Úvod > Kalendář akcí > Pražský majáles 2020 - nový termín

Pražský majáles 2020 - nový termín

Kdy 28. září 2020 Festivaly
Majálesový program zahrnuje širší program oslav, který sdružuje několik studentských akcí a je zaměřen především na nemainstremové a umělecké studentské aktivity a hlavní den oslav, což je vyvrcholení akce v podobě majálesovýho průvodu a velkého open-air festivalu. Letos 16. ročník!
Majálesový průvod je tradičním prvkem majálesových oslav, družiny kandidátů na krále majáles z jednotlivých škol staví alegorické vozy a všichni ostatní se buď nastrojí, nebo jen zúčastní pochodu z centrálního náměstí k místu konání oslav. Pro účastníky průvodu jsou připraveny soutěže o nejlepší masky, alegorické vozy, ale i tekuté energické či chmelové povzbuzovací prostředky.

Jedná se o tradiční květnovou (letos ovšem záříjovou) studentskou slavnost, jejíž tradice sahá až do středověku. Ulicemi města prochází průvod masek a alegorických vozů, tvořený studenty univerzit a vysokých škol. Svoje putování zakončí na předem stanoveném místě, kde začne studentská veselice spojená s volbou krále, který by měl být oporou studentů po celý následující rok.

Na Majálesu vystoupí Ben Cristovao, Pokáč, Kapitán Demo, Marek Ztracený, Vypsaná fixa, Mydy Rabycad, UDG, Sto zvířat, Skyline a mnoho dalších. 

Datum: 28. září 2020
Místo: PVA Letňany, Praha 9
Celý popis
Naposledy změněno: 16. 4. 2020