!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Casanovské slavnosti v Duchcově nabídnou i speciální oživené prohlídky
Casanovské slavnosti v Duchcově nabídnou i speciální oživené prohlídky
"> "> ">
Památky

Casanovské slavnosti v Duchcově nabídnou i speciální oživené prohlídky

Vydáno 4. června 2019
Giacomo Casanova přijíždí do Duchcova a celé město se baví! Kdy? Už od tento pátek 7. a sobotu 8. června 2019. Tradiční casanovský festival zábavy, který se letos koná již 25. rokem, nabídne sérii koncertních a divadelních představení s historickým jarmarkem, ukázkou dobových řemesel a historického šermu na nádvoří zámku a v zámeckém parku. Zahájení slavností bude v pátek 7. 6. v 18:00 hodin slavnostním příjezdem Giacoma Casanovy na nádvoří zámku.

V předvečer slavností ve čtvrtek 6. června je připraven mimořádný hudební zážitek a jedinečné umělecké spojení. Na druhém nádvoří Státního zámku Duchcov vystoupí společně houslový virtuos Pavel Šporcl a Severočeská filharmonie Teplice! Uslyšíte skladby L. van Beethovena, F. Mendelssohna Bartholdyho a P. de Sarasate.

Jubilejní 25. Casanovské slavnosti budou zahájeny v pátek 7. června tradičním příjezdem Giacoma Casanovy v kočáře na zdejší zámek a zahajovacím přípitkem s vrchností města na zámeckém balkónu.

Zahajovacím open air programem bude i letos divadelní komedie ze života G. Casanovy v nastudování Divadla „M“, tentokrát s názvem Italské překvapení. V premiérové hudební komedii se jako speciální host představí herec Lukáš Langmajer!

Casanova DuchcovNa Hlavní scéně v zámecké zahradě vystoupí v pátek večer originální hudební uskupení – akustická fúze Zdarr (bývalí členové kapely Laura a její tygři) a hned po nich slovenská hudební hvězda – kapela Desmod, vybraná fanoušky v anketě na facebooku kulturního centra.

Úplnou novinkou je videomaping! Autorský projekt Divadla v Pytli Petra Stolaře s názvem Dějiny české kotliny očima G. Casanovy. Videomapping - projekce „ušitá“ přímo na míru fasády zámku - je z části animovaný, z části hraný audiovizuální projekt. Dojde tak vůbec poprvé k oživení historické fasády zámku projekcí hraného a animovaného příběhu od počátku světa až po založení samostatného Československa. Ani po videomapingu ale program nekončí – užít si noci můžete ještě na After party I. v F Clubu Restaurace.
 

Prohlídky zámku, staročeský jarmark i Pohádkový den

CasanovaPo dobu slavností se na zámku budou konat prohlídky zámecké expozice, a to od 10:00 do 17:00 hodin (v 17:00 odchází poslední prohlídka), vstupné se platí podle platného cenového výměru. Konat se budou také zkrácené prohlídky zámku "Letem světem" na 20–25 min za 50 Kč (plné vstupné) a 40 Kč (snížené vstupné).

Součástí sobotního doprovodného programu 8. června  bude již tradičně dobový jarmark a ukázky historických řemesel na nádvoří zámku. Jarmark nabídne nejrůznější dekorace, drátenické výrobky, smalt, svíčky z přírodního vosku, přírodní mýdla, koření nebo i šperky. Novinkou bude Flerjarmark anebo flerová růže pro Casanovu na náměstí Republiky! Trh ručně vyráběných výrobků s ukázkami tvorby i dílničky pro děti jsou součástí sobotního doprovodného programu.

Cirkus Bertosobotu si na své přijdou zejména děti: v zámecké zahradě pro ně bude připraven (od 13:00 do 15:30) letos rozšířený Pohádkový den. Rodiny s dětmi čekají v zadní části Zámecké zahrady soutěžní pohádkové hry s divadelním ansáblem Bezevšeho. Po splnění všech her a úkolů budou děti pasovány královnou pohádkové říše na členy královniny družiny. Premiérově se letos v Duchcově představí hodně netradiční cirkus tří povedených klaunů! Cirkus tak trochu naruby – to je Cirkus Berto, od siláckých kousků po klaunskou show. Osvědčené Letní muzikohraní nabídne originální hudební workshop pro děti i dospělé a provede vás všemi žánry světa… Jezdecká skupina Horse show z Ranche Bánov ukáže v plné zbroji rytířské dovednosti pohádkových královských koní, rytířskou jízdu a chybět nebude ani ukázková drezura koní.

Návštěvníci si budou moci odpočinout při projížďce Duchcovem v dobovém kočáře. Jízdy budou dostupné na náměstí Republiky od 10:00 do 18:00 hodin. Jízdné je stanoveno na 100 Kč za kočár.

Zámek Duchcov s expozicí Giacoma Casanovy

Zámek Duchcov s expozicí Giacoma Casanovy

Zámek Duchcov leží přibližně 8 km jihozápadně od města Teplice. Návštěvníci zde mohou zhlédnout především Valdštejnskou rodovou galerii, expozici v tzv. biliárovém křídle, tři místnosti zámeckého personálu, Vojenskou zbrojnici, Lovecký salonek a muzeum věnované osobnosti Giacoma Casanovy.

Knížecí zahrada na zámku Duchcov

Knížecí zahrada na zámku Duchcov

Romantická Knížecí zahrada se rozkládá před severním křídlem zámku Duchcov. Byla vytvořena ve stylu à la française v rekonstruované podobě zámeckých barokních zahrad. Vstup do Knížecí zahrady je volný a je vymezen otevírací dobou zámku.