Úvod > Aktuality > Na slavnosti řeky Ohře se vypravte do Klášterce nad Ohří
Na slavnosti řeky Ohře se vypravte do Klášterce nad Ohří
"> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

Na slavnosti řeky Ohře se vypravte do Klášterce nad Ohří

  • Vydáno22. července 2021
Oslava řeky Ohře, největší slavnost pořádaná Destinační agenturou Dolní Poohří, se letos koná v Klášterci nad Ohří. Celodenní program se uskuteční v letním kině v sobotu 24. července 2021. Na oslavě samozřejmě nemůžou chybět pohádkové bytosti z Dolního Poohří – víla Ohřinka, skřítek Ohřínek a víla Egerie.
Řeka OhřeDestinační agentura Dolní Poohří, která propaguje region podél řeky Ohře v Ústeckém kraji, letos slaví deset let od svého založení. Připomene si to právě na Dni Ohře, tradiční letní slavnosti. Brány letního kina v Klášterci nad Ohří se návštěvníkům otevřou v 10:00 hodin. Bohatý celodenní program čeká hlavně rodiny s dětmi. Ty dostanou kartičku, na kterou mohou na jednotlivých stanovištích sbírat razítka za splněné úkoly. Na místě si mohou děti také zaskákat v nafukovacím hradu nebo vyzkoušet lukostřelbu a virtuální realitu se závodním autem. O zábavu se bude starat dětský kabaret divadla Hnedle Vedle a samozřejmě oblíbení maskoti Dolního Poohří – Ohřinka s Ohřínkem.

den OhřePrvním bodem programu na pódiu bude křest. Popáté a naposledy vydává agentura průvodce pro děti Putování s Ohřinkou. Nový díl bude ihned na místě k dostání, stejně jako množství dalších publikací, s nimiž lze cestovat po Dolním Poohří. V programu se během dne mohou návštěvníci těšit na šermířské vystoupení skupiny Mortis, bubenickou show a od 14:30 hodin vystoupí Richard Nedvěd, stand-up komik, zakladatel „trapnomagie“ a úspěšný účastník soutěže Československo má talent. Po svém vystoupení se bude věnovat divákům při autogramiádě. Celý program završí od 17:00 hodin koncert zpěváka Pavla Callty.

Pozvání agentury přijali také někteří držitelé značky Poohří regionální produkt®, kteří představí své výrobky. Vstupné na akci je jednotné a činí 50 korun.
Kadaňský hrad nad řekou Ohře

Kadaňský hrad nad řekou Ohře

K charakteristickým stavbám města Kadaně patří určitě Kadaňský hrad. Návštěvníci zde mohou využít knihovnu s čítárnou, internetovou kavárnu, obřadní síň nebo navštívit galerii Josefa Lieslera. Najdete zde také malé muzeum věnující se dějinám hradu.

Replika orloje v Kadani

Replika orloje v Kadani

V Kadani na Nábřeží Maxipsa Fíka stojí replika Staroměstského orloje. Oproti originálu je jednou tak velký – měří přes pět metrů a váží více než pět tun. Kadaňský orloj však nemá pohyblivá kolečka, jedná se o kovovou sochu.

Národní cyklotrasa po cyklostezce Ohře – na kole z Bavorska do Čech

Národní cyklotrasa po cyklostezce Ohře – na kole z Bavorska do Čech

Lehká trasa bez většího převýšení v délce 110 km a vede přes regiony Chebsko, Sokolovsko, Karlovarsko a Ostrovsko. Cyklostezka Ohře navazuje na Valdštejnovu cyklostezku v Bavorsku označenou jako Wallenstein-Radweg.

Ohře – krásná řeka nepoznamenaná komercí

Ohře – krásná řeka nepoznamenaná komercí

Šťastnou plavbu s nevšedními zážitky. Zajišťujeme rodinné dovolené, školní kurzy a výlety. Půjčujemé kvalitní plastové kanoe a rafty, zajišťujeme dopravu, máme akreditované instruktory a průvodce.

Historická radnice s vyhlídkovou věží v Kadani

Historická radnice s vyhlídkovou věží v Kadani

Radnice, fungovala jako sídlo městské samosprávy od poloviny 14. století. Její budova, bývalá trojlodní tržnice, je situována na roh náměstí a jedné z hlavních ulic. Upoutá na ní hlavně unikátní věž.

Socha Maxipsa Fíka v Kadani

Socha Maxipsa Fíka v Kadani

Nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani dostálo svému jménu – najdete zde hned dvě sochy tohoto legendárního pohádkového psa. Na začátku nábřeží lze pozorovat panorama promenády skrz moderní sochu Fíka z plechu, děti zase ocení Fíkovu podobiznu v životní velikosti z kamene.