Úvod > Aktuality > Na zámek Třeboň a do Schwarzenberské hrobky se podíváte i v únoru a březnu
Na zámek Třeboň a do Schwarzenberské hrobky se podíváte i v únoru a březnu
"> "> "> ">
Památky

Na zámek Třeboň a do Schwarzenberské hrobky se podíváte i v únoru a březnu

  • Vydáno21. února 2020
Zámek v Třeboni rozhodně v zimní sezóně neodpočívá. I v únoru a březnu se mohou zájemci vypravit do zámeckých komnat, ty budou otevřené vždy ve čtvrtek a v pátek. Od března potom i v sobotu. Podíváte se na prohlídkovou trasu "Rožmberské renesanční interiéry" nebo "Soukromá schwarzenberská apartmá". Mimořádně otevřená nadále zůstává i Schwarzenberská hrobka.
Zámek TřeboňZimní prohlídky nabízí letos opět zámek Třeboň. Během února a března 2020 se návštěvníkům zpřístupní obě zámecké trasy, tedy "Rožmberské renesanční interiéry" a "Soukromá schwarzenberská apartmá. Na zámek můžete v únoru přijít ve čtvrtek a v pátek od 10:00 do 15:00 hodin. Od března bude zámek přístupný také v sobotu.

Vstupné na zámek je pro dospělé 140 Kč, pro děti a seniory 100 Kč a pro rodiny (2 +3) 370 Kč.
 

Otevřená zůstává i hrobka

Hrobka TřeboňSchwarzenberská hrobka je veřejnosti přístupná do 28. 2. ve středu a v úterý, a od 6. do 27. března pak od čtvrtka do soboty v časech 10:00 – 15:00 hodin. Prohlídka se koná při min. počtu 5 osob.

Do hrobky se podíváte za 100 Kč, snížené vstupné stojí 70 Kč, rodinné pak 260 Kč.
Zámek Třeboň – perla v okvětí vodní růže

Zámek Třeboň – perla v okvětí vodní růže

Zavítáte-li do Třeboně, neměli byste vynechat návštěvu místního zámku, který je spojován s takovými jmény, jako je Petr Vok z Rožmberka, panovnický rod Schwarzenberků, či Rudolf II., na které především upoutávají prohlídkové trasy.

Schwarzenberská hrobka v Domaníně u Třeboně

Schwarzenberská hrobka v Domaníně u Třeboně

Prohlédnout si místo, kde jsou pochováni členové rodu Schwarzenberků, můžete nedaleko od Třeboně. Ve svíčkami osvětlené kapli hrobky, akusticky výborně ozvučené, se kromě prohlídek konají různé koncerty i jiné kulturní akce.

Rybník Svět – sedmý největší rybník Třeboňska

Rybník Svět – sedmý největší rybník Třeboňska

Oblíbeným střediskem rekreace a vodních sportů, ale i místem vhodným pro turistiku, cykloturistiku a odpočinek je jihočeský rybník Svět. Na jednom konci hráze láká k návštěvě lázeňské město Třeboň, na druhém novogotická Schwarzenberská hrobka.