Úvod > Aktuality > Litoměřická muzejní noc proběhne již tento pátek
Kultura

Litoměřická muzejní noc proběhne již tento pátek

  • Vydáno15. června 2021
V pátek 18. června v 17 hodin otevře své brány osm litoměřických kulturních institucí, které v rámci Litoměřické muzejní noci přichystaly bohatý kulturní program. Galerie, muzea a knihovna zpřístupní své výstavy a expozice, v nichž jsou pro návštěvníky připraveny přednášky, koncerty a diskuze, divadelní představení nebo kreativní dílny a komentované prohlídky
LitoměřiceProgram probíhá kontinuálně od 17 do 22 hodin, veškeré informace a tištěnou mapu návštěvníci Litoměřické muzejní noci 2021 získají v Informačním stanu před Městským informačním centrem na Mírovém náměstí. Mapa a podrobný program jsou ke stažení na webu Severočeské galerie výtvarného umění. Rychlé propojení na webovou stránku je možné prostřednictvím QR kódu, který je vytištěn na všech propagačních materiálech.
Po dlouhé době kulturní izolace letošní Litoměřická muzejní noc nabízí program plný atraktivních zážitků, zajímavého poznání i inspirativních setkání.

LitoměřiceZájemci se mohou zúčastnit vernisáže výstavy v Galerii Gotické dvojče nebo sestoupit do litoměřického podzemí a při komentované prohlídce expozice Důl Richard v proměnách času nahlédnout do historie nedalekého lomu. Velkým lákadlem bude debata s legendárním českým boxerem a malířem Rosťou Osičkou, který aktuálně vystavuje v Severočeské galerii nebo hudební performance na domorodý nástroj didgeridoo přímo ve výstavě Zjevení přírody v bývalém jezuitském kostele. Mnoho návštěvníků určitě přitáhne komentovaná prohlídka autentických otisků rukou slavných osobností v muzeu Křišťálový dotek. Právě rekonstruované Oblastní muzeum zve na zajímavé besedy s architekty a památkáři, kteří osvětlí nejen historii Staré radnice, ale i její výhled do budoucna. Divadelní a hudební představení pro celou rodinu, taneční vystoupení či procházka městem s komentářem a široké spektrum aktivit pro děti osloví všechny věkové skupiny.

Letos poprvé bude program pokračovat i v sobotu dopoledne od 9:00 do 12:00. Pod názvem Pro ty, co to zaspali se skrývají aktivity zaměřené zejména na mladší dětské návštěvníky, kterým Litoměřická muzejní noc nabídne nejen tvořivé dílny, ale i loutkové divadelní představení v parku Václava Havla. Veškerý program je zdarma nebo za dobrovolné vstupné.
Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích

Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích

Galerie byla pro veřejnost zpřístupněna v roce 1958 a řadí se tak k nejstarším regionálním muzeím umění v České republice. Její integrální součástí je Muzeum insitního umění a Diecézní muzeum v Litoměřicích.

Katakomby a historické podzemí královského města Litoměřice

Katakomby a historické podzemí královského města Litoměřice

Poznejte historické podzemí královského města Litoměřice. Zveme vás k prohlídce podzemí, které patří k nejrozsáhlejším v Čechách a jen ve středověku měřilo několik desítek kilometrů. Zpřístupněna je 366 metrů dlouhá část a je zároveň lapidáriem Oblastního vlastivědného muzea.

Muzeum Křišťálový dotek v Litoměřicích

Muzeum Křišťálový dotek v Litoměřicích

Podejte si ruce se světovými osobnostmi a dotkněte se děl, na jejichž designu se samy podílely! Zavítejte do muzea křišťálových otisků dlaní světových osobností z řad hrdinů, hvězd, umělců, sportovců a dalších. Osahat si otisky dlaní českých i světových osobností můžete v Litoměřicích.

Expozice Důl Richard v proměnách času v Litoměřicích

Expozice Důl Richard v proměnách času v Litoměřicích

Důl Richard je veřejnosti nepřístupný, v části je úložiště radioaktivního odpadu. Přesto se v Litoměřicích můžete podívat do expozice, která důl Richard představuje. Najdete ji v městském podzemí v Litoměřicích.

