Úvod > Aktuality > Cenu Klubu Za starou Prahu získalo muzeum v Žatci
Více než 700 let pestování vynikajícího aromatického chmele a výroba piva vedly ke vzniku zábavného a poucného komplexu s názvem Chrám Chmele a Piva
"> Více než 700 let pestování vynikajícího aromatického chmele a výroba piva vedly ke vzniku zábavného a poucného komplexu s názvem Chrám Chmele a Piva
Gurmánská turistika

Cenu Klubu Za starou Prahu získalo muzeum v Žatci

  • Vydáno9. února 2013
Za novou stavbu v historickém prostředí pro rok 2012 byli oceněni žatečtí architekti z ateliéru Huml & Vaníček za stavbu Muzea chmelařství a rozhlednu.
Cena Klubu Za starou Prahu byla letos vyhlášena již podeváté . Smyslem ceny, vyznamenávající kvalitní novostavby v historickém prostředí, je upozornit na skutečnost, že existují i pozitivní příklady citlivých architektonických zásahů do památkově cenného kontextu. 

Královské město Žatec – město, kde je pivo doma

Královské město Žatec – město, kde je pivo doma

Pouhou hodinu cesty autem z Prahy nebo Karlových Varů se nachází královské město, jehož chmelařské stavby jsou kandidátem na seznam UNESCO.

Chrám chmele a piva s chmelovým orlojem v Žatci

Chrám chmele a piva s chmelovým orlojem v Žatci

Město Žatec, ležící na severu Čech na řece Ohři, má tisíciletou historii. V ní důležitou roli hraje prvotřídní chmel, který se na Žatecku pěstuje. Více než 700 let pěstování vynikajícího aromatického chmele a výroba piva vedly ke vzniku zábavného a poučného komplexu s názvem Chrám Chmele a Piva.