pardubicích. Koně a jezdci musí zvládnout dráhu dlouhou 6 900 m a překonat 31 překážek. Nejobávanější z nich – Taxisův příkop, který se smí skákat jen jednou do roka právě při tomto dostihu pořádaném každoročně druhou říjnovou neděli. Nejstarší a pravděpodobně i nejtěžší cross country dostih kontinentu se jezdí od roku 1874 v Pardubicích. V roce 2024 tak slaví 150 let od své premiéry.

Brněnské dostihy 2024

15. 6.
Brněnské dostihy 2024

Na dostihovém závodišti v Brně – Dvorskách se uskuteční v roce 2024 tradičně 3 dostihové dny.

Komentovaná projížďka krajinou UNESCO v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem

15. 6.
Komentovaná projížďka krajinou UNESCO v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem

Zavítejte do Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem na netradiční komentovanou projížďku krajinou, která je od roku 2019 zapsaná na Seznamu světového dědictví UNESCO.

Memoriál Harryho Petrlíka

29. 9.
Memoriál Harryho Petrlíka

Cvalový dostih pro tříleté a starší klisny na chuchelském závodišti. 21. Memoriál Harryho Petrlíka.

Národní hřebčín Kladruby nad Labem Památky

Národní hřebčín Kladruby nad Labem

Národní hřebčín pod patronací UNESCO zve všechny návštěvníky do nově zrekonstruovaného areálu v Kladrubech nad Labem. Můžete se těšit na prohlídky stájí, zámku, kočárovny a postrojovny, muzea kladrubského chovu koní a také na rozhlednu.

Hřebčín a zámek v Kladrubech nad Labem a Pardubice, hlavní město koní

Hřebčín a zámek v Kladrubech nad Labem a Pardubice, hlavní město koní

Velkou pardubickou coby nejtěžší závod kontinentální Evropy zná snad každý, ale víte, že v roce 2020 Pardubice ponesou putovní titul Evropské město koní? Zveme vás na dostihy, na projížďky i na prohlídky hřebčína v Kladrubech nad Labem, do domova starokladrubských koní.

Výlet na Pardubicko – do prastarého hřebčína za bílými kladrubáky

Výlet na Pardubicko – do prastarého hřebčína za bílými kladrubáky

Prohlídky hřebčína, stájí, zámku a kočárovny, šplhání na rozhlednu a nakonec procházka rozlehlými pastvinami, kde uvidíte stáda vzácných starokladrubských koní včetně hříbat – to všechno zažijete při výletu do Kladrub nad Labem, do místa, kde všemu vládnou koně.

Krajina hřebčína v Kladrubech nad Labem Památky

Krajina hřebčína v Kladrubech nad Labem

Krajina polí, luk, pastvin, lesních porostů, parkových krajinných prvků v okolí Kladrub nad Labem slouží již půl tisíciletí k chovu unikátního starokladrubského koně. V červenci 2019 byla tato oblast zařazena na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Zemský hřebčinec Tlumačov Letní sporty

Zemský hřebčinec Tlumačov

Zemský hřebčinec Tlumačov byl založen v roce 1925 a je členem Evropské asociace hřebčínů a hřebčinců ESSA. Objekty pro chov, odchov a výcvik koní má Tlumačov, na Buňově a na Skalách. Hlavním cílem hřebčince je produkovat plemeníky pro zemský chov.

Hřebčín Slatiňany – seznamte se s chovem starokladrubských vraníků Letní sporty

Hřebčín Slatiňany – seznamte se s chovem starokladrubských vraníků

V hřebčíně Slatiňany se přes 60 let chová starokladrubský kůň v černé barvě, čili starokladrubský vraník. Starokladrubský kůň se řadí mezi barokní plemena koní, má španělsko-neapolský původ a vznikl pro ceremoniální účely panovnických dvorů.

Thurn-Taxisové: šlechtický rod, který stál u zrodu nejtěžšího skoku Velké pardubické

Thurn-Taxisové: šlechtický rod, který stál u zrodu nejtěžšího skoku Velké pardubické

Málokterý rod má tak vzdáleného prapředka jako Thurn-Taxisové: byl jím údajně Ariprand della Torre, francouzský rytíř z konce 5. století, jehož potomci bojovali v křižáckých válkách. Jinak však Thurn-Taxisové pocházejí ze severní Itálie, v minulosti se proslavili hlavně poštovními službami a je po nich pojmenovaný nejsložitější skok Velké pardubické.

Lata Brandisová – jediná žena, která zvítězila ve Velké pardubické steeplechase

Lata Brandisová – jediná žena, která zvítězila ve Velké pardubické steeplechase

Marie Immaculata Brandisová (26. června 1895, Úmonín – 12. května 1981, Reiteregg, Rakousko) byla dostihová jezdkyně a dosud jediná žena, která zvítězila ve Velké pardubické steeplechase. Na startu se poprvé objevila v roce 1927, její velký den ale přišel až o deset let později: 17. října 1937 v 56. ročníku nejslavnějšího dostihového závodu na evropském kontinentu zvítězila jako první a dodnes jediná žena v historii. Bylo jí dvaačtyřicet let a i pro desetiletou klisnu Normu to byla téměř poslední šance.

