ÚvodAktualityVysočina Aréna opět zažije Světový pohár horských kol
Letní sporty

Vysočina Aréna opět zažije Světový pohár horských kol

  • 9. května 2024
Od roku 2011 se v Novém Městě na Moravě každoročně jezdí Světový pohár horských kol. Soutěž nejprestižnějšího seriálu závodů horských kol UCI Mountain Bike World Series, která je u diváků ve velké oblibě, se jede tento rok od 24. do 26. května 2024. Do třídenního programu, letos hlavně v sobotu a neděli, je vloženo celkem dvanáct samostatných závodů v pěti kategoriích, od juniorských přes „třiadvacítkové“ až po elitní bikerské kategorie. Závody bude živě přenášet také sportovní kanál ČT Sport.
světový pohárVe známém sportovním centru Vysočina Aréna v Novém Městě na Moravě, které proslulo zejména pořádáním Světového poháru v biatlonu, se v termínu 24. až 26. května 2024 jede Světový pohár horských kol, který má nově název UCI Mountain Bike World Series. Stejně jako klání v biatlonu, je i SP horských kol velmi oblíbeným podnikem, který byl již osmkrát oceněn jako nejlepší akce sezóny, a to hlavně díky skvělým fanouškům, kteří kolem trati a na stadionu vytváří neopakovatelnou atmosféru. Díky ní je novoměstský závod tím nejoblíbenějším i mezi závodníky. Domácí světový pohár bude stejně jako v minulosti vysílat sportovní kanál ČT Sport, online přenos bude dostupný také na stránkách České televize. K dispozici jsou kromě permanentky na všechny dny i VIP lístky s mnoha výhodami, které se kupují na každý den zvlášť.
 

Nový harmonogram s napěchovanou sobotou i nedělí

světový pohár nové město na moravěTi z vás, kteří jezdí do Nového Města pravidelně, jistě pamatují, že bohatý program i se závody elitních jezdců vždy začínal už v pátek odpoledne. S letošním rokem ovšem pořadatelé anoncují mírnou změnu. Program ve Vysočina Aréně sice bude probíhat už od pátku, ale „to hlavní“, tedy všechny závody elitních kategorií, se odehraje v sobotu a neděli. Konkrétně v sobotu se pojede Světový pohár v Short Tracku (XCC) a veřejné závody Open Maraton a Night Race (+ UCI Junior Series chlapců a XCO závody obou kategorií U23), v neděli pak Světový pohár v maratonu (XCM) a olympijském cross-country (XCO) (+ UCI Junior Series dívek). Program tedy bude zdestilovaný do nabitého víkendu, což je snad o důvod víc, proč se do Nového Města vypravit nejen na neděli, ale i na sobotu. A kdo zvolí příjezd už v pátek, také nebude litovat – program bude volnější, ale neméně zajímavý. Od 14 hodin budou závodit ženy U23 a od 14:35 muži U23 Short Tracku a probíhat bude i Test Fest, v rámci kterého budou návštěvníci moci vyzkoušet téměř 300 různých kol renomovaných značek!

První letošní Světové poháry v Brazílii ukázaly, že elita je v letošním olympijském roce extrémně vyrovnaná. Už nyní je tak jasné, že se v Novém Městě odehraje skutečně špičkový závodní program a v akci budou ta největší esa světové cyklistiky v čele s domácími nadějemi! I doprovodného programu připravili novoměstští velkou spoustu.


Přepracovaný layout Vysočina Arény

světový pohár nmnmAreál Vysočina Arény prošel loni významnou rekonstrukcí a díky tomu letos nabízí nadstandardní návštěvnický komfort. Nová tribuna opticky uzavírá závodní prostor stadionu a nabízí krásné výhledy na celý prostor. Nové uspořádání tribun pak pořadatelům dovolí přichystat atraktivní vedlejší catering s bezkonkurenčním umístěním „na střeše“ celého areálu. Novoměstští slibují, že dát si tady pivo nebo kávu prakticky přímo nad cílovou LED bránou bude velký zážitek! Nová administrativní budova vedle biatlonové střelnice (kde bude připraven hlavní catering) navíc umožní pořadatelům umístit na její fasádu obrovskou LED obrazovku, takže z tribun budou mít diváci výborný přehled o dění na trati. Všichni jistě ocení i důstojné nové sociální zařízení.

