Úvod > Aktuality > Světový pohár horských kol v Novém Městě na Moravě se jede již tento víkend!
Letní sporty

Světový pohár horských kol v Novém Městě na Moravě se jede již tento víkend!

  • Vydáno12. května 2023
Od roku 2011 se v Novém Městě na Moravě každoročně jezdí Světový pohár horských kol. Soutěž, která je u diváků ve velké oblibě, se jede tento rok od 12. do 14. května 2023. Do třídenního programu je vloženo celkem osm samostatných závodů od juniorských přes „třiadvacítkové“ až po elitní bikerské kategorie. Závody živě přenáší také sportovní kanál ČT Sport.
světový pohárVe známém sportovním centru Vysočina Aréna v Novém Městě na Moravě, které proslulo zejména pořádáním Světového poháru v biatlonu, se v termínu 12. až 14. května 2023 jede Světový pohár horských kol. Stejně jako klání v biatlonu, je i SP horských kol velmi oblíbeným podnikem, který byl již osmkrát oceněn jako nejlepší akce sezóny, a to hlavně díky skvělým fanouškům, kteří kolem trati a na stadionu vytváří neopakovatelnou atmosféru. Díky ní je novoměstský závod tím nejoblíbenějším i mezi závodníky. Domácí světový pohár bude stejně jako v minulosti vysílat sportovní kanál ČT Sport, online přenos bude dostupný také na stránkách České televize. K dispozici jsou kromě permanentky na všechny dny i VIP lístky s mnoha výhodami, které se kupují na každý den zvlášť.

světový pohár nové město na moravěZávodní program v Novém Městě odstartuje v pátek 12. května 2023 v 18:00 hod. Short Trackem žen a následně v 18:45 Short Trackem mužů na nové a divácky atraktivní trati, dobře přehledné z hlavní návštěvnické tribuny ve Vysočina Aréně. V sobotu 13. května ráno startuje Světový pohár v Maratonu – od 8:00 muži a v 8:15 ženy. Pak vyrazí na trať junioři, od 15:00 hodin se koná SP XCO muži U23 a v 17:00 SP XCO ženy U23. Neděle 14. května přinese závody ženy Elite v 11:30 a mužů Elite v 14:30 hodin.
 

Fanděte, sportujte a bavte se!

světový pohárVe Vysočina Aréně budou elitní závodníci bojovat o body nejprve během pátečních závodů 12. května v Short Tracku elitních žen a mužů. Sobota 13. května bude závoděním našlapaná od rána do večera. Už v osm ráno odstartují maratonci, na které naváží ve své Světové sérii juniorky a junioři na klasické trati Cross-country (XCO). Na startu nebude chybět ani mladá česká reprezentace, která by jistě ocenila silné hlasivky diváků! Hned po dojezdu juniorů se očekává návrat nejrychlejších mužů a posléze i žen Světového poháru v maratonu (cca kolem 12:30). Pro nejlepší maratonce světa je připraven 60km dlouhý okruh, který absolvují dvakrát. Podle všech informací se na úvodní závod chystá kompletní maratonská špička včetně početné domácí scény. Odpolední program vyplní závody v Cross-country žen a mužů do 23 let. Pořadatelé ale nezapomněli ani na amatéry a hobby jezdce: Pro amatéry a hobby cyklisty bude v sobotu připraven veřejný maraton na trati totožné s tou „svěťákovou“ a poté taky bláznivý večerní Night Race na osvětlených biatlonových tratích, ten odstartuje tradičně v 21 hodin.

V neděli 14. května  pak program vyvrcholí zlatými hřeby – elitními závody v olympijské disciplíně Cross-country žen a mužů. Na startu bude i česká jednička Ondřej Cink. Připravený je i bohatý doprovodný program, který fanoušky bude v Novém Městě bavit celé tři dny. Připravené je expo s mnoha stánky s cyklistickým artiklem, besedy, autogramiády a párty.
Cyklo Vysočina Arena – Singltreky v Novém Městě na Moravě

Cyklo Vysočina Arena – Singltreky v Novém Městě na Moravě

Novoměstské stezky pro horská kola Vysočina Aréna navazují na tradici MTB závodění v Novém Městě na Moravě. Pro příznivce jízdy v terénu je zde připraveno téměř 30 km stezek rozdělených do 5 stupňů obtížnosti.

