Úvod > Aktuality > Majáles v Praze už je za dveřmi
Majáles v Praze už je za dveřmi
"> "> ">
Zážitky

Majáles v Praze už je za dveřmi

  • Vydáno24. dubna 2019
Průvody masek, alegorické vozy, volba krále a skvělá hudební vystoupení. Taková je každoročně jarní studentská slavnost. Ta letošní začíná už v sobotu 27. dubna v Letňanech a Studentský Majáles bude následovat v Kampusu Hybernská 1. května 2019.
Rock musicMajáles je studentská oslava příchodu máje, která má svoji tradici již od středověku. Studenti chystají majálesový průvod, staví alegorické vozy, obléknou se do kostýmů a vyrazí k místu konání velkolepých oslav, kde se uskuteční open-air festival plný známých hudebních tváří. Nakonec si zvolí svého krále, který by měl být po celý rok oporou všech studentů.

Studenstké oslavy v Praze začnou letos v sobotu 27. dubna 15. ročníkem Pražského Majálesu na místě letiště a pražského veletržního areálu v Letňanech. Studenti se nejprve v 9:30 sejdou na nároží ulic Vodičkova a Jungmannova, kde před měsícem společnými silami postavili májku. Samotný festival otevírá brány v poledne. Vystoupí například Rybičky 48, Ben Cristovao, Horkýže Slíže, Jelen, Marek Ztracený, Kali & Peter Pann, Separ, Mydy Rabycad, UDG, Pipes & Pints a mnoho dalších. Vstupné stojí 580 Kč.

Nebude chybět ani "Studentské město", kde na příchozí čeká prezentace jednotlivých studentských spolků, organizací a studentských projektů z řad pražských vysokých škol. Ve studentském městě naleznete mimo jiné také odpočinkové zóny, čajovnu, sportovní aktivity, hudební stage, majálesové svatby, turnaj v beerpongu nebo mistra světa v JoJo. A samozřejmě se tu budeš moci osobně potkat s letošními kandidáty na Krále a Královnu / Prince a Princeznu Pražského Majálesu 2019!
 

Studentský Majáles v Kampusu Hybernská

MajálesVe středu 1. května se studenti mohou zdarma zúčastnit 7. ročníku Studentského Majálesu, který se koná na Univerzitě Karlově. Jeho součástí bude jako obvykle alegorický průvod, který vyrazí v 10:00 letos nově z Náměstí Václava Havla u Národního divadla. Cestou se průvod zastaví na Karlově náměstí, Ovocném trhu a Náměstí republiky, kde se můžete těšit na vystoupení talentů ze Studenstké obce, pár hezkých slov nebo soutěž pro kandidáty na letošního krále Studentského Majálesu!

V doprovodu Schlauchbandu nebo akrobatů z Flow Arts roztančí studenti ulice, zbrzdí dopravu a připraví se tak na hlavní program Studentského Majálesu, který bude probíhat v Kampusu Hybernská.
Kampus Hybernská

Kampus Hybernská

Kampus Hybernská je komplex domů a dvůr v Hybernské ulici č. 4, kde se setkává kreativita, umění, inovace a akademický svět. Probíhají zde přednášky, performance, koncerty, výstavy, projekce, diskuze a další akce pro širokou veřejnost.