!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Cestovatelské středy v Národním muzeu
Cestovatelské středy v Národním muzeu
"> "> "> ">
22.1.
29.4.
+ Přidat foto
Hudební a divadelní akce

Cestovatelské středy v Národním muzeu

Kdy 22. leden 2020 19:0029. duben 2020 22:00
Navštivte v Nové budově Národního muzea přednášky z nejrůznějších oborů. Můžete se těšit na téměř tři desítky známých osobností. V oblíbeném cyklu Cestovatelské středy opět vystoupí známí herci, fotografové, spisovatelé a sportovci...

Každou středu osobnost na cestách – a za půl roku můžete sjezdit takřka skoro celý svět, aniž byste se hnuli z Česka. Expediční cestovní kancelář Livingstone pořádá v Nové budově Národního muzea v Praze na adrese Vinohradská 1 od ledna až do dubna cestovatelské středy.
 

Program přednášek

22. 1. 2020

Václav Chaloupek (Afrika) - nejznámější filmař černého kontinentu tvoří hravé dokumenty, večerníčky a hlavně skvělé filmy o zvířatech. Seriál Kouzlo Afriky má duši. Velký milovník přírody nadchne i vás!

Rostislav Novák (Rwanda) - milujete současný cirkus? Užijme jej naplno! La Putyka šokuje nápady, netradičním uměním, šikovnými akrobaty, emocemi...Kreativní principál vše graduje!
 

29. 1. 2020

Jiří Kolbaba (Havaj) - přes 25 let tráví každoročně většinu měsíců cestováním po světě, doma se přesto cítí v Brně. Původním povoláním grafický designér ve světě reklamy je nyní jedním z nejznámějších cestovatelů a fotografů.

Martin Rajniš (Špicberky) - vizionářský experimentátor stvořil Poštovnu na Sněžce, OD Máj a Nový Smíchov a hlavně vzducholoď Gulliver v galerii DOX. Potěší i jako velký cestovatel!


5. 2. 2020

Josef Pleskot (Francie) - respektovaný „Architekt roku“ vylepšil Pražský hrad, stvořil geniální koncertní halu Gong a Bolt Tower, vilu Petra Kellnera, vinařský dům Sonberk a další skvosty. Umocní besedu víno Sonberk?

Eva Samková (Soči - USA - Korea) - Má zlato ZOH 2014 v Soči, bronz ZOH Koreje i zlato z mistrovství světa. Na X Games v Aspenu byla 2 x druhá. Nechce být druhá... Šikovně provádí Alpami v TV. Její tipy potěší!
 

12. 2. 2020

Zdenek Merta (Nev York) - hrál s Petrou Černockou, Petrou Janů, Zorou Jandovou, Hanou Hegerovou... Napsal stovky písní, dva balety, 7 muzikálů, desítky filmových a TV partitur i komorní, symfonické a popové hity. Silné charisma cení nejen ženy...

Petr Janda (Austrálie a Nový Zéland) - zpěvák, skladatel, kytarista, majitel nahrávacího studia a vydavatelství je hlavně frontman skupiny Olympic. Legenda populární hudby stále umí!
 

19. 2. 2020

Martin Myšička (Dolomity) - umělecký šéf odhalí, proč je v Dejvickém divadle stále vyprodáno. Specifický humor hltáme u povedeného seriálu ČT. Ostrou nadsázku umí. Dostat se do „Dejvického“ je těžké. Přijďte lehce do NM!

Vladimír Franz (Maxiko) - nezkrotný živel imaginace a touhy dát věcem přesný tvar a kouzlo ozvláštnění. Preferuje tvůrčí svobodu. Je ve všem unikátní...
 

26. 2. 2020

Andrej Bán (Krizové oblasti) - přední osobnost Slovenska a reportér Deníku N se odvážně vydává i do krizových oblastí - Pákistán, Írán, Blízký Východ... Předseda humanitární organizace Člověk v ohrožení má silná sdělení.

Petr Čtvrtníček (Kuba) - pořady Česká soda a Kinobox šokují ostrými hláškami. Ivánku, kamaráde... posouvá hranice humoru. Skvělé atypické reklamy cituje celý národ. Jaký je jejich autor...?
 

4. 3. 2020

Anna Hogenová (filosovoe cesty) - přednáší s lehkostí a vtipem i filosofická témata, která v nás budí zamyšlení. Nabídne jiný pohled na cestování a životní cesty jako takové... Jaký je její pohled na cestování a cesty jako takové? Její životní cesta nebyla jednoduchá a je to na jejich nejen filozofických pohledech znát.

Jan Rejžek (cesta na Západ) - Hudební i filmový kritik a novinář, který se věnoval i psaní životopisných publikací. Do samizdatových Lidových novin přispíval pod pseudonymy Robert Žák a Milan Frýda. Od roku 1980 připravoval poslechové diskotéky. Po sametu pracoval v Kanceláři prezidenta republiky, byl tiskový mluvčí ODA, ve zpravodajství ČT a rádiu Svobodná Evropa. Píše pro Lidové noviny a Týden.


