Úvod > Aktuality > Casanovské slavnosti v Duchcově nabídnou i speciální oživené prohlídky
Památky

Casanovské slavnosti v Duchcově nabídnou i speciální oživené prohlídky

  • Vydáno7. června 2023
Giacomo Casanova přijíždí do Duchcova a celé město se baví! Kdy? Už od tento pátek 9. a sobotu 10. června 2023. Tradiční casanovský festival zábavy, který se letos koná již 27. rokem, nabídne sérii koncertních a divadelních představení s historickým jarmarkem, ukázkou dobových řemesel a historického šermu na nádvoří zámku a v zámeckém parku. Zahájení slavností bude v pátek 9. června v 18:00 hodin slavnostním příjezdem Giacoma Casanovy na nádvoří zámku.

Již 27. Casanovské slavnosti budou zahájeny v pátek 9. června tradičním příjezdem Giacoma Casanovy v kočáře na zdejší zámek a zahajovacím přípitkem s vrchností města na zámeckém balkónu. Giacomo Casanova přijede  9. 6. v 18.00 hodin do Duchcova a celé město se na jeho počest bude bavit! Tradiční casanovský festival zábavy letos nabídne sérii koncertních a divadelních představení s historickým jarmarkem, ukázkou dobových řemesel a dění na nádvoří zámku a v zámeckém parku.

casanova duchcovZahajovacím open air programem bude i letos v 18:15 hodin divadelní komedie ze života G. Casanovy v nastudování Divadla „M“, tentokrát s názvem Casanovovy námluvy. V open-air premiéře hudební komedie vystoupí jako host Mojmír Maděrič. Na Hlavní scéně v zámecké zahradě vystoupí v pátek večer od 19:30 kapela Maniac, jejímž stylem je dance music-rock, a od 21.30 pak na pódiu uvidíte Olgu Lounovou. V sobotu se pak můžete v 19:30 na Pavla Caltu a od 21:45 podium ovládne Ramstain Tribute Show.
 

Prohlídky zámku pro děti a staročeský jarmark

CasanovaPo dobu slavností se na zámku budou konat prohlídky zámecké expozice, a to od 10:00 do 17:00 hodin (v 17:00 odchází poslední prohlídka), vstupné je za 160 pro dospělé a 130 pro mládež a seniory. Konat se budou také zkrácené prohlídky zámku "Letem světem" na 20–25 minut za jednotné vstupné 100 Kč. Výklad bude proložen loutkovým divadlem!

Součástí sobotního doprovodného programu 10. června  bude již tradičně dobový jarmark a ukázky historických řemesel na nádvoří zámku. Jarmark nabídne nejrůznější dekorace, drátenické výrobky, smalt, svíčky z přírodního vosku, přírodní mýdla, koření nebo i šperky. Nebude chybět ani Flerjarmark anebo flerová růže pro Casanovu na náměstí Republiky! Jedná se o trh ručně vyráběných výrobků. Kdo bude chtít může si odpočinout projížďce Duchcovem v dobovém kočáře. Jízdenky na okružní jízdy v kočárech budou v prodeji před bránou zámku od 10:00 do 18:00 hodin. Jízdné je stanoveno na 200 Kč za kočár. V případě velkého zájmu bude sestaven pořadník jízd.

Zámek Duchcov s expozicí Giacoma Casanovy

Zámek Duchcov s expozicí Giacoma Casanovy

Zámek Duchcov leží přibližně 8 km jihozápadně od města Teplice. Návštěvníci zde mohou zhlédnout především Valdštejnskou rodovou galerii, expozici v tzv. biliárovém křídle, tři místnosti zámeckého personálu, Vojenskou zbrojnici, Lovecký salonek a muzeum věnované osobnosti Giacoma Casanovy.

Knížecí zahrada na zámku Duchcov

Knížecí zahrada na zámku Duchcov

Romantická Knížecí zahrada se rozkládá před severním křídlem zámku Duchcov. Byla vytvořena ve stylu à la française v rekonstruované podobě zámeckých barokních zahrad. Vstup do Knížecí zahrady je volný a je vymezen otevírací dobou zámku.

