Úvod > Aktuality > Festival polévky provoní v neděli areál Plzeňského Prazdroje
Festival polévky provoní v neděli areál Plzeňského Prazdroje
"> "> "> "> "> "> ">
Gurmánská turistika

Festival polévky provoní v neděli areál Plzeňského Prazdroje

  • Vydáno24. května 2022
Neděle 29. května 2022 bude patřit Festivalu polévky, který provoní areál Plzeňského Prazdroje v Plzni. Ve čtyřicetilitrových kotlích se bude přímo před zraky diváků vařit několik desítek druhů polévek nejrůznějších barev, chutí a vůní. První degustační porce budou v prodeji od 11:00 hodin.
PolévkaKdyž kdysi dávno vzniklo rčení, že polévka je grunt, určitě tím nebyla myšlena polévka z pytlíku, ale domácí s láskou vařený pokrm, co zahřeje a zasytí. Ale jak často máte čas něco tak dobrého uvařit? Pro všechny, kteří mají rádi polévky, vývary i krémy nejrůznějších barev, chutí a vůní, připravují již pátým rokem organizátoři festivalu Živá ulice jednodenní Festival polévky. V předešlých letech se v Plzni konal jednou ročně, vždy první nebo druhou neděli v září. Jeho návštěvníkům to ale nestačilo, a tak se pro velký zájem koná pravidelně i jeho jarní edice, letos připadající na neděli 29. května.

Rybí polévkaPolévky se budou tradičně vařit v areálu Plzeňského Prazdroje na ohni ve 40litrových kotlích. Jednotlivé kuchařské týmy tak budete moci pozorovat pěkně při práci. Na své si přijdou milovníci exotických chutí polévek z celého světa i klasických českých zelňaček či bramboraček. V nabídce také budou vegetariánské a veganské polévky. Festival je soutěžní, návštěvníci mohou hlasováním rozhodnout o nejlepší polévce. Standardní velikost porce je 300 mililitrů, někteří prodejci budou mít i menší degustační porce, aby mohli lidé ochutnat co nejvíce vzorků. Pod kotli se zatopí dopoledne s i kuchaři se pustí do práce co nejdříve, aby mohli už v 11:00 hodin polévky servírovat.
Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

Věděli jste, že ležák Pilsner Urquell inspiroval více než dvě třetiny všech světových piv, dodnes označovaných jako pils, pilsner, pilsener? Přijďte na prohlídku pivovaru Plzeňský Prazdroj a poznejte příběh legendy zrozené v roce 1842.