11. 3. 2020

Jan Benda (mnichem na Srí Lance) - psychoterapeut Jan Benda žil jako buddhistický mnich na Srí Lance. Meditace a změněné stavy vědomí zásadním způsobem ovlivnily jeho život i terapeutickou praxi. Zabývá se rolí ega a soucitu. Učí manažery meditovat. Co naučí nás?!?

Michal Prokop (USA) - rockový skladatel, kytarista a moderátor byl uveden do beatové síně slávy. Výrazná osobnost s širokým záběrem má skvělý přehled. Oživíme Kainarův klenot Odjezd?
 

1. 4. 2020

Ester Kočičková (Indie a resorty) - proslavila se jako moderátorka Rádia Limonádový Joe. Žena plná energie má široký přesah, kreativita inspiruje. Zpívá šansony s vlastními texty. Zazpívá i nám...?

Jaroslav Kučera (Od Sametu po Karabach) - držitel mnoha cen vyniká v černobílém sociálním dokumentu a fotografování historické architektury. Silné jsou snímky nejen sametu. Je se na co těšit!
 

8. 4. 2020

Bára Nesvadbová (Rwanda) - kniha Řízkaři o sexu, vztazích a tápání patří mezi nejprodávanější. Kniha Bestiář je nejvíce půjčovaná v knihovnách. Podle ní natočen stejnojmenný film. Proč je tak úspěšná...?

Milan Kňažko (Slovensko) - skvělý herec a výjimečný chlap odvedl dobrou práci za Sametové revoluce. Uměl vrátit titul zasloužilého umělce. Užil si role poradce prezidenta, ministra kultury, ministra zahraničních věcí... Jaký je dnes?


22. 4. 2020

Vladimír Mišík a Adam Mišík (USA) - zpěvák, kytarista a člen skupin Komety, Matadors, Blue Effect, Čundrground, Etc... Všichni známe jeho písně. Zazpíváme si Večernici v sále NM? Nadějný Vladimírův syn (narozen 1997) je zpěvák a herec. Hraje ve filmech, seriálech a divadlech, imituje Michaela Jacksona. Objev roku nezklame!

Kateřina Tučková (Žítkovské bohyně) - česká spisovatelka, historička umění, kurátorka. Má talent od Boha, navíc neskutečně silné příběhy. Její knihy rezonují dlouho po přečtení. Pro kvalitní prózu s přesahem do historie zkuste její skvělé věci...
 

29. 4. 2020

Janek Ledecký (Jižní Korea a Japonsko) - kapela Žentour, dobrý rock, dlouhé vlasy a charisma frontmana v jeho podání. „Promilujem celou noc“, „Utajený světadíl“ a „Všechno bude fajn“ jsou symboly hudby devadesátek! Jejich alba byla nejprodávanější.

Klaudius Kryšpín (Austrálie) - nová míza zásadní kapely nové vlny. Hrál i se Stromboli před emigrací do Austrálie. Po návratu je členem slavného Pražského výběru II. Nejlepší bubeník u nás...? Dívky milují bubeníka...!

Imram Musa Zangi (Maroko) - perkusionista, oční lékař, krasobruslař, vzpěrač a malíř. To není pět různých osob, ale jedna. Válel s Yo Yo Bandem a dalšími legendami. Zajímavá persona má zajímavá sdělení!
 

Vstupné a rezervace vstupenek

Cena vstupenky je 150 Kč. Prodávají se na pokladně nové budovy Národního muzea v den pořadu od 10:00 do 19:30. Vstupenky lze rezervovat telefonicky nebo osobně na pokladně muzea: tel. 224 497 430, osobně denně od 10.00 - 18.00 hod. Rezervovanou vstupenku je nutno vyzvednout hodinu před pořadem - tedy do 18.00 hod! Platba pouze v hotovosti! Nově si můžete vstupenky zakoupit přímo online přes předprodejní terminál SMS ticket neb na webu cestovatelskestredy.cz.
 

Harmonogram večera

Začíná se v 19:00. Vystupují dvě zajímavé osobnosti. O přestávce lze v předsálí zakoupit výrobky Bwindi Orphans či díla přednášejícího (knihy, CD, filmy apod.), které je možné nechat od autora podepsat. Po přestávce je slosování návštěvníků, kteří se zapsali do knihy. Vylosuje se výherce a předají semu ceny (podepsané knihy, CD, dárečky). Diskuse je moderována Rudou Švaříčkem. Při vstupu je pamětní kniha. Zapište se a vyhrajte hodnotné ceny od vystupujících osobností či jiné zajímavé ceny.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 26. 7. 2020