Úvod > Kalendář akcí > Gastronomické akce > Bzenecké krojované vinobraní 2023
Gastronomické akce

Bzenecké krojované vinobraní 2023

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Jihomoravský kraj nebo navštivte Gastronomické akce v celé ČR.
Vinařské slavnosti ve městě Bzenecké lipky, těšit se můžete na ochutnávky slováckých vín a burčáků na nádvoří zámku, ve sklepích i pod víchou.
Bzenecké krojované vinobraní, tradičně konaná v polovině září, s jarmarkem řemeslných výrobků, výstavami, koncerty, pouťovými atrakcemi i taneční veselicí.

Beseduje se v búdách při skleničkách lahodného moku. Dobré bzenecké víno zachutnalo již nejedné známé osobnosti. Při svých cestách zde zastavili básník Petr Bezruč, mistr Josef Suk, malíř Mikoláš Aleš, ale i A. Rodin, S. Čech, F. X. Šalda a jiní. Pohostinnost vinných sklepů nabízí dnes ve Bzenci mnoho soukromě hospodařících vinařů. Bzenecká vína se prodávají po celé České republice.
 

Pátek 15.9.

náměstí Svobody – burčák, víno, občerstvení, jarmark, zábavné atrakce
17:30 – zahájení programu a ochutnávky vín bzeneckých vinařů
First Attempt
historický šerm Memento mori
19:00 – HRADIŠŤAN & Jiří Pavlica
ohňová show Memento mori
21:00 – Huménečko
 
zámecké nádvoří
18:00 Páteční trocha folkloru
DFS Maličký Marijánek, DFS Marijánek, DFS Bzenčánek, SK Svatobořice Mistřín, SPT Bzenčan
 
program u vinařů
 • Bzenecké rodinné vinařství, Horní náměstí 66 – Roman Paulus vaří ve vinařství – ochutnávka s vinným párováním a cimbálovou muzikou.
 • Vinařství Bisenc, Horní náměstí – CM Moravia
 • Vinařství Bzenia – otevřen vinný bar Na skleničku v ulici K. Čapka (1542) 14:00 – 21:00 h
 • Vinařství Luboš Poláček, Zámecká 1592 – CM Petra Galečky a hosté, ochutnávka vín a burčáků, bohaté občerstvení.
 • Vinum Moravicum, Pod Starým hradem – ochutnávka ročníkových vín, burčáku. Posezení ve sklepě i venkovním party stanu, občerstvení. Od 19:00 hraje CM Prameň. Prohlídka historických sklepů od 17:00, poté každou celou hodinu. 
 • Sdružení slováckých vinařů – degustační stan u Zámeckého vinařství Bzenec – veřejná degustace – 728 vín z 97 vinařství Nominační soutěže Slovácké vinařské podoblasti do Salonu vín ČR. Od 17:00 předání diplomů.

Výstavy (oba dva dny)
zámek 15:00 – 18:00
Ve stínu zámeckých věží (200 let od příchodu hraběcího rodu z Reichenbachu a Lesonic do Bzence) a 30 let Bzeneckého krojovaného vinobraní ve fotografiích

Židovská obřadní síň 15:00 – 18:00
Hevenu Shalom Aleichem – o historii bzenecké židovské obce slovem i obrazem

Kaple sv. Floriána a sv. Šebestiána 15:00 – 18:00
Jižní Morava štětcem – obrazy Kristýny Láskové
 

Sobota 16.9.

náměstí Svobody – burčák, víno, občerstvení, jarmark, zábavné atrakce
9:30 zahájení programu
mažoretky ZŠ Bzenec
žáci ZUŠ L. Ligase
S dětmi za folklorem – DFS Maličký Marijánek, DFS Marijánek, DFS Bzenčánek, DFS Lipinka Vracov, DFS Okřešánek, DFS Jatelinka
14:00 Slavnostní krojovaný průvod ( ul. Olšovská – nám. Svobody)
15:00 HLAVNÍ PROGRAM
Otvírání hory – Marýnka Vracov, ŽS Bzenecké drmolice, SPT Bzenčan, MS ze Sobůlek, FS Okřešánek, ŽS Galánečky ze Sobůlek, UFS Trnafčan

