Úvod > Aktuality > Karlín v sobotu opět zažije masopustní veselí
Karlín v sobotu opět zažije masopustní veselí
"> "> "> "> Masopustní veselí "> Masopustní dobroty
Zážitky

Karlín v sobotu opět zažije masopustní veselí

  • Vydáno12. února 2020
V sobotu 15. 2. 2020 Karlínské náměstí ožije masopustním veselím. Od 13 do 18.30 hodin zde proběhne již 17. ročník Karlínského masopustu, akce, která si za poslední roky získala stovky příznivců. Přijďte si i vy užít velkolepý průvod s koňským povozem, bohatý pódiový program, nespočet aktivit pro děti, masopustní speciality.
K období masopustů patří zabijačkové dobrotyVelkolepý masopustní průvod Karlínem zahájí v sobotu 15. února ve 13 hodin oficiální program 17. Karlínského masopustu v Kaizlových sadech. Od 14 do 18:30 hodin na Karlínském náměstí proběhne nadupaný pódiový program, nespočet aktivit pro děti i dospělé a samozřejmě nebudou chybět masopustní speciality. Těšit se můžete na kapelu Zrní, Circus Brothers nebo fireshow od Blackout Paradox a velké množství stánků nejen masopustního charakteru. Tradičně bude velká část programu věnována dětem. Dorazí Honza Onder, Ponožky pana Semtamťuka a nebudou chybět divadelní pohádky, kouzelník Jan Komberec a dílny a soutěže.

Karlínský masopustA co všechno vás čeká? Po symbolickém odemknutí masopustu v Kaizlových sadech projde karlínskými ulicemi slavnostní průvod, ve kterém půjdou nejen tradiční masky a postavy, ale i koňský povoz s kapelou, která se po celou dobu bude starat o rozjařenou náladu. Pokud byste se i vy chtěli zapojit do reje masek, není nic jednoduššího – přijďte v masce nebo klobouku! Děti v kostýmech dostanou sladkou odměnu od Antonínova pekařství.

Na Karlínském náměstí si pak na řemeslných trzích zblízka prohlédnete, jak vypadala práce středověkých řemeslníků a jak pod jejich šikovnýma rukama vznikaly tradiční výrobky. Svou dílnu tu bude mít třeba tesař, přadlena či kovář a každý z návštěvníků si bude moct vyzkoušet svou zručnost. Děti si pak užijí spoustu legrace i ve výtvarných dílnách nebo na pohádkovém představení.