Úvod > Aktuality > Brno pro vyznavače ohňostrojových show: Ignis Brunensis přiváží nejlepší světelné umělce
Zážitky

Brno pro vyznavače ohňostrojových show: Ignis Brunensis přiváží nejlepší světelné umělce

  • Vydáno5. června 2023
Šestadvacátý ročník středoevropsky ojedinělé přehlídky ohňostrojů Regiojet Ignis Brunensis odstartoval nad hradem Špilberk na konci května. Nebe nad Brněnskou přehradou pak v červnu rozzáří čtveřice soutěžních představeních od 10. června.
Ignis BrunensisUž po šestadvacáté se mezinárodní soutěž uměleckých ohňostrojů Regiojet Ignis Brunensis rozzáří nad Českou republikou v Brně a na jižní Moravě, letos od 10. června do 21. června 2023.

Nesoutěžní ohňostrojné zahájení se odehrálo 27.5. v centru Brna na obloze nad hradem Špilberk a bylo věnované 95. výročí brněnského výstaviště. 

V sále zní živá hudba a místnost víří barvami z dámských šatů – to byl obraz, jaký se ohňostrůjcům podařilo přenést na nebe.

To připomínalo taneční parket, na kterém se v rytmu jazzu a swingu roztančily různobarevné efekty. Ačkoli ohňostroj v české režii začal příhodně v československých barvách, brzy se nebe nad Špilberkem rozzářilo všemi barvami duhy a přímo taneční ohňostrojnou choreografií.

Hlavní část ohňostrojného festivalu se přesune na hladinu Brněnské přehrady. Obyvatelé Brna a Jihomoravského kraje i návštěvníci z tuzemska i zahraničí uvidí vždy od půl jedenácté večer čtyři velkolepé ohňostroje
 

Ohňostrojoví vítězové minulých ročníků Ignis Brunensis

Ignis BrunensisDiváci a divačky uvidí 10.6., 14.6., 17.6. a 21.6. umělecké pyromuzikály synchronizované s hudbou. Letošní ročník je mimořádně atraktivní účastí ohňostrojných vítězů brněnské přehlídky z let 2018 až 2022.

O velmi prestižní titul Vítěze vítězů se letos utkají francouzští vítězové z roku 2018 Pok Lux Factory, držitelé hlavní ceny ročníku 2019 North Star z Norska a loňští šampioni Göteborgs ze Švédska. Tři zahraniční týmy doplňují pětinásobní vítězové Flash Barrandov SFX za domácí Česko.
 

Dronová show nad Brněnskou přehradou

Před sobotními ohňostroji na přehradě (10.6. a 17.6.) se můžou diváci znovu těšit na mimořádná dronová představení. Dvě světelné show spojené s hudbou, každá s dvěma sty drony, budou tvořit animované obrazy na obloze nad Brněnskou přehradou. Po loňské premiéře IGNIS DRONE SHOW proběhnou znovu v Česku dronová představení s 200 drony.

Jedno z nich připomene 30 let od rozdělení Česka a Slovenska. Na sobotu 10.6. se připravuje show Tanec dvou a na 17.6. dronová podívaná s názvem Záhady světa.
 

Bezplatné i placené divácké zóny

Ignis BrunensisOriginální hudební doprovod synchronizovaný s ohňostroji vysílá exkluzivně ke všem ohňostrojům Rádio Krokodýl 103 FM. Stačí si tedy najít jakékoliv místo s výhledem na ohňostroj a naladit muziku na FM rádiu. Pozor, internetový stream je zpožděný, hudba tak neladí se show. 

Výhledové plochy na ohňostroje budou připraveny na Brněnské přehradě zdarma. ​Nejlepší výhledové plochy jsou kolem jižní části přehrady – Přístaviště, Sirka, Kozí horka, Sokolské koupaliště a další. Také se ale chystá komfortní placená zóna – ozvučená tribuna k sezení pro vyznavače ohňostrojného umění z tuzemska i zahraničí. 

Na ohňostroje a dronové show se vydejte včas, nejlépe veřejnou dopravou. Čas do začátku show si užijete ve festivalové atmosféře přehrady u desítek stánků s občerstvením a nápoji všeho druhu, na lunaparkových a zábavných atrakcích nebo sportováním a relaxací na plážích.
Mezinárodní soutěžní přehlídka ohňostrojů – Ignis Brunensis 2024

1.6.
23.6.
Mezinárodní soutěžní přehlídka ohňostrojů – Ignis Brunensis 2024

27. ročník mezinárodního festivalu s velkolepými uměleckými ohňostroji. Čtyři soutěžní ohňostrojná představení digitálně synchronizovaná s hudbou na hladině Brněnské přehrady, exhibiční pyromuzikály v centru Brna.