program u vinařů
 • Bzenecké rodinné vinařství, Horní náměstí 66 – ochutnávka burčáku, ročníkových i archivních vín, občerstvení, prohlídka sklepa s degustací, cimbálová muzika
 • Vinařství Bisenc, Horní náměstí – swingový večer se Zbyňkem Ternerem od 18:30
 • Vinařství Bzenia – otevřen vinný bar Na skleničku v ulici K. Čapka (1542) 14:00 – 21:00 
 • Vinařství Luboš Poláček, Zámecká 1592 – ochutnávka vín a burčáků, bohaté občerstvení, od 17:00 hrají Kamil Lauš a Marek Pánik.
 • Vinařství Petr Bunža, Těmická 1559 – 10:00 h. Široká nabídka přívlastkových vín, burčák, hroznová šťáva, teplá a studená kuchyně, káva, zákusky, dorty. Od 16:00 h k poslechu a tanci hraje cimbálová muzika Michala Miltáka. Nově kyvadlová doprava od sokolovny každou půlhodinu – začátek od 16 hodin.
 • Vinum Moravicum, Pod Starým hradem – Pod Starým hradem, 11:00 h. Ochutnávka ročníkových vín a burčáku, občerstvení. Od 18:00 h cimbálová muzika Prameň, každou celou hodinu prohlídka historických sklepů.
 • Sdružení slováckých vinařů – degustační stan u Zámeckého vinařství Bzenec, 11:00 – 22:00 h. Více než 700 vín od téměř stovky vinařů Slovácka, která bojují o medaile v Salonu vín České republiky za rok 2024. Od 16 h hraje CM Krepina. Čerstvá neapolská pizza z pece, skvělá káva a tvořivá dílnička pro děti.

Provozovatel

Město Bzenec

Náměstí svobody 73
696 81 Bzenec
Tel.:
+420 518 306 411
Email:
mesto@bzenec.cz
WWW:
www.bzenec.cz
WWW:
https://www.bzene...
GPS:
48,973619 17,266385
 
Region:
Jihomoravský kraj
Oblast:
Slovácko
Město:
Bzenec
Tipy na výlet:
Bzenec a okolí
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Bzenecké svatomartinské slavnosti 2023

Ochutnávka mladých vín spojená s přehlídkou vojsk tří císařů. Akce začíná ve 14:00 hod. u bzeneckého zámku, odkud vyjde průvod vojsk na náměstí Svobody.
Bzenec, Jihomoravský kraj

Burčák Open Vracov – II. ročník

Hola, hola, burčák volá!
Vracov, Jihomoravský kraj

Provozní den Železnice – ukončení sezóny

Pojďte s námi na vláčky a zakončete s námi nádhernou sezónu 2023.
Vracov, Jihomoravský kraj

Tvořivé dílny a komentované prohlídky na zámku Strážnice

Tvořivé dílny pro děti a komentované prohlídky s kurátorkami.
Strážnice, Jihomoravský kraj

Lidový oděv na Moravě

Nechte se unést a okouzlit krásou lidového oděvu, jehož nevšední barvy i skladba tvarů je tolik odlišná od současného oblečení. Expozice vás příjemně naladí a přiměje k zamyšlení nad zručností a estetickým cítěním našich předků, díky nimž utvářeli svůj oděv.
Strážnice, Jihomoravský kraj

Hudební nástroje v lidové kultuře

Pojďte se s námi projít tělem nástrojů a zaposlouchejte se do zvuků hudby.
Strážnice, Jihomoravský kraj

Historické loutky ze sbírek Milana Knížáka

Loutky patřily k nejcennějšímu majetku loutkářovy rodiny, který se dědil, opatroval a doplňoval. Kočující loutkáři tehdy patřili k nejnižším sociálním vrstvám a byli vrchností spíše trpěni než podporováni.
Strážnice, Jihomoravský kraj

Fráňa Huml – Černobílé putování po Slovácku

František Huml, fotograf z Frenštátu pod Radhoštěm, cestoval během druhé světové války po jihovýchodní Moravě a pořizoval snímky z nejrůznějších společenských, kulturních či církevních událostí.
Strážnice, Jihomoravský kraj

Zámek Bzenec

Ve městě Bzenec na Hodonínsku v Jihomoravském kraji leží rozsáhlý pseudogotický zámek Bzenec. Zámek není veřejnosti přístupný, návštěvníci si však mohou prohlédnout přilehlý anglický park, ve kterém je velmi stará lípa, Bzenecká lípa, jejíž věk se odhaduje na více než 900 let.
Bzenec, Jihomoravský kraj

Obnovená kaple sv. Floriána a Šebestiána v Bzenci

Kaple sv. Floriána a sv. Šebestiána, nazývána též bzenecký Floriánek, byla postavena v roce 1703. Na konci druhé světové války byla stavba podminována a zničena ustupujícími vojáky německé armády. Obnovit se jí podařilo až roku 2018. Ve věži nově vznikla rozhledna s širokým rozhledem do okolí.
Bzenec, Jihomoravský kraj

Sklepní ulička ve Vracově – vracovský Parlament

Vracovské sklepy bývali jakousi druhou radnicí i kolbištěm debat politických a hospodářských, o čemž svědčí i název jednoho z nich, a to "Parlament".
Vracov, Jihomoravský kraj