Další aktuality

Zámek Benešov nad Ploučnicí zve na sezonu

V sobotu 1. dubna zahájí sezonu zámecký komplex v Benešově nad Ploučnicí. Navštívit můžete tři zámky, které jsou jedinečnou ukázkou saské renesance. Podívejte se s Kudy z nudy na to, co si pro letošní sezonu pro vás přichytali.
Ústecký kraj | Památky

Kalendář 2023: Přehled nejlepších květinových výstav a zahradnických trhů

Vaše zahrady, truhlíky a květináče se teprve začaly těšit na jaro, ale na portálu Kudy z nudy už nyní víme, na které zahradnické trhy a výstavy se můžete vypravit za měsíc, v létě anebo na podzim. Ať už patříte mezi ostřílené zahrádkáře nebo jen chcete načerpat inspiraci, na našich akcích se vám určitě bude líbit!
Ústecký kraj | Příroda

V zoo Děčín se narodilo mládě vzácného takina indického

Děčínská zoologická zahrada se po třech letech dočkala dalšího odchovu u kopytníků takinů indických. Jde o teprve druhé mládě tohoto druhu, které se v Děčíně narodilo. Chovu takinů indických se v rámci Unie českých a slovenských zoologických zahrad UCSZOO věnují kromě Děčína ještě další 4 zahrady – Zoo Brno, Zoo Praha, Zoopark Chomutov a Zoo Košice.
Ústecký kraj | Příroda

30 let agentury CzechTourism: turistické milníky Ústeckého kraje

Jakými změnami prošel Ústecký kraj během posledních třiceti let? V Ústí nad Labem se rozjela nová lanovka na Větruši a výletní vláčky Zubrnické museální železnice ze Střekova do Zubrnic, město rovněž získalo novou dominantu v podobě Mariánského mostu a na místě bývalého uhelného lomu vzniklo jezero Milada. Otevřelo se také jezero Most, poprvé jsme se mohli vykoupat v teplickém Thermaliu, podívat se do Chmelařského muzea v Žatci a užít si adrenalinovou zábavu na via ferratě v Děčíně. Pojďte se s portálem Kudy z nudy a agenturou CzechTourism projít Ústeckým krajem rok za rokem!
Ústecký kraj | Zážitky

Ve Skiareálu Klínovec si skvěle zalyžujete nejen na nové sjezdovce

Skiareál Klínovec je největší lyžařské středisko Krušných hor, které tradičně nabízí po celou zimní sezónu výtečné sněhové podmínky. Na Klínovci se navíc letos otevřela nová modrá sjezdovka Lázeňská, která se s 3400 metry stala vůbec nejdelší sjezdovkou Česka. K dalším oblíbeným sjezdovkám patří Dámská (1 450 m), Pařezovka (1 500 m) a Přemostěná (1 650 m).
Ústecký kraj | Zimní sporty

České Švýcarsko láká turisty: k ubytování získají bezplatnou veřejnou dopravu

Vydat se na vícedenní výlet do Českého Švýcarska je stále velmi výhodné! Ubytovací vouchery České Švýcarsko na podporu turismu sice byly vyčerpány, ovšem stále lze získat síťovou jízdenku DÚK na bezplatnou dopravu v regionu. Akce na obnovení turismu v regionu poškozeném rozsáhlým požárem, která od listopadu 2022 pokračuje až do konce května 2023, připravil Ústecký kraj ve spolupráci s obecně prospěšnou společností České Švýcarsko a Ministerstvem pro místní rozvoj ČR.
Ústecký kraj | Příroda

Udělejte si výlet za barevnými Brtnickými ledopády v Českém Švýcarsku

Nejlákavější zimní atraktivitou Národního parku České Švýcarsko jsou ledopády, které se každoročně tvoří v okolí Brtníků, Kyjova a Vlčí Hory. Největší a nejkrásnější bývají ledopády v údolí Vlčího potoka. Vydejte se k nim a poznejte barevný zázrak národního parku, který zde dokáže vykouzlit kombinace vody z tajícího sněhu a mrazivého počasí.
Ústecký kraj | Příroda

V Kadani se chystá oblíbený C. K. Masopust

Každý region mívá svoji vlastní verzi masopustních oslav. Výjimkou není ani královské město Kadaň, jehož specifikum spočívá v tom, že má celý C.K. Masopust prvorepublikový ráz a koná se pod vedením Josefa Švejka. Navíc zde namísto obvyklé basy pochovávají Moranu. Letos masopustní veselí nastane už v sobotu 18. února 2023, kdy se sejde na Mírovém náměstí obrovské množství lidí z celého regionu, protože kadaňský Masopust nemá široko daleko obdoby.
Ústecký kraj | Zážitky