Úvod > Aktuality > Světový pohár horských kol v Novém Městě na Moravě se pojede již tento víkend!
Světový pohár horských kol v Novém Městě na Moravě se pojede již tento víkend!
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Letní sporty

Světový pohár horských kol v Novém Městě na Moravě se pojede již tento víkend!

  • Vydáno12. května 2022
Od roku 2011 se v Novém Městě na Moravě každoročně jezdí Světový pohár horských kol. Soutěž, která je u diváků ve velké oblibě, se pojede tento rok od 13. do 15. května 2022. Do třídenního programu je vloženo celkem osm samostatných závodů od juniorských přes „třiadvacítkové“ až po elitní bikerské kategorie. Závody bude živě přenášet také sportovní kanál ČT Sport.
světový pohárVe známém sportovním centru Vysočina Aréna v Novém Městě na Moravě, které proslulo zejména pořádáním Světového poháru v biatlonu, se v termínu 13. až 15. května 2022 pojede Světový pohár horských kol. Stejně jako klání v biatlonu, je i SP horských kol velmi oblíbeným podnikem, který byl již osmkrát oceněn jako nejlepší akce sezóny, a to hlavně díky skvělým fanouškům, kteří kolem trati a na stadionu vytváří neopakovatelnou atmosféru. Díky ní je novoměstský závod tím nejoblíbenějším i mezi závodníky

Domácí světový pohár bude stejně jako v minulosti vysílat sportovní kanál ČT Sport, online přenos bude dostupný také na stránkách České televize. Ten, kdo si zakoupil vstupenky na minulý ročník, který se kvůli pandemii musel obejít bez diváků, je může uplatnit letos. Ostatním jsou k dispozici kromě permanentky na všechny dny (za 500 Kč) i VIP lístky s mnoha výhodami, které se kupují na každý den zvlášť.
 

Fanděte, sportujte a bavte se!

světový pohárZávodní program v Novém Městě odstartuje v pátek 13. května 2022 v 18:00 hod. Short Trackem žen a následně v 18:45 Short Trackem mužů na nové a divácky atraktivní trati, dobře přehledné z hlavní návštěvnické tribuny ve Vysočina Aréně. V sobotu 14. května ráno na trať vyrazí junioři, od 15:00 hodin muži U23 a v 16:30 ženy U23. Neděle 15. května přinese závody ženy Elite v 11:20 a mužů Elite v 15:20 hodin.

Letos závody poctí svou přítomností britská hvězda, mistr světa v cyklokrosu a olympijský vítěz závodu horských kol Tom Pidcock. Postaví se na start závodu SP. Mathieu van der Poel bude ale bohužel chybět, zato nastoupí celkový vítěz Světového poháru v cyklokrosu Eli Iserbyt z Belgie. Náš Ondřej Cink tréninku příliš nedal – trápí ho nezvykle agresivní alergie. Přesto se na závodech objeví i když ne ve 100% formě.

Připravený je i bohatý doprovodný program, který fanoušky bude v Novém Městě bavit celé tři dny. Připravené je expo s mnoha stánky s cyklistickým artiklem, besedy, autogramiády, párty a pro ty aktivnější i dva závody: Night Race a Bike Vysočina Marathon.
Nové Město na Moravě

Nové Město na Moravě

Novoměstsko mnozí považují za nejhezčí kout Vysočiny. Je to kraj malebných kopců, hlubokých lesů a skal. Samotné město se pyšní zámkem, starou radnicí, třemi kostely, muzeem a díly zdejších rodáků, sochařů Jana Štursy a Vincence Makovského. Díky blízkému sportovnímu areálu ho dobře znají i lyžaři.

Singltreky v Novém Městě na Moravě – Cyklo Arena Vysočina

Singltreky v Novém Městě na Moravě – Cyklo Arena Vysočina

Novoměstské stezky pro horská kola Vysočina Aréna navazují na tradici MTB závodění v Novém Městě na Moravě. Pro příznivce jízdy v terénu je zde připraveno téměř 30 km stezek rozdělených do 5 stupňů obtížnosti.

Další aktuality