Zahradní železnice Vracov

V obci Vracov nedaleko Kyjova vybudoval spolek Železnice 600 250 metrů dlouhou zahradní železnici. Po úzkorozchodné trati postavené v letech 2007 až 2008 jezdí dvě vlakové soupravy o celkové kapacitě 35 osob. Zajímavostí je, že veškerý vozový park je vlastní výroby, nikoliv kopie vozidel ČD.
Vracov, Jihomoravský kraj

In-line trasa Váté písky – skvělé bruslení na Moravské Sahaře

Široká a málo frekventovaná stezka prochází řídkým borovicovým lesem a vede z Bzence-Přívozu do Ratíškovic 8 kilometrů krajinou Vátých písků. Přírodní úkaz na Hodonínsku tvoří pás písečných dun a přesypů o několika kilometrech podél staré Baťovy železniční trati na přepravu uhlí.
Bzenec, Jihomoravský kraj

Lesní komplex Doubrava u Hodonína

Doubrava (přezdívaná Moravská Sahara) je rovinaté zalesněné území o rozloze 12 000 ha u Hodonína. Rozprostírá se mezi obcemi Bzenec, Strážnice, Ratíškovice, Dubňany, Vacenovice, Vracov a Milotice (tzv. Bzenecká Doubrava) a svým jižním cípem zasahuje až k Rohatci a Hodonínu (Hodonínská Doubrava).
Bzenec, Jihomoravský kraj

Národní přírodní památka Váté písky u Bzence – moravská Sahara

Váté písky jsou jedinečným biotopem, který se rozkládá mezi železničními stanicemi Rohatec a Bzenec-Přívoz. Často se mu přezdívá moravská Sahara. Nachází se pouze podél železniční trati v délce 5,5 km a jeho nejširší část měří kolem 60 m.
Bzenec, Jihomoravský kraj

Přírodní památka Osypané břehy u Strážnice

Jedná se o neregulovaný úsek řeky Moravy u obce Bzenec se třemi vyvinutými meandry a přilehlými lesy.
Strážnice, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Junior Bzenec

Máte-li rádi cestování po vinařských stezkách, cyklostezkách či památkách, těšíme se na vaši návštěvu. V našem školním sklepě pro vás připravíme ochutnávku vín spojenou s příjemným posezením i s hudbou.
Bzenec, Jihomoravský kraj

Zážitkový vinohrad pod Starým Hradem ve Bzenci

Nový vinohrad je nedílnou součástí zábavní a naučné stezky, kterou bude otevřena v červnu 2022. Bude obsahovat různé artefakty s vinařskou tématikou, ať již pro zkrášlení tohoto místa či pro nauku o vinohradnictví. Zážitkový vinohrad bude tím pravým pro nevšední zážitky, turistiku či oslavy.
Bzenec, Jihomoravský kraj

Zámecké vinařství Bzenec

Po celou historii jsme pevnou součástí zámeckého areálu ve městě Bzenec, ve východním cípu Jihomoravského kraje. Citlivě, s důrazem na efektivitu a ekologii, obhospodařujeme 540 hektarů vinic ve vinařských podoblastech slovácké, mikulovské a znojemské.
Bzenec, Jihomoravský kraj

Zámecké sklepy v Bzenci

Při návštěvě Zámeckých sklepů Bzenec se seznámíte se s historií samotných sklepů, bzeneckého zámku i s výrobou vína, a také budete moci přímo ve sklepech víno ochutnat a to, co vám zachutná poté zakoupit v podnikové prodejně.
Bzenec, Jihomoravský kraj

Vinný bar Široko Daleko

Najdete nás u kaple Sv. Floriána a Šebestiána ve Bzenci. Je to k nám jen 186 schodů.
Bzenec, Jihomoravský kraj

Vinný sklípek ve Vracově

Navštivte náš nový reprezentační vinný sklípek ve Vracově, v srdci Slovácka. Sklípek se nachází v malebné vinařské uličce Cihelná přímo pod vinohrady. Představuje tak znamenitou příležitost poznat kvalitu vín Vinařství pánů z Lipé v jeho nejpřirozenějším prostředí.
Vracov, Jihomoravský kraj

Vinařství Maňák – vynikající vína z Kyjovska

Z hlinitopísčitých vinic ve slovácké oblasti poblíž Kyjova získává vinařství Maňák už dvacet let kvalitní přívlastková vína bílých i červených odrůd. Vyrábí se zde i slámová, ledová i ovocná vína. Specialitou je 100% višňové víno. Lahve s etiketou vinařství Maňák se dostala do celého světa.
Žádovice, Jihomoravský kraj

Vinné sklepy Skalák

Vinné sklepy Skalák se nachází ve Skalce u Kyjova, v severní části Slovácké vinařské podoblasti. Vinařství, restaurace i penzion sídlí v rekonstruovaném areálu bývalých sklepů místního zemědělského družstva.
Skalka, Jihomoravský kraj