světový pohár nmnmSamostatnou kapitolou je potom vznik „náměstíčka“ za novou tribunou E, díky kterému se v Aréně objevil zcela nový prostor, jasně ohraničený a privátnější, ideální pro konání talk show, besed či představovaček. Fanoušci se tady mohou těšit na setkání se zajímavými hosty, třeba se zlatou a bronzovou olympijskou medailistkou ve snowboardcrossu Evou Adamczykovou, populárním českým MTB youtuberem Davidem Polesným alias Trail Hunterem a dalšími. V plánu jsou tu i exhibice – vystoupí mistr světa v biketrialu Vašek Kolář se svojí Vasha show – ale také úplná novinka novoměstského programu, kterou pořadatelé nazvali Tech News. Věhlasné značky tady budou mít příležitost představit své nové top modely za účasti svých ambasadorů. Zajímavá bude určitě prezentace nového Superioru XF 9.9 TEAM miláčkem domácího publika Jardou Kulhavým a jeho týmovým parťákem Filipem Adelem, kterou pánové doprovodí i svými jízdními dojmy z nedávného Cape Epicu. Ale ani další značky jako Cannondale, Specialized, Scott a další se nebudou chtít nechat zahanbit a představí svá kola za účasti zajímavých hostů.
 

Fanděte, sportujte a bavte se!

světový pohárVíkend bude kromě elitních závodů v sobotu i neděli napěchovaný doprovodným programem. Již byla řeč o Test Festu – ten letos nabobtnal do nebývalých rozměrů a nabídne hned 283 testovacích kol! Biky budou k testování připraveny v pátek od 16 do 19 hodin, v sobotu celý den od 9:00 do 18:00 hodin a v neděli pak od 9:00 do 14:00 hodin a rezervace již je možno vytvářet přes jednotný rezervační systém. Mezi koly budou připraveny i atraktivních top modely jako třeba zbrusu nový Specialized Epic 8, ale i další novinky od značek jako Superior, Scott, Merida, Santa Cruz, BMC, Ghost, Giant a dalších!

Startovní listiny veřejných závodů se pomalu plní, nedávno byla zveřejněna mapa a profil sobotního maratonu, naproti tomu u Night Race drží pořadatelé informace o trati záměrně pod pokličkou, aby byl zážitek soutěžících v sobotu večer ještě o trochu silnější a pro diváky zábavnější. Pro maratonské přihlášky platí, že startovné je nejlevnější až do 20.5. 2024 a navíc se dá koupit včetně vstupenky (jak jednodenní na sobotu, tak víkendové permanentky) a při koupi se vstupenkou až do uvedeného data platí „zvýhodněná“ cena vstupenky oproti aktuálně platné předprodejní ceně.
Světový pohár horských kol 2024

24. 5.26. 5.
Světový pohár horských kol 2024

Nadšení je zpět, připravte se. V Novém Městě na Moravě se jede závod Světové série horských kol, a to ve dnech 24. – 26. května.

Cyklo Vysočina Arena – Singltreky v Novém Městě na Moravě Letní sporty

Cyklo Vysočina Arena – Singltreky v Novém Městě na Moravě

Novoměstské stezky pro horská kola Vysočina Aréna navazují na tradici MTB závodění v Novém Městě na Moravě. Pro příznivce jízdy v terénu je zde připraveno téměř 30 km stezek rozdělených do 5 stupňů obtížnosti.

Nové Město na Moravě

Nové Město na Moravě

Novoměstsko mnozí považují za nejhezčí kout Vysočiny. Je to kraj malebných kopců, hlubokých lesů a skal. Samotné město se pyšní zámkem, starou radnicí, třemi kostely, muzeem a díly zdejších rodáků, sochařů Jana Štursy a Vincence Makovského. Díky blízkému sportovnímu areálu ho dobře znají i lyžaři.

