Úvod > Aktuality > Cestujte světem každou středu v Národním muzeu
Cestujte světem každou středu v Národním muzeu
"> "> "> "> ">
Kultura

Cestujte světem každou středu v Národním muzeu

  • Vydáno13. ledna 2020
Národní muzeum a CK Livingston spojily síly do zajímavého cyklu promítání a přednášek, které probíhají každou středu od 22. ledna 2020 v nové budově Národního muzea (býv. rádio Svobodná Evropa) až do konce dubna 2020.
Nový ZélandKaždou středu osobnost na cestách – a za půl roku můžete sjezdit takřka skoro celý svět, aniž byste se hnuli z Česka. Stačí navštívit oblíbený pořad Cestovatelské středy v Národním muzeu, kde se pro zvídavé návštěvníky chystají od 22. ledna do 29. dubna 2020 přednášky z nejrůznějších oborů. Můžete se těšit na téměř tři desítky známých osobností. V oblíbeném cyklu vystoupí známí herci, fotografové, spisovatelé a sportovci...

Václav ChaloupekK prvním hostům cestovatelského cyklo Národního muzea bude 22. 1. patřit režisér Václav Chaloupek. Nejznámější filmař černého kontinentu tvoří hravé dokumenty, večerníčky a hlavně skvělé filmy o zvířatech. Seriál Kouzlo Afriky má duši. Velký milovník přírody nadchne i vás! Druhým hostem veřera pak bude principál cirkusu La Putyka Rostislav Novák. La Putyka šokuje nápady, netradičním uměním, šikovnými akrobaty, emocemi... Kreativní principál vše graduje! Jako své téma večera si zvolil Rwandu.

Jiří KolbabaPoslední lednový týden 29. ledna se můžete těšit na oblíbeného cestovatele a fotografa Jiřího Kolbabu, který se s vámi rozdělí o své postřehy a fotografie z Havaje, potom přijde na řadu architekt Michal Rajniš se svým povídáním o Špicberkách. Vizionářský experimentátor stvořil Poštovnu na Sněžce, OD Máj a Nový Smíchov a hlavně vzducholoď Gulliver v galerii DOX.

Mezi další hosty pořadu Cestovatelské středy v průběhu února, března a dubna 2020 bude patřit například snowboardistka Eva Samková, zpěvák a skladatel Petr Janda, Vladimír Franz, Michal Prokop, Ester Kočočková, Barbora Nesvadbová, Vladimír Mišík nebo Janek Ledecký.
 

Proč se schází cestovatelé v Národním muzeu?

Srí LankaA proč jsou Cestovatelské středy právě v Národním muzeu? To proto, že kdyby nebylo odvážných cestovatelů – průkopníků, byly by jeho sbírky mnohem chudší. Konec konců cestovatelům je zasvěceno Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur, kde je možné mnoho předmětů, které přivezli ze světa, spatřit. A navíc, už prohlídka zajímavé Nové budovy Národního muzea a impozantní výhled z ní stojí za návštěvu. Přednášky začínají vždy v 19 hodin.

Vstupné stojí 150 Kč a vstupenky jsou k dostání na pokladně Nové budovy Národního muzea v den pořadu od 10:00 do 19:00 hodin. Vstupenky lze rezervovat telefonicky na čísle 224 497 430, osobně denně od 10:00 – 18:00 hod. Rezervovanou vstupenku je nutno vyzvednout hodinu před pořadem – tedy do 18.00 hodin, platba je možná pouze v hotovosti. Nově si můžete vstupenky zakoupit také přímo online přes předprodejní terminál SMS ticket.
Nová budova Národního muzea v Praze

Nová budova Národního muzea v Praze

Nová budova Národního muzea tvoří výrazný architektonický kontrast k Historické budově Národního muzea na Václavském náměstí, s níž byla trvale spojena podzemní chodbou do jednoho muzejního komplexu v listopadu 2019.