Úvod > Aktuality > Zámek z pohádky Jak se budí princezny ožije koncerty
Zámek z pohádky Jak se budí princezny ožije koncerty
"> "> ">
Památky

Zámek z pohádky Jak se budí princezny ožije koncerty

  • Vydáno26. prosince 2019
Program na zámku v Telči bude bohatý. Vánoční prázdniny v Telči nabídnou koncerty od 27. do 30. prosince 2019 v Konírně zámku v Telči. Koncerty začínají vždy v 18:00 hodin, vstupenky je možno zakoupit v IC Telč na radnici.
NezmařiPřijeďte si mezi svátky od 27. do 30. prosince 2019 na pár dní odpočinout od všeho toho shonu do poklidné a pohádkové Telče. Čekají na vás čtyři koncerty těch nejmilejších kapel a muzikantů, kteří do Telče na vánoční koncerty pravidelně jezdí již nekolik let.

No a na koho se můžete těšit? Jako první zahrají v pátek 27. prosince v zámecké konírně Nezmaři, o den později proběhne koncert a kytarový večírek s Epydemyí a v neděli si krásně zazpíváme s Žalmanem. Poslední večer rozvíří folkrockový Jarret, kterému budou předskakovat písničkářka Žofie Kabelková a Martina Trchová se svým triem.
 


 
Městské podzemí v Telči

Městské podzemí v Telči

Nejen pod většinou domů na náměstí Zachariáše z Hradce, ale také pod částí zámeckého areálu byste našli středověká sklepení. Jednotlivé, někde i dvouúrovňové sklepy, byly propojeny spletitými chodbami, jejichž zpřístupněná část je dlouhá 150 metrů. Je zde také interaktivní expozice o historii města.

Náměstí Zachariáše z Hradce v Telči – renesanční perla na seznamu UNESCO

Náměstí Zachariáše z Hradce v Telči – renesanční perla na seznamu UNESCO

Telč, město s neopakovatelnou pohádkovou atmosférou, je na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO zapsáno od roku 1992. Při procházce historickým centrem se snadno dokážete přenést o pár staletí zpět, kdy úzkými uličkami jezdily místo aut kočáry.

Zámek Telč – klenot moravské renesance

Zámek Telč – klenot moravské renesance

Navštivte renesanční zámek v Telči, kde se natáčela celá řada pohádek. Nejznámější je bezesporu Pyšná princezna. Telčský zámek patří mezi klenoty moravské renesanční architektury.

Muzeum Vysočiny v Telči

Muzeum Vysočiny v Telči

Muzeum Vysočiny Jihlava sídlí ve třech budovách Masarykovy univerzity na Masarykově náměstí. Se svými pobočkami v Telči, Třešti a hradem Roštejnem je největším muzeem v kraji. Telčskou pobočku naleznete na Státním zámku v Telči. Expozice dokumentuje vývoj města v průběhu staletí.