Úvod > Aktuality > Bzenecké vinobraní nabídne vinařské slavnosti ve městě Bzenecké lipky
Zdroj foto: FB Bzenecké krojované vinobraní
"> Zdroj foto: FB Bzenecké krojované vinobraní "> Zdroj foto: FB Bzenecké krojované vinobraní "> Zdroj foto: FB Bzenecké krojované vinobraní "> Zdroj foto: FB Bzenecké krojované vinobraní "> Zdroj foto: FB Bzenecké krojované vinobraní "> Zdroj foto: FB Bzenecké krojované vinobraní "> "> "> "> ">
Gurmánská turistika

Bzenecké vinobraní nabídne vinařské slavnosti ve městě Bzenecké lipky

  • Vydáno15. září 2022
Využijete o víkendu možnost se seznámit s historickými tradicemi předků, užít si pestré kroje Slovácka a prožít si všudypřítomnou lidovou muziku četných hudců ve Bzenci. Dobré bzenecké víno zachutnalo již nejedné známé osobnosti. Při svých cestách zde zastavili básník Petr Bezruč, mistr Josef Suk, malíř Mikoláš Aleš, ale i Auguste Rodin, Svatopluk Čech, F. X. Šalda a jiní.
Bzenecké vinobraníMěsto Bzenec proslavilo známkové víno Bzenecká lipka, pojmenované podle staré lípy v zámeckém parku. Na Bzeneckém krojovaném vinobraní ostatně můžete Lipku ochutnat, vyrábí se dodnes, a to z hroznů Ryzlinku rýnského z nejlepších tratí z okolí. Kromě ochutnávek vín a burčáku vinobraní nabízí program od pátku do soboty 16. až 17. září s jarmarkem řemeslných výrobků, výstavami, koncerty, pouťovými atrakcemi, taneční veselicí a nádhernými lidovými kroji. Po oba dva dny se "beseduje" v búdách při skleničkách lahodného moku za doprovodu cimbálových kapel.

Bzenecké vinobraní vinný hrozenV pátek 16. září se můžete těšit na jarmark, zábavné atrakce a hudební vystoupení učitelů a žáků ZUŠ Ligase, Tempuss a Kis revival. Nebude chybět ani historický šerm. Na zámeckém nádvoří budou hrát k tanci a poslechu cimbálové muziky – Bzenečan, Oskoruša, Marijánek, Floriánek, Chasa z Ořechova, Mistřické frajárky a další. Konec zde bude patřit zábavě u cimbálu s CM Oskoruša.

Sobotní dopoledne 17. září bude ve znamení zábavy a jarmarečních pochutin. Na náměstí Svobody bude probíhat ochutnávka vín a burčáků místních vinařů. Odpoledne patří tradičně slavnostnímu průvodu krojovaných, v němž nechybí Bacchus s nymfami a hraběnka se správcem. Z ulice Olšovská vyrazí ve 14:00 hodin a dojde na náměstí Svobody. Tam začne v 15:00 hlavní kulturní program folklórních souborů a muzik. Vstupné se neplatí.
Zámecké vinařství Bzenec

Zámecké vinařství Bzenec

Po celou historii jsme pevnou součástí zámeckého areálu ve městě Bzenec, ve východním cípu Jihomoravského kraje. Citlivě, s důrazem na efektivitu a ekologii, obhospodařujeme 540 hektarů vinic ve vinařských podoblastech slovácké, mikulovské a znojemské.

Zámecké sklepy v Bzenci

Zámecké sklepy v Bzenci

Při návštěvě Zámeckých sklepů Bzenec se seznámíte se s historií samotných sklepů, bzeneckého zámku i s výrobou vína, a také budete moci přímo ve sklepech víno ochutnat a to, co vám zachutná poté zakoupit v podnikové prodejně.

Zážitkový vinohrad pod Starým Hradem ve Bzenci

Zážitkový vinohrad pod Starým Hradem ve Bzenci

Nový vinohrad je nedílnou součástí zábavní a naučné stezky, kterou bude otevřena v červnu 2022. Bude obsahovat různé artefakty s vinařskou tématikou, ať již pro zkrášlení tohoto místa či pro nauku o vinohradnictví. Zážitkový vinohrad bude tím pravým pro nevšední zážitky, turistiku či oslavy.

Zámek Bzenec

Zámek Bzenec

Ve městě Bzenec na Hodonínsku v Jihomoravském kraji leží rozsáhlý pseudogotický zámek Bzenec. Zámek není veřejnosti přístupný, návštěvníci si však mohou prohlédnout přilehlý anglický park, ve kterém je velmi stará lípa, Bzenecká lípa, jejíž věk se odhaduje na více než 900 let.

Strážnická vinařská stezka

Strážnická vinařská stezka

Trasa vede částečně Dolnomoravským úvalem, směrem na východ dosahuje k podhůří Bílých Karpat. Nejdelší úsek prochází zvlněnou Hluckou pahorkatinou. Klikatá, více než stokilometrová trasa pokrývá rozsáhlé území, jehož západní hranici tvoří Bzenec a Rohatec, na východě dosahuje až k Boršicím a Hluku.

Další aktuality

4.10.
2022
Znáte všechny zpřístupněné jeskyně ČR?

Znáte všechny zpřístupněné jeskyně ČR?

Jihomoravský kraj | Příroda
29.9.
2022
7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

Jihomoravský kraj | Zážitky
24.9.
2022
Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
20.9.
2022
Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika