Úvod > Aktuality > Na slavnosti řeky Ohře se vypravte do Kadaně

Na slavnosti řeky Ohře se vypravte do Kadaně

Vydáno 26. července 2019 Zážitky
Oslava řeky Ohře, největší slavnost pořádaná Destinační agenturou Dolní Poohří, se letos vrací do Kadaně. Tam měl Den Ohře svou premiéru v roce 2015. Akce se koná opět na Nábřeží Maxipsa Fíka, přímo pod kadaňským hradem, a to v sobotu 27. července 2019 odpoledne. Na oslavě samozřejmě nemůžou chybět pohádkové bytosti z Dolního Poohří - víla Ohřinka, skřítek Ohřínek a víla Egerie.
Řeka OhřeProgram Dne řeky Ohře začne v sobotu 27. 7. 2019 ve 13 hodin slavnostním křtem nových publikací, mezi nimi i dalšího dílu dětského Putování s Ohřinkou po hradech, zámcích a kostelích Dolního Poohří. Dojde také na předání certifikátů Poohří regionální produkt novým držitelům této značky. Během odpoledne je připraven dětský kabaret, šermířské i bubenické vystoupení.

K dobré náladě bude hrát také kapela Deficit z Postoloprt a krojovaná dechovka. Děti si mohou vyzkoušet netradiční atrakce jako aquazorbing na řece či bumperfotbal, půjčit si šlapadlo či lodičku nebo si nechat pomalovat obličej. Program doplní stánky s občerstvením včetně originálních certifikovaných produktů Poohří regionální produkt.
Historická radnice s vyhlídkovou věží v Kadani

Historická radnice s vyhlídkovou věží v Kadani

Radnice, fungovala jako sídlo městské samosprávy od poloviny 14. století. Její budova, bývalá trojlodní tržnice, je situována na roh náměstí a jedné z hlavních ulic. Upoutá na ní hlavně unikátní věž.

Kadaňský hrad nad řekou Ohře

Kadaňský hrad nad řekou Ohře

K charakteristickým stavbám města Kadaně patří určitě Kadaňský hrad. Návštěvníci zde mohou využít knihovnu s čítárnou, internetovou kavárnu, obřadní síň nebo navštívit galerii Josefa Lieslera. Najdete zde také malé muzeum věnující se dějinám hradu.

Národní cyklotrasa po cyklostezce Ohře - na kole z Bavorska do Čech

Národní cyklotrasa po cyklostezce Ohře - na kole z Bavorska do Čech

Lehká trasa bez většího převýšení v délce 110 km a vede přes regiony Chebsko, Sokolovsko, Karlovarsko a Ostrovsko. Cyklostezka Ohře navazuje na Valdštejnovu cyklostezku v Bavorsku označenou jako Wallenstein-Radweg.

Ohře - krásná řeka nepoznamenaná komercí

Ohře - krásná řeka nepoznamenaná komercí

Šťastnou plavbu s nevšedními zážitky. Zajišťujeme rodinné dovolené, školní kurzy a výlety. Půjčujemé kvalitní plastové kanoe a rafty, zajišťujeme dopravu, máme akreditované instruktory a průvodce.

Replika orloje v Kadani

Replika orloje v Kadani

V Kadani na Nábřeží Maxipsa Fíka stojí replika Staroměstského orloje. Oproti originálu je jednou tak velký - měří přes pět metrů a váží více než pět tun. Kadaňský orloj však nemá pohyblivá kolečka, jedná se o kovovou sochu.

Socha Maxipsa Fíka v Kadani

Socha Maxipsa Fíka v Kadani

Nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani dostálo svému jménu – najdete zde hned dvě sochy tohoto legendárního pohádkového psa. Na začátku nábřeží lze pozorovat panorama promenády skrz moderní sochu Fíka z plechu, děti zase ocení Fíkovu podobiznu v životní velikosti z kamene.

Den řeky Ohře 2020

Den řeky Ohře 2020

Oslava řeky Ohře, největší slavnost pořádaná Destinační agenturou Dolní Poohří, se letos vrací do Kadaně. Tam měl Den Ohře svou premiéru v roce 2015. Tento rok v Klášterci nad Ohřé- lázeňský areál Evženie.