Další aktuality

Kempování v Česku: 10 tipů, kam do kempu na Vysočině

Vysočina vypadá jako idylický obraz venkova: oblé kopce, hluboké lesy, rozlehlé louky, rybníky, zatopené lomy a cesty lemované alejemi. Pokud si zrovna chcete užít krásnou dovolenou s kempováním, inspirujte se tipy portálu Kudy z nudy na příjemné kempy. Stačí si vybrat, kde si postavíte stan či zaparkujete karavan. V nabídce jsou i místa, které disponují chatkami.
30. duben 2024 13:15
Ubytování, Kraj Vysočina

Neobjevené skvosty: 10 tipů z regionu Kraj Vysočina

Vytipovali jsme pro vás deset neobjevených skvostů kraje Vysočina. Prozkoumejte krásné technické památky, hradní zříceniny a kláštery, a také zámek, jemuž se přezdívá moravské Hradčany. Prozradíme vám, že ho najdete v Brtnici, malebném městě mezi Jihlavou a Třebíčí. Naplánujte si výlet na spoustu zajímavých a neobjevených míst, například do Stálé expozice Míly Doležalové, chrámu Nanebevzetí Panny Marie ve Žďáru nad Sázavou, na zámek Červená Řečice nebo do rodného domu Josefa Hoffmanna, který najdete také v Brtnici.
21. duben 2024 12:01
Památky, Kraj Vysočina

Užijte si výlet do Dolní Rožínky – znáte zdejší památky, které jsou volně dostupné?

Dolní Rožínka je ideálním místem na výlet s celou rodinou. A nemusíte nutně navštívit zábavné atrakce, které se mohou snadno prodražit. Kudy z nudy vám místo toho nabízí k výletu volně dostupná místa, která lze navštívit bez koruny v kapse a navíc i po celý rok.
17. duben 2024 6:00
Zážitky, Kraj Vysočina

Česko mezi řádky: Jaroslav Hašek a Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války

14. března 1921 začali Jaroslav Hašek (1883–1923) a jeho kamarád Franta Sauer (1882–1947) po žižkovských hospodách prodávat první sešit Osudů dobrého vojáka Švejka za světové války. Dva roky poté Hašek v necelých čtyřiceti letech zemřel, aniž by svůj slavný román dokončil. Kdo tehdy mohl tušit, že se dílo dočká překladů do téměř šedesáti jazyků, milionů prodaných výtisků a i po sto letech bude bavit, provokovat a nabízet nové souvislosti a interpretace?
15. duben 2024 12:07
Zážitky, Kraj Vysočina

Na vrchu Křemešník opět teče zázračná voda

Zázračná studánka (někdy nazývaná také Zlatá) vyvěrá periodicky na vrchu Křemešník u kaple sv. Jana, nedaleko Pelhřimova. Nyní má opět dostatek vody a pramen tak do studánky teče. Zdejší voda obsahuje stopy stříbra a nikdy se v lahvích nekazí. Podle legend dokázala léčit i mor a vyvážela se nejen do zemí českých, ale vyplouvali s ní i rakousko-uherští námořníci z Terstu na širé moře.
4. duben 2024 6:00
Příroda, Kraj Vysočina

50 tipů, kam na výlet v okolí Jihlavy

Kam na výlet v Jihlavě a okolí? Lomy, skály, přírodní zajímavosti, lesy a k tomu jako bonus úžasné památky, zříceniny hradů a zámecké expozice. Pokud máte tohle všechno rádi, vydejte se určitě na Vysočinu a do okolí Jihlavy. Hledáte inspiraci pro svůj příští výlet na Vysočině? Nehledejte nic jiného a vyberte si z našich tipů!
1. duben 2024 9:05
Zážitky, Kraj Vysočina

Selfie místa Třebíčska: Objevte nejkrásnější místa moravské Vysočiny

Turistická destinace Třebíčsko připravila pro milovníky focení tucet nejkrásnějších míst moravské části Českomoravské vrchoviny v Třebíči a okolí. Jedná se o turistickou oblast s velkým počtem menších obcí rozmístěných mezi rybníky, potoky, louky, lesy a remízky. Zdejší malebná krajina ukrývá řadu úžasných zajímavostí. Tady si to zamilujete kdykoliv v roce!
26. březen 2024 14:40
Zážitky, Kraj Vysočina

V Třebíči oslaví židovský svátek Purim

Oslava nejveselejšího židovského svátku proběhne předposlední březnovou sobotu 23. 3. 2024 v Zadní synagoze a Domě Seligmanna Bauera v Třebíči. Těšte se na dílničky, průvod masek i tematické prohlídky.
22. březen 2024 6:00
Zážitky, Kraj Vysočina