Brněnská přehrada – Prýgl

Brněnská přehrada – Prýgl

Jednou z nejvýznamnějších rekreačních oblastí v bezprostřední blízkosti moravské metropole je Brněnská přehrada. Přehradní nádrž s rozlohou 252 ha byla vybudována na řece Svratce v letech 1936-1940. Dnes je přehrada oblíbenou rekreační oblastí s pravidelnou lodní dopravou.

Další aktuality

Užijte si netradiční prohlídku Punkevních jeskyní s pohádkovými bytostmi

Na netopýra, vodníka, průvodce v kostýmech pohádkových bytostí natrefíte tuto sobotu 2. března 2024 v Punkevních jeskyních. Chystají zde prohlídky, kde se pobaví jak malí, tak velcí návštěvníci. Trasa prohlídky povede stejnými místy jako klasická, která se tento den nekoná.
Jihomoravský kraj | Příroda

Slavnosti moravského uzeného provoní hrad Veveří

Gastronomická akce Slavnosti moravského uzeného a vína, která je největší oslavou moravského uzeného na světě, se opět uskuteční v areálu brněnského hradu Veveří. Bude jí patřit poslední únorový víkend od 24. a 25. února 2024. Milovníky masa čeká jako již tradičně pravé moravské uzené, zabijačkové pochoutky, doprovodný program pro celou rodinu, ale i nabídka moravských vín nebo uzenářské workshopy.
Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika

Věda a historie není nuda: po stopách starých Římanů Českem

Chcete se projít po cestách, kudy chodili Římané, objevovat staré vojenské tábory a vrátit se zpět o dva tisíce let? Zblízka poznat život římských legionářů, ochutnat římskou kuchyni a vyzkoušet si vojenskou zbroj? Pak se vypravte s Kudy z nudy po stopách starých Římanů. Památky na jejich pobyt objevíte i tam, kde byste je nečekali!
Jihomoravský kraj | Památky

Vinaři se utkají o titul mistra ČR v řezu révy vinné

Už tento pátek 23. února 2023 se v areálu Vinařství Vladimír Tetur ve Velkých Bílovicích uskuteční již 19. ročník soutěže v řezu révy vinné. V soutěži o hlavní trofej "zlaté nůžky" a řadu dalších praktických cen se utkají ženy a muži. Během dne bude připravený pro přítomné vinaře i diváky bohatý doprovodný program.
Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika

Brno pro mladé: 30 tipů na zábavná místa moravské metropole

V Brně je spousta velmi zajímavých míst, která se těší oblibě u kolemjdoucích. Zejména mladá generace ocení často bizarní turistické cíle, které se dají dobře sdílet na sociálních sítích. Například různé brněnské sochy spatřené ze zvláštních úhlů, získávají zcela jiný rozměr... Kromě památek v Brně objevíte ale také řadu skvělých kaváren, barů a míst, kde se určitě nebudete nudit.
Jihomoravský kraj | Památky

Oslavte Mezinárodní den průvodců zajímavými prohlídkami v Brně

Mezinárodní den průvodců můžete oslavit i vy! Samotní oslavenci totiž ani letos nezahálejí a na víkend 24. a 25. února 2024 připravují řadu zajímavých akcí. Město si zájemci projdou s profesionálními průvodci až na jednu výjimku za symbolické vstupné 30 korun.
Jihomoravský kraj | Zážitky

Kamélie, královny zimních květin, můžete obdivovat v Rájci na jižní Moravě

Bílé, červené i růžové květy kamélií, jednoduché i plné, připomínající pivoňky nebo čajové růže, rozkvétají každou zimu. Ke konci února nastává ta nejlepší možná chvíle, kdy je můžete obdivovat. Krásné rostliny si prohlédnete do 29. 2. v zámeckém skleníku v Rájci-Jestřebí a od 1. 3. se otevře výstava kamélií v zámeckých interiérech. Kamélie budou k vidění do neděle 10. 2. 2024.
Jihomoravský kraj | Zážitky

Projděte se vilou Tugendhat virtuálně

Z pohodlí vašeho domova si můžete zcela nerušeně a bez časových omezení projít brněnskou vilu Tugendhat. Muzeum města Brna během loňského roku připravilo zcela novou virtuální prohlídku, která nejen že zachytila současnou podobu vily Tugendhat, ale zároveň poutavou formou propojuje virtuální realitu s textovými, fotografickými a video materiály.
Jihomoravský kraj | Památky