Další aktuality

Květy jiřinek ozdobí zámek Velké Březno

Zámek Velké Březno si na tento víkend 23. a 24. září 2023 připravil mimořádný program, kterým pomalu vrcholí letošní turistická sezóna. V rámci prohlídky interiéru zámku bude moci obdivovat vázy s jiřinkami, na 60 druhů nejkrásnějších podzimních jiřin na zámek laskavě zapůjčuje zahradnictví Dahlia Brzák, Sloveč.
Ústecký kraj | Památky

Kde je podzim nejkrásnější? Tipy pro milovníky fotografování a přírody

Podzim, čas barevného listí... Pro někoho nastává období plískanic a splínů, pro milovníky přírody a fotografy ale začíná krátké období, kdy by venku nejraději trávili celé dny. I když máte svá oblíbená místa, kam se chodíte těšit z podzimních barev, naše tipy se vám možná budou hodit jako inspirace. A přibalte si foťáky i stativy, budete je potřebovat!
Ústecký kraj | Příroda

Kostely, které mají na podlaze trávu a místo střechy nebe

Kostely bez střechy jsou magicky krásná místa a zároveň skvělé tipy pro podzimní procházky nebo výlety za tajemstvím. Jsou skvělé i pro uspořádání svatebních obřadů, protože netradiční prostředí se spoustou romantických detailů dokáže vykouzlit jedinečnou atmosféru.
Ústecký kraj | Památky

Přijďte o víkendu zažít Litoměřické vinobraní

I severní Čechy mají své vinohrady, vinobraní a také vynikající víno. Kromě těchto vín vám Litoměřické vinobraní 16. září nabídne dobové tržiště s ukázkami starých řemesel také žongléry, šermíře, kejklíře s ohněm a další představení. Oslava vína bude již tradičně podpořena slavnostním krojovaným průvodem v čele s českým králem a císařem Karlem IV. Vinobraní bude probíhat od 10 do 22 hodin.
Ústecký kraj | Gurmánská turistika

Železniční depozitář NTM Chomutov zve na nově zrestaurované lokomotivy

Národní technické muzeum zrestaurovalo vzácné památky železniční historie – lokomotivy 210.001 „Serényi“ a 411.019 „Conrad Vorlauf“. Lokomotivy mají velkou dokumentační hodnotu a v budoucnu se stanou stěžejními exponáty Muzea železnice a elektrotechniky, které Národní technické muzeum připravuje na Masarykově nádraží. Od druhé poloviny září 2023 si je však prozatím prohlédnete v Železničním depozitáři NTM v Chomutově, který je pro návštěvníky každoročně otevřen od dubna do října.
Ústecký kraj | Památky

Tradice: proč je pivo hořké aneb vše o chmelu, Žatecku a Žatecké chmelové oblasti

Tradiční, jemný, aromatický a zaručující excelentní chuť a vůni piva: takový je český chmel a především král mezi tuzemskými chmelovými odrůdami, Žatecký poloraný červeňák. Bez poctivého chmele by nebylo pivo pivem, pro Čechy to byla vždycky rostlina velmi hodnotná, ovšem díky svým účinkům i značně rozverná. Navíc město Žatec a okolní chmelařská krajina v září 2023 rozšířily české památky, zapsané na Seznamu světového dědictví UNESCO.
Ústecký kraj | Gurmánská turistika

Po stopách seriálu Náměstíčko: 10 tipů na místa, která poznáte z natáčení

Desetidílný seriál Náměstíčko se na obrazovkách poprvé objevil v roce 2004. Scenárista Jan Míka vytvořil mozaiku osudů obyvatel okresního městečka, které spojuje komunitní život, jehož středobodem je náměstí s trafikou paní Plecité v podání Luby Skořepové. Další výraznou postavou je svérázný soused, bývalý kontrolor Lopušný, kterého ztvárnil Josef Vinklář. Pokud je Náměstíčko i vaším oblíbeným seriálem, pojďte si na něj zavzpomínat pomocí našich 10 tipů na místa, kde se natáčel.
Ústecký kraj | Zážitky

Za vinobraním se vypravte o víkendu na roudnický zámek

Na vinobraní v Roudnici nad Labem si v sobotu 9. září 2023 můžete vybrat z široké nabídky vína, burčáku a občerstvení. Součástí Roudnického vinobraní v zámeckém areálu bude i hudební festival s programem na dvou scénách. Ať už vás na tuto oblíbenou slavnost přivede chuť na burčák, koncerty, nebo touha aktivně strávit den se svou rodinou či přáteli, máte se opět na co těšit
Ústecký kraj | Gurmánská turistika