Úvod > Aktuality > Adventní pohodu naladí jedinečné koncerty festivalu České doteky hudby
Zážitky

Adventní pohodu naladí jedinečné koncerty festivalu České doteky hudby

  • Vydáno27. listopadu 2012
Kvapem se blížící festival, který se koná tradičně v období adventu, až do Tří králů roku příštího nejen v prestižních pražských koncertních sálech jako je Sukova síň Rudolfina, Smetanova síň Obecního domu, Španělský sál Pražského hradu, nebo barokní refektář dominikánského kláštera u kostela sv. Jiljí a kostel sv. Salvátora, přichází jako každoročně s bohatou a pestrou nabídkou koncertů.
Vybrat si můžete z programu sestaveného pro chuť každého milovníka dobré hudby. Pro zajímavost si dovolujeme vybrat neopakovatelné kousky. Jedná se totiž o vrcholy hudební sezóny tohoto a začátku příštího roku.

16.12. HUDEČEK 60!, Pražský hrad

Festival České doteky hudby si může dovolit hned několik vrcholů. K těm zásadním bude určitě patřit gratulační koncert k jubileu Václava Hudečka pod záštitou první dámy Livie Klausové, na kterém český houslista vystoupí s programem romantické hudby Dvořáka, Schumanna a Brahmse s Moravskou filharmonií Olomouc.

18.12. Cikánské melodie, Obecní dům

Koncert Talichovy komorní filharmonie nazvaný „Cikánské melodie“ bude ojedinělý večer. K orchestru, který  se vypracoval mezi prestižní umělecká tělesa jak na české scéně, tak v mezinárodním měřítku, se připojí cimbálista Marco Pillo se svojí doprovodnou skupinou s Marcem Balogem. Ten zaranžoval řadu písní a skladeb koncertu a provedou vás hudebním světem inspirovaným tvorbou cikánského etnika.

28.12. Talichovo kvarteto,  Rudolfinum

2.1. Novoroční koncert, Rudolfinum

6.1. Klenoty ruské hudby, Obecní dům


Dalším vrcholem bude koncert německé houslistky Sophie Jaffé se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu. Pozoruhodné budou rovněž obě vystoupení Jana Talicha, jednak s jeho komorní filharmonií a Cikánskými melodiemi, jednak s kvartetem a klavíristou Jaromírem Klepáčem.

Festival nabízí celou řadou českých i zahraničních sólistů, ale třeba i méně běžné či svým způsobem objevné pohledy na hudbu, přestože nám je důvěrně známá, jako je interpretace Dvořákovy „Novosvětské“ v úpravě pro varhany v podání slavného Jaroslava Tůmy.

Rozhodně si tyto koncerty nenechte ujít.
Český lev – předávání výročních cen České filmové a televizní akademie

9.3.
Český lev – předávání výročních cen České filmové a televizní akademie

Ceny České filmové a televizní akademie (ČFTA) předají pořadatelé 9. března 2024 v pražském Rudolfinu. Ceny jsou udíleny ve 21 statutárních kategoriích. Hlasování akademici zahájí 1. prosince 2023.

Pražský hrad – nejkrásnější a největší hradní komplex

Pražský hrad – nejkrásnější a největší hradní komplex

Pražský hrad, který je tradičním sídlem českých panovníků a od roku 1918 také sídlem prezidenta republiky, je nejnavštěvovanější památkou Česka. Postupnými přístavbami a úpravami Pražského hradu vznikl jeden z největších hradních komplexů na světě, který denně navštěvují tisíce návštěvníků.

Obecní dům – secesní klenot Prahy

Obecní dům – secesní klenot Prahy

Obecní dům je nádhernou ukázkou pražské secesní architektury. Na místě bývalého Králova dvora jej vyprojektovali Antonín Balšánek a Osvald Polívka. Rozlehlá budova ukrývá koncertní síň, kavárnu i znamenitou francouzskou restauraci. V roce 2012 Obecní dům oslavil 100. výročí.

Rudolfinum – sídlo České filharmonie a galerie současného umění

Rudolfinum – sídlo České filharmonie a galerie současného umění

V 19. století postrádala Praha opravdu reprezentativní i kapacitou vyhovující prostory pro potřeby symfonického orchestru a pro umístění obrazárny. Proto vznikl záměr postavit budovu, která by tyto dvě potřeby uspokojila a zároveň by ilustrovala ekonomický i kulturní rozvoj českého národa.

