Úvod > Aktuality > Kašperské Hory lákají na jarní prázdniny
Kašperské Hory lákají na jarní prázdniny
"> "> ">
Zážitky

Kašperské Hory lákají na jarní prázdniny

  • Vydáno20. února 2019
Přemýšlíte, kam zamířit na jarní prázdniny nebo třeba jen na prodloužený víkend? Zaručeným tipem je Šumava s nejkrásnějšími běžeckými tratěmi, sjezdovkami pro začínající i pokročilé lyžaře a mnoha příležitostmi k zábavě i poznání. Tím správným místem, odkud se vydávat za lákadly, které Šumava v zimě nabízí, jsou Kašperské Hory.
Lyžařům je v Kašperských Horách k dispozici Skiareál se čtyřmi denně upravovanými a kompletně zasněžovanými sjezdovkami o celkové délce 1,5 kilometru. Děti se mohou vyřádit ve snowparku, novinkou je pojízdný pás pro začínající lyžaře. Běžkaře potěší cca 50 km značených a pravidelně upravovaných běžeckých tratí.

Pokud budete mít zábavy na sněhu dost, vítané rozptýlení nabízí návštěva Muzea Šumavy, Expozice České hračky či Muzea historických motocyklů, sídlících přímo v Kašperských Horách. Pro skupiny lze objednat prohlídku tamního kostela sv. Markéty nebo kostela sv. Mikuláše. V budově kašperskohorské radnice si můžete prohlédnout největší skříňový betlém v republice.

Jedinečné výhledy na zimní Šumavu nabízí blízký hrad Kašperk – s 886 metry nadmořské výšky nejvýše položený královský hrad v Čechách. Prohlídky se konají během jarních prázdnin každou středu a sobotu, a to až do 16. března 2019.

Prohlídkový okruh „Život na hradě“ vás seznámí se způsoby vytáoění a tepelné izolace obytných místností, osvětlení, trávení volného času a stravování v zimním období, vnímání času ve středověku apod.
Kostel sv. Mikuláše v Kašperských Horách

Kostel sv. Mikuláše v Kašperských Horách

Hřbitovní kostel z první poloviny 14. století je jedinečně zachovalou středověkou památkou. Vedle kostela se nachází kaple zasvěcená ochranitelce rodiny a horníků – svaté Anně. Obě stavby najdete uprostřed starého hřbitova, jenž je zdoben převážně litinovými kříži z přelomu 19. a 20. století.

Skiareál Kašperské Hory

Skiareál Kašperské Hory

Lyžařský areál se nachází na jihovýchodním okraji města Kašperské Hory. Sjezdovky jsou spíše méně obtížné, a proto jsou velmi vhodné pro rodinné lyžování. Pro děti je k dispozici pohyblivý koberec, kolotoč a pohádkový slalom.

Chrám svaté Markéty v Kašperských Horách

Chrám svaté Markéty v Kašperských Horách

Kašperské Hory mají dva gotické kostely. Bohaté horní město si takový přepych mohlo dovolit. Uplynulo jen několik desetiletí od doby, kdy poslední zedníci opustili chrám svatého Mikuláše, a už se stavělo znovu.

Hrad Kašperk – nejvýše položený královský hrad v Čechách

Hrad Kašperk – nejvýše položený královský hrad v Čechách

Vydejte se na hrad Kašperk a poznejte místa, kde se natáčela pohádka Anděl Páně. Pokud si chcete užívat svěžího šumavského vzduchu, můžete si udělat výlet k hradu po jedné z turistických tras, které vedou z Kašperských Hor přímo na hrad.

Muzeum Šumavy Kašperské Hory

Muzeum Šumavy Kašperské Hory

Navštívíte-li Kašperské Hory, Muzeum Šumavy si určitě nesmíte nechat ujít. Je to takové malé národní muzeum zdejšího kraje. K vidění je zde šumavské sklo, vycpaná zvířata anebo umrlčí prkna.