Nové Město na Moravě

Nové Město na Moravě

Novoměstsko mnozí považují za nejhezčí kout Vysočiny. Je to kraj malebných kopců, hlubokých lesů a skal. Samotné město se pyšní zámkem, starou radnicí, třemi kostely, muzeem a díly zdejších rodáků, sochařů Jana Štursy a Vincence Makovského. Díky blízkému sportovnímu areálu ho dobře znají i lyžaři.

Další aktuality

50 tipů, kam na výlet v okolí Jihlavy

Kam na výlet v Jihlavě a okolí? Lomy, skály, přírodní zajíavosti, lesy a k tomu jako bonus úžasné památky, zříceniny hradů a zámecké expozice. Pokud máte tohle všechno rádi, vydejte se určitě na Vysočinu a do okolí Jihlavy. Hledáte inspiraci pro svůj příští výlet na Vysočině? Nehledejte nic jiného a vyberte si z našich tipů!
Kraj Vysočina | Zážitky

Nejnavštěvovanější turistické cíle kraje Vysočina: zoo, aquapark a rodinný park Robinson v Jihlavě

Nejnavštěvovanější místa Kraje Vysočina objevíte v krajském městě Jihlavě, jde o místní zoologickou zahradu a aquapark Vodní ráj. Především v létě můžete zavítat do westernového areálu v Šiklandu. Navíc Vysočina nabízí spoustu krásných měst, hradů a zámků, kde se točila řada oblíbených pohádek.
Kraj Vysočina | Zážitky

Telč, město šťastných lásek a památka UNESCO

Městem šťastných lásek nazval Telč ve stejnojmenném románu spisovatel František Kožík – a městem šťastných lásek se může stát i pro vás. Máte rádi staré automobily, pohádky a památky UNESCO? Pak se s portálem Kudy z nudy vydejte na výlet do Telče.
Kraj Vysočina | Památky

Šlakhamr na Vysočině opět ožije kovářským řemeslem

Technické muzeum v Brně připravilo další akc jejímž cílem je poznávání mimobrněnských památek muzea hravou a názornou formou. Akce Za kováři na Šlakhamr proběhne na této technické památce na Vysočině v sobotu 6. května 2023 od 10 do 17 hodin. Jako vždy se zde můžete těšit na oblíbené ukázky kování na velkém bucharu i na ručních kovadlinách.
Kraj Vysočina | Kultura

Tip na výlet do Brtnice: za dílem významného designéra a architekta Josefa Hoffmanna

Bez Josefa Hoffmanna by současný design a architektura nebyly tím, čím jsou. Umělec, který zásadním způsobem ovlivnil podobu vídeňské moderny, se narodil v Brtnici u Jihlavy. V jeho rodném domě dnes sídlí muzeum. Muzeum zpřístupňuje i zahradu, kde se návštěvníci mohou v horkých letních dnech občerstvit či si zde zapůjčit elektrokola. V Brtnici také vznikla naučná stezka Po stopách Josefa Hoffmanna, kterou je možné jít pěšky či projekt na kole.
Kraj Vysočina | Kultura

Zámek Telč zve na prohlídkový okruh, který představí obytné místnosti posledních majitelů zámku

Zámek Telč se na konci dubna otevřel turistům. Na památce však stále probíhá celková rekonstrukce a proto je možné navštívit pouze II. prohlídkový okruh. Opravuje se už třetí sezonu, dokončení prací památkáři plánují na začátek letních prázdnin.
Kraj Vysočina | Památky

Co dělat, když prší: 10 tipů z regionu Kraj Vysočina

Na své si na Vysočině přijdou rodiny s dětmi, aktivní turisté i ti, co touží po adrenalinu. Přírodu a tradiční památky, skvosty zapsané na seznamu UNESCO, zoologickou zahradu v Jihlavě či westernové městečko Šiklův mlýn při deštivém počasí můžete vyměnit za originální a dosud málo známe cíle, kde navíc nezmoknete.
Kraj Vysočina | Životní styl

Neobjevené skvosty: 10 tipů z regionu Kraj Vysočina

Vytipovali jsme pro vás deset neobjevených skvostů kraje Vysočina. Prozkoumejte krásné technické památky, hradní zříceniny a kláštery, a také zámek, jemuž se přezdívá moravské Hradčany. Prozradíme vám, že ho najdete v Brtnici, malebném městě mezi Jihlavou a Třebíčí. Naplánujte si výlet na spoustu zájímavých a neobjevených míst, například:: do Muzea Moravské Budějovice, Chrámu Nanebevzetí Panny Marie ve Žďáru nad Sázavou nebo do Rodného domu Josefa Hoffmanna, který najdete také v Brtnici.
Kraj Vysočina | Památky