Úvod > Aktuality > Brno pro vyznavače ohňostrojného umění: Ignis Brunensis zve na šest ohňostrojů i festival zábavy
Brno pro vyznavače ohňostrojného umění: Ignis Brunensis zve na šest ohňostrojů i festival zábavy
"> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

Brno pro vyznavače ohňostrojného umění: Ignis Brunensis zve na šest ohňostrojů i festival zábavy

  • Vydáno5. května 2022
Pětadvacátý ročník středoevropsky ojedinělé mezinárodní soutěže ohňostrojů Regiojet Ignis Brunensis rozzáří od 11. června do 23. července 2022 moravskou metropoli Brno. Po covidové pauze se vrací i zahraniční ohňostrůjci.
Ignis BrunensisUž po pětadvacáté se mezinárodní soutěž uměleckých ohňostrojů Regiojet Ignis Brunensis rozzáří nad Českou republikou v Brně a na jižní Moravě, letos od 11. června do 23. července 2022.

Hlavní část ohňostrojného festivalu se vrací na hladinu Brněnské přehrady od 25. června do 6. července. Obyvatelé Brna a Jihomoravského kraje i návštěvníci z tuzemska i zahraničí uvidí vždy od půl jedenácté večer čtyři velkolepé ohňostroje. Vrchol festivalu na Brněnské přehradě se letos koná na konci června a zasahuje do svátků na začátku července. Užít si ho mohou všichni, kteří zůstávají během nich na jižní Moravě. Ale také turisté, kteří do regionu v prvním červencovém týdnu přijedou.

Přehradní pyromuzikálová představení doplní ohňostrojné projekty na jihu a v centru Brna. Prelude věnované všem dětem bude odpáleno při Jihobrněnském dětském dnu v areálu Hněvkovského v sobotu 11. června. Ohňostrojné finále nad hradem Špilberk 23. července je věnované Gregoru Johannu Mendelovi v rámci celoměstských oslav dvoustého výročí narození tohoto světoznámého zakladatele genetiky.
 

„Severu“ proti „Jihu“ i Beethoven

Ignis BrunensisProdukčnímu týmu festivalu Regiojet Ignis Brunensis se podařilo udržet sestavu zahraničních ohňostrůjců, která se měla na Brněnské přehradě představit už předloni a vloni. Oba ročníky 2020 i 2021 bylo ale nakonec nutné produkčně upravit kvůli covidovým omezením a přesunout je na hrad Špilberk. Ohňostroje na přehradním jezeře se tak vrací až letos. Kromě domácího Česka se slavností zúčastní ohňostrůjci z evropských jižních zemí, jako je Slovinsko a Chorvatsko, a ze severu Evropy Švédsko.
 
Při festivalu v roce 2020 bylo v plánu na přehradě při show zahraničních ohňostrůjců oslavit 250. výročí narození Ludwiga van Beethovena povinnými dvouminutovkami neobvyklých zpracování Osudové nebo Ódy na radost. Díky koronaviru a dvouletému posunu připravených přehradních ohňostrojů dochází k zajímavé situaci, kdy organizátoři připomenou na obloze nad přehradou v povinné části show jubilejní dvěstěpadesáté plus druhé Beethovenovy narozeniny.
 

Bezplatné i placené divácké zóny

Ignis BrunensisOriginální hudební doprovod synchronizovaný s ohňostroji vysílá exkluzivně ke všem ohňostrojům Rádio Krokodýl 103 FM. Stačí si tedy najít jakékoliv místo s výhledem na ohňostroj a naladit muziku na FM rádiu.

Výhledové plochy na ohňostroje budou připraveny na Brněnské přehradě zdarma. Také se ale chystá komfortní placená zóna – ozvučená tribuna k sezení pro vyznavače ohňostrojného umění z tuzemska i zahraničí. Předprodej vstupenek bude zahájen v druhé polovině května.
200. výročí narození Gregora Mendela v Brně

1.1.
31.12.
200. výročí narození Gregora Mendela v Brně

V roce 2022 uplyne 200 let od narození Gregora Johanna Mendela, který je známý jako zakladatel moderní genetiky.

Brněnská přehrada – Prýgl

Brněnská přehrada – Prýgl

Jednou z nejvýznamnějších rekreačních oblastí v bezprostřední blízkosti moravské metropole je Brněnská přehrada. Přehradní nádrž s rozlohou 252 ha byla vybudována na řece Svratce v letech 1936-1940. Dnes je přehrada oblíbenou rekreační oblastí s pravidelnou lodní dopravou.

Další aktuality

24.9.
2022
Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
20.9.
2022
Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
19.9.
2022
Klasická hudba oživí Lednicko-valtický areál

Klasická hudba oživí Lednicko-valtický areál

Jihomoravský kraj | Kultura