Další aktuality

Tipy na víkend v Praze a okolí

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkend (24.2. – 25.2.) v Praze a jejím okolí. Čeká na vás romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky, programy pro rodiny s dětmi a další aktivity: Matějská pouť 2024 v Praze, Mezinárodní den průvodců 2024 v Praze, Český ples v Obecním domě, Mezinárodní den průvodců 2024 v Kutné Hoře, Literární pořad Mater speciosa v Koněpruských jeskyních. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
Praha | Zážitky

Po roce opět na Matějskou: výlet na první jarní pouť a za zajímavými místy v okolí

Matějská pouť se koná tradičně každé jaro v areálu Výstaviště v Praze-Holešovicích. Na dospělé i děti čekají strašidelné zámky, střelnice, kolotoče, houpačky, skákací hrady, houpací lodě nebo lochnesky. Pouť začíná 24. února a trvá do 14. dubna 2024. Mezi hity letošních atrakcí patří 65 metrů vysoký Airborne – největší kolotoč svého druhu v Evropě (s lavicí otáčející se na kyvadle do všech směrů), vodní dráha Big Splash anebo obří řetízkový kolotoč Aeronaut.
Praha | Zážitky

Znáte národní kulturní památky Prahy?

V Praze je památných staveb a míst více než dost. Většina z nich jsou notoricky známá, ale ruku na srdce – dovedli byste mezi nimi najít ty, které se honosí titulem Národní kulturní památka? Definice říká, že se jedná o kulturní památku celostátního významu. Pojďme se společně podívat, jaké Národní kulturní památky v Praze objevíte!
Praha | Památky

Gorilí samička Mobi ze Zoo Praha se ráda vozí mámě na hřbetě

Gorilí samička narozená 2. ledna 2024 v Rezervaci Dja v Zoo Praha dostala jméno Mobi. V dialektu badjoué, kterým se mluví v okolí kamerunské Biosférické rezervace Dja, znamená „dědička“ či „pokračovatelka“. Mládě a ostatní členy gorilí tlupy můžete pozorovat v oblíbeném pavilonu pojmenovaném právě po kamerunské rezervaci. Aktuálně zde uvidíte, jak se malá Mobi vozí na hřbetě své mámy Duni.
Praha | Příroda

Kam ven s dětmi v Praze? Tipy, kde si užít venkovní aktivity a přírodní lokality

Chcete s dětmi vyrazit v Praze někam ven, kde je to bude bavit? Pak se nechejte inspirovat našimi tipy, které zaručují dobrou zábavu pod širým nebem od nejmenších, až po ty vzrostlejší děti. A mnohdy outdoorové aktivity pobaví i dospělé. Zajdete do zoo, na venkovní hřiště nebo za přírodními zajímavostmi?
Praha | Letní sporty

Kam za zvířátky v Praze?

Také rádi chodíte s dětmi pozorovat zvířátka třeba do zoo, různých minikoutků a jiných míst? Pokud vás zrovna nenapadá, kam se za zážitky s domácími mazlíčky nebo divokými živočichy vydat, nechejte se inspirovat – dnes vám totiž přinášíme tipy na to, kam se za zvířaty v Praze vypravit.
Praha | Příroda

Naplánujte si návštěvu unikátních technických památek Prahy

Viadukty a mosty, vodárenské věže, železniční tratě, industriální architektura, tunely a další technické stavby potkáváme v Praze na každém kroku. Mají své zvláštní kouzlo, zajímavou historii a nabízejí zpestření běžných pražských procházek. A hlavně jsme vybrali pár takových, kde nemusíte čekat na hlavní sezonu a můžete je navštívit hned.
Praha | Památky

Kde prožijete romantický i originální Valentýn v Praze?

Užijte si svátek sv. Valentýna jako jedinečný víkend snů, který je plný romantiky. Nechte se hýčkat a opravdu okouzlit Prahou! Portál Kudy z nudy má tipy pro ty, kteří jsou zamilovaní, ale i ty co by se teprve rádi zamilovali... každý má nějaké přání a každý by rád, aby se mu splnilo. Vypravte za nejlepšími zážitky v Praze.
Praha | Lázně a wellness