Úvod > Co chcete dělat? > Letiště Letňany – unikátní prostor pro volný čas
Zážitky

Letiště Letňany – unikátní prostor pro volný čas

Letiště Letňany je unikátním místem, kde se nejen létá a kde žije chráněný sysel obecný, ale také místem, kde můžete mnoha různými způsoby prožít volný čas.
Letiště Letňany je v soukromém vlastnictví, jeho majitel ho však pro veřejnost neuzavřel, ba aopak podporuje neziskové aktivity s letectvím spojené. Jednou z nich je podpora leteckých modelářů, kteří létají na letišti Letňany. Letecké modelářství je úžasný koníček, který je náročný na zručnost a trpělivost v době stavby i na postřeh a soustředění při létání. Místo, kde vzlétají a přistávají letečtí modeláři, je na jihovýchodní straně letňanského letiště.

Součástí letiště je také letištní galerie. Galerie Letiště Letňany poskytuje jedinečný pohled na fotografie z leteckého prostředí jen několik desítek metrů od vzletové a přistávací dráhy, na které probíhá čilý provoz. Pokud patříte do komunity lidí, kteří rádi fotografují letadla, jste na letišti Praha Letňany vítáni. Pokud se budete chtít svému koníčku věnovat uvnitř areálu letiště, kontaktujte předem ředitele letiště. Po vyřízení nezbytných formalit vám bude umožněn přístup na terasu pro spottery, která je umístěna na nejvyšším místě na letišti – nad pracovištěm AFIS. Pro pohyb na provozních plochách letiště je nutné absolvovat bezpečnostní školení.

Velká část plochy našeho letiště je také zahrnuta do Národní přírodní památky, která chrání zdejší populaci sysla obecného a místní biotop. Kromě celé řady omezení, která NPP přináší, je tím nejčastěji porušovaným přísný zákaz volného pouštění psů uvnitř území NPP.

V neposlední řadě se na letišti nachází cvičné golfové odpaliště. Součástí areálu golfu je driving range o délce 300 metrů, jehož součástí jsou krytá odpaliště, otevřená odpaliště, travnatá odpaliště, výuková místnost po trenéry a cvičitele golfu.
 

Provozovatel

Letiště Praha Letňany s.r.o.

Hůlkova 1075/35
197 00 Praha 9
Email:
info@letnany-airp...
WWW:
www.letnany-airpo...
GPS:
50,127744 14,525999
 
Region:
Praha
Město:
Praha 9
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

1,0 hodina