Úvod > Aktuality > Kde končí sezona aneb pár nápadů, kam s dětmi o podzimních prázdninách
Kde končí sezona aneb pár nápadů, kam s dětmi o podzimních prázdninách
"> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

Kde končí sezona aneb pár nápadů, kam s dětmi o podzimních prázdninách

  • Vydáno26. října 2021
Na přelomu října a listopadu si děti užívají Halloween, dlabání dýní, lampionové průvody a další taškařice, ale je to také čas, kdy se leckde zavírají brány za uplynulou sezonou. Na portálu Kudy z nudy vám poradíme, kam se vypravit na pěkné rodinné výlety během podzimních prázdnin.

Hofmistrova závěť, zavírání okenic a běh o klíč

hrad SovinecStředověký hrad Sovinec připravuje komponovaný program s šermíři a sokolníky, hranými šermířskými pohádkami i příběhy a netradičními prohlídkami hradních zákoutí. Letošní loučení se sezóny proběhne ve svátek 28. října a o víkendu 30. a 31. října.

Podzimní prázdniny udělají v sobotu 30. října tečku také za letošními prohlídkami hradu Velhartice. Těšit se zde můžete na volnou prohlídku hradu, při které potkáte historické i pohádkové postavy, lukostřelbu, výrobu lampionů a tradiční Běh o hradní klíč.

 

Zlatý salonek a Ottavio Piccolomini

Mnichovo HradištěPoslední a mimořádné prohlídky speciálně chráněných originálních prostor obrazárny a zlatého salonku, spojené s odborným výkladem kastelána, připravili na víkend 30. a 31. října na zámku v Mnichově Hradišti.

Na zámku v Náchodě se s posledními letošními návštěvníky rozloučí od 26. do 31. října při večerních prohlídkách sám Ottavio I. Piccolomini. Atmosféru zámeckých komnat po setmění, doplněnou renesanční a barokní hudbou, si vychutnáte od 17:30, 18:30 a v případě zájmu i od 19:30 hodin, nutná je rezervace předem.
 

Strašlivé strašení na Bouzově, v Zoo Zlín i Horní Libchavě

bouzovBát se můžete také na hradě Bouzov, a to při večerních kostýmovaných prohlídkách Duchové a strašidla, které probíhají od 27. 30. října každý podvečer od 17:00 hodin (v pondělí od 18:00). Upozorňujeme zájemce, že na prohlídky je z důvodu omezené kapacity nutná rezervace.

V sobotu 30. a v neděli 31. října opět po roční přestávce se ve zlínské zoo bude slavit Halloween! Čekají na vás čarodějnice, duchové, kostlivci, dětská halloweenská komentovaná prohlídka a v sobotu také dlabání dýňových lampiček, nebo strašidelná stezka odvahy. Navíc v sobotu 30. října zde prodlužují otevírací dobu do 20:00 hod., pokladny hlavního a sezónního vstupu budou otevřeny do 18:00 hod.

strašidla horní libchavaPo roce opět ožijí také strašidla na 9. ročníku úspěšné akce Strašidla na Pohádkovém zámku Horní Libchava. V sobotu 30. října začne hlavní pohádka v 15:15,  doprovázená pohádkovými prohlídkami zámku od 13:00 do 17:00 hodin. V 18:00 začínají hrůzostrašné prohlídky sklepení. Tyto prohlídky jsou vždy hezky odstupňované. Na začátek mohou přijít i menší děti, ale s pokračováním noci budou strašidla sílit, takže ke konci smí vstoupit jen ti nejvíc otrlí a odvážní. Postupně se totiž dospěje až k prohlídkám, ze kterých budou mít i rodiče noční můry.
 

Konec sezóny v pevnosti Josefov a Sokolnické lovy na Sovinci

JosefovVelitelství pevnosti Josefov vyhlašuje na 30. října 2021 bivakování, manévry a slavnostní ukončení sezóny se sejmutím pevnostního praporu. Jedná se o tradiční ukončení turistické sezony v pevnostním městě Josefově. Mimo prohlídek pevnosti se můžete těšit na vojenský tábor, střelbu, svěšování vlajky…. a další doprovodný program.

Na státní svátek 28. října a poslední víkend 30. – 31. října proběhnou na hradě Sovinec sokolnické ukázky lovu atrapy kořisti s fotografováním dravých ptáků při příletech na ruce návštěvníků a další bohatý doprovodný program. Na nejmladší návštěvníky si udělá čas pohádková babička, starší děti i dospělé pobaví sokolnický spolek Dědictví.
Večerní prohlídky na Bouzově

27.10.
29.10.
Večerní prohlídky na Bouzově

Strašidelné prohlídky na hradě Bouzov. Tajemné prohlídky hradem při svitu svíček, zpestřené výstupy strašidel. Budeme se na vás těšit každý večer od 17.00 do 19.00 hodin.

Strašidelné soboty na zámku Dětenice

1.1.
30.11.
Strašidelné soboty na zámku Dětenice

Každou sobotu se konají na zámku Dětenice prohlídky v doprovodu strašidelných bytostí. Přijeďte se trochu bát i zasmát. Strašidelné prohlídky jsou vhodné zejména pro děti, ale pobaví i dospělé.

Otevření 13. komnaty zámku Mnichovo Hradiště

29.10.
30.10.
Otevření 13. komnaty zámku Mnichovo Hradiště

Výjimečná prohlídka speciálně chráněných originálních prostor obrazárny a zlatého salónku s odborným výkladem kastelána nebo jeho zástupce.