Úvod > Aktuality > Brno v sobotu zahajuje turistickou sezónu originálními prohlídkovými trasami
Brno v sobotu zahajuje turistickou sezónu originálními prohlídkovými trasami
">
Zážitky

Brno v sobotu zahajuje turistickou sezónu originálními prohlídkovými trasami

  • Vydáno29. března 2017
Turistické informační centrum města Brna vyzvalo před časem veřejnost k vytvoření vlastní originální prohlídkové trasy městem a v případě úspěchu nabídlo možnost stát se průvodcem. Sešlo se celkem 13 nabídek, z nichž byly vybrány tři skutečně velmi originální – první z nich vede po tramvajové lince číslo 4, druhá líčí staré kriminální případy a pověsti s nimi spojené a ta poslední vás zavede do centra současného zločinu a chudoby v moravské metropoli.
Slavnostní zahájení letošní turistické sezony se v režii Turistického informačního centra města Brna uskuteční 1. dubna 2017 v novém informačním centru TO JE Brno v Panenské ulici. Program začne na Apríla v 10 hodin dopoledne. Můžete se mimo jiné vydat na tři originální průvodcovské trasy vítězů výzvy MOJE BRNO. Obyvatelé města v ní dostali možnost nabídnout svůj pohled na Brno a jeho příběhy a TIC Brno z nich vybralo ty nejzajímavější.
 

Nr. 4, Brněnské morytáty a Strach a hnus v Brně

Brněnská šalinaProhlídka Brno Nr. 4 prakticky kopíruje trasu brněnské tramvajové linky č. 4. Začíná v Obřanech a pokračuje přes Husovice do Židenic, do areálu bývalé Zbrojovky a do míst někdejších brněnských textilek. Přes centrum pak vede do Masarykovy čtvrti a cíl je u planetária. Prohlídka vás zanese do dávné historie, přes průmyslovou revoluci se vrátíte do současnosti a nebude chybět ani výhled do budoucnosti města. Sraz je 1. dubna v 10:00 na konečné tramvaje č. 4 v Brně-Obřanech.

Účastníci trasy Brněnské morytáty projdou centrum města a dovědí se, kde se v minulosti odehrál jaký mord, jaká pověst se k němu váže a jaké související přízraky lze v místě potkat. Prohlídka proběhne hned dvakrát, vychází se ve 14 a v 16 hodin z Panenské ulice.

Brno náměstí SvobodyProhlídka s názvem Strach a hnus v Brně pohlíží na odvrácenou tvář druhého největšího města v Česku. Jaká kriminalita byla pro Brno typická v 90. letech a jak je na tom Brno nyní? Je třeba se bát po setmění v parku nebo spíše přes den na náměstí? Proč a pro koho je výhodnější postihovat spíše drobnou kriminalitu než velké podvody? Jak se žije nízkorozpočtový život v jedné z největších sociálně vyloučených lokalit v zemi? Kam se přesunula prostituce? A jak je na tom Brno v kontextu jiných evropských velkoměst? Tyto a další otázky budou zodpovězeny v průběhu večerní prohlídkové trasy soumračným městem. Součástí prohlídky je i popíjení lahváče z večerky u hlavní silnice. Prohlídka začíná v 17 hodin na Panenské.

Vstupenky můžete zakoupit on-line nebo v předprodeji v IC TO JE Brno, Panenská 1 a v IC pod krokodýlem, Radnická 8, Brno. Cena vstupenky je 50 korun.
 

Zábavný program i slevy na vstupném

Brno Petr a PavelPři zahájení sezóny nebudou chybět ani nejrůznější gastronomické lahůdky a dobré drinky. Oslavy se zúčastní Food Truck Bücheck, JusWINE a Pegas. Na schodech vedle informačního centra TO JE Brno bude hrát živá hudba. Užít si tam můžete hned dva koncerty. Duo perkusionistů vystupující pod názvem Emil a Jakub se věnuje hře na hrnce, koše a další „nehudební“ nástroje a v repertoáru mají předělávky populárních hitů. Na závěr programu vystoupí brněnská rock´n´rollová skupina Ňuňu.

Při návštěvě akce MOJE Brno v Panenské ulici získáte otisk originálního razítka zaručující slevu na vstupné do brněnského podzemí, na věž Staré radnice, do Moravské galerie – Uměleckoprůmyslového muzea, na hrad Špilberk a do Krytu 10-Z. V krytu navíc dostanete slevu do Mléčného baru Marcela Ihnačáka, která je platná celý měsíc a vztahuje se konkrétně na polévku, bagetu a salát.
Labyrint pod Zelným trhem – tajemná zákoutí středověkých chodeb a sklepů

Labyrint pod Zelným trhem – tajemná zákoutí středověkých chodeb a sklepů

V Labyrintu pod Zelným trhem v Brně si návštěvník udělá představu, jak bylo podzemí se sklepením využíváno v dobách svého vzniku. Expozici doplňují předměty denní potřeby nalezené během archeologických průzkumů Zelného trhu. V průběhu roku se zde koná řada akcí.

Stará radnice v Brně

Stará radnice v Brně

Obdivovat vzácný gotický portál, nahlédnout do freskového sálu, vystoupat na věž, kochat se pohledem na celé Brno. Zastavit se na Staré radnici stojí za to!

Sklep pod Novou radnicí – historické tajemství města

Sklep pod Novou radnicí – historické tajemství města

Sklepní komplex vybavený od roku 2010 expozicemi a instalacemi. Expozice připomíná dnes již téměř zapomenuté řemeslo ražby mincí v Brně a na Moravě.

Tajný atomový kryt 10-Z v Brně s mléčným barem

Tajný atomový kryt 10-Z v Brně s mléčným barem

10-Z je kódové označení nejutajovanějšího brněnského krytu z doby komunismu (1959) pro politické představitele města a kraje. Kryt v Husově ulici vznikl v době nacismu jako úkryt Luftschutzu před americkým a sovětským bombardováním Brna.

Uměleckoprůmyslové muzeum v Brně

Uměleckoprůmyslové muzeum v Brně

Originální současný design najdete v novém Uměleckoprůmyslovém muzeu Moravské galerie v expozici Art Design Fashion. Ve sbírkovém a výstavním rozsahu je největší v Česku. Muzeum otevřelo po rekonstrukci v listopadu 2021.

Hrad a pevnost Špilberk v Brně

Hrad a pevnost Špilberk v Brně

Hrad Špilberk vytváří už více než sedm staletí výraznou dominantu města Brna, kterému v minulosti poskytoval ochranu a pocit bezpečí. Kasematy patří ke stavebním kuriozitám hradu Špilberku a představují jednu z nejnavštěvovanějších turistických atraktivit v Brně.

Další aktuality

24.9.
2022
Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
20.9.
2022
Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
19.9.
2022
Klasická hudba oživí Lednicko-valtický areál

Klasická hudba oživí Lednicko-valtický areál

Jihomoravský kraj | Kultura