Úvod > Aktuality > Do Kroměříže míří komiksový Zelený Raoul
Do Kromeríže mírí komiksový Zelený Raoul
"> Do Kromeríže mírí komiksový Zelený Raoul
Kultura

Do Kroměříže míří komiksový Zelený Raoul

  • Vydáno20. listopadu 2014
Lahůdka po milovníky komiksového Zeleného Raoula bude k vidění ve foyer Domu kultury v Kroměříži. Výstava výtvarníka Štěpána Mareše s názvem Dvacet let života ufouna v Čechách začne ve středu 26. listopadu a k vidění bude až do konce ledna 2015.
Štěpán MarešJde o dosud největší výstavu tohoto autora, která vznikla u příležitosti 20. výročí prvního vydání nekonečného seriálu Zelený Raoul. Kromě něj se návštěvníci výstavy mohou seznámit s celkovou tvorbou a tématy Štěpána Mareše, který osobně výstavu uvede a nabídne komentovanou prohlídku všech jejích částí.

Součástí výstavy budou karikatury našich významných politiků a kolekce gumových masek k vyzkoušení i fotografování. Štěpán Mareš také nabídne exkluzivní pohled do jeho výtvarné kuchyně – kromě hotových kreseb se může divák seznámit i se skicami a pracovními kresbami a konečně pochopit nejednoduchou cestu k finálním kresbám. Připraven bude i koutek pro děti s kresbičkami a Raoulovým Člověče nezlob se.

Výstava Dvacet let života ufouna v Čechách bude v Kroměříži až do konce ledna 2015. K vidění bude především ve foyer Domu kultury, ale část i v kině Nadsklepí.
Expozice Karla Kryla v Kroměříži

Expozice Karla Kryla v Kroměříži

Stálá expozice rodáka a písničkáře Karla Kryla v suterénu opraveného Starého pivovaru bude otevřena 12. září 2014. A není to jen tak ledajaké muzeum plné vitrínek a nezáživných faktů – čeká vás v něm doslova procházka Krylovými písničkami.

Muzeum Kroměřížska

Muzeum Kroměřížska

V budově muzea na Velkém náměstí v Kroměříži můžete celoročně navštívit jak stálé expozice, tak i zajímavé krátkodobé výstavy, tvořivé dílny, programy pro školní děti a mládež, přednášky či konference.