Další aktuality

30 tipů na koupání v termální vodě a přírodních biotopech

Den u vody je tou správnou možností, jak si užít pěkný teplý den. Jestliže dáváte přednost čistě přírodnímu koupání, zkuste některý z biotopů. Termální koupaliště nikdy nezklamou – za horkých letních dní poskytují příjemné osvěžení a koupat se v nich lze i když není úplné vedro. A navíc může minerální voda vašemu tělu dodat mimořádné relaxační účinky. Užijete si koupání bez chloru a chemie!
10. červen 2024 10:00
Letní sporty

10 tipů, kam jet na ryby

Máme pro vás širokou škálu tipů – od prohlídky obřích rybích akvárií, výstav trofejních ryb, přes prodej živých ryb, ale hlavně sportovní i rekreační rybolov pro každého. Vydejte se za příjemnými chvilkami u vody! Můžete vyzkoušet soukromé rybníky, osvědčené pstruhové revíry a kvalitní ubytování s možností rybaření.
3. červen 2024 15:00
Letní sporty

10 tipů, kde si zahrajete adventure minigolf

Klasický minigolf už vás nebaví? Co vyzkoušet adventure, čili dobrodružný golf? Ten je zmenšeninou skutečného golfu. Je plný překážek, které tvoří terénní nerovnosti, boule, písečné bunkry a vodní pasti stejně jako u klasického golfu. Mrkněte na tipy portálu Kudy z nudy a užijte si zábavu s přáteli či rodinou.
29. květen 2024 15:24
Letní sporty

10 tipů pro milovníky jachtingu: kurzy, plavby, půjčovny

Snili jste vždycky o plavbě na plachetnici? Zkuste letos své sny uskutečnit! Přihlaste se do kurzu jachtingu a začněte s tímto krásným sportem. Jestliže už máte průkaz VMP, ale nevlastníte své plavidlo, můžete si jej vypůjčit na mnoha přehradách a jezerech. S větrem v zádech zažijete pod plachtami úžasné chvíle!
24. květen 2024 11:00
Letní sporty

Kolik kroků uděláš, tolikrát jsi člověkem aneb jarní toulky přírodou

Víte, co my všichni původem jsme? Ať se vám to líbí nebo ne, kdysi jsme byli lovci a sběrači. Kdo seděl doma v jeskyni u ohně, neulovil vůbec nic a posbíral tak maximálně skoliózu. Aby se člověk uživil, musel chodit. Bez chůze to nešlo a naše tělo je k ní skvěle uzpůsobeno. Chůze je zdravá i v dnešních časech, denně bychom měli ujít 10 000 kroků.
16. květen 2024 8:59
Letní sporty

Mezinárodní den rodiny a cestování: kdo si hraje, nezlobí aneb jak si zpříjemnit vycházky, výlety a cesty do daleka

Cestování je skvělá zábava, která utužuje rodinné vztahy. Rodiny se mohou znovu spojit, povídat si o krajině, vzpomínat, hrát slovní hry a užívat si společně strávený čas. A třeba také oslavit 15. květen jako Mezinárodní den rodiny. Nudíte se při cestování nebo si jen chcete zkrátit dlouhé chvíle? Máme pro vás náměty na osvědčené hry pro zábavu právě pro podobné případy. Klasické procházky městem děti obvykle nudí, pro zpestření a zatraktivnění vycházky po městě je osvědčená hra Městské bingo. Tu a další hry pro vás máme připraveny, zkuste si je s dětmi zahrát.
15. květen 2024 15:02
Letní sporty

Tipy, kam na skály a skalky pro horolezce – zajímavé lezecké terény z celého Česka

Skalní město Adršpašské skaly, Prachovské skály, Broumovské stěny... tato místa zná každý správný horolezec. Kudy z nudy má pro vás ale i jiné zajímavé horolezecké terény po celé České republice, včetně dalších pískovcových oblastí. Nabídneme vám také netradiční místa, individuální výpravy s vlastním průvodcem a lezecké stěny, které můžete zdolávat také během nepříznivého počasí.
12. květen 2024 9:00
Letní sporty

10 tipů na místa, kde objevíte vodní parky a hravé vodní prvky aneb ve stínu i na výsluní

Jak se postarat o báječný program pro děti na výletě? Vypravte se s Kudy z nudy tam, kde si užijete hrátky s vodou. Nemyslíme bazény a koupaliště, ale zábavné vodní prvky a vodní hřiště, kde můžete sledovat tok říček a potůčků, budovat jezy, využívat stavidla a vodní kaskády, roztáčet vodní kola a mlýnky a cachtat se v korýtkách. Vydejte se s námi za vodními hrátkami!
10. květen 2024 9:08
Letní sporty