Úvod > Kalendář akcí > Festivaly > České doteky hudby 2013
Festivaly

České doteky hudby 2013

14. ročník mezinárodního hudebního festivalu, který se svým rozsahem a konáním stal nejrozsáhleším festivalem zaměřeným na klasickou hudbu v zimním období v Praze. Cílem festivalu je nabídnout vrcholnou klasickou hudbu v oblasti orchestrální, komorní a recitálové tvorby.
Obsahuje i své vnitřní tématické okruhy jako jsou crossover řada, stará hudba, Hudba vánoční Prahy, Klenoty ruské hudby, cyklus „Odešli předčasně“ zaměřený na geniální osobnosti české hudby a literatury. Každoročně uvede i nějakou světovou či pražskou hudební premiéru.

Rovněž nezanedbává upozpornit na historii a architekturu prostor ve kterých se koná jako nedílnou součást prezentace pražské kultury (Obecní dům, Rudolfinum, Pražský hrad – Španělský sál či Rudolfova galerie, Anežský klášter, Lichtenštejnský palác, Klementinum, Strahovský klášter – Památník národního písemnictví, Národní muzeum, Chrám sv. Mikulášeči Kostel Sv. Salvátora, Dům U Kmenného zvonu, Clamm Gallasův Palác a další). Vše v návaznosti na prezentaci Prahy jako dominantní metropole Střední Evropy. Festival je rovněž pravidelně spolupořádán hlavním městem Praha a Městskou částí Praha 1, podporován Ministerstvem kultury a členem Asociace hudebních festivalů ČR.
  • Novoroční koncert
  • Klenoty Ruské Hudby:
Igor Stravinskij: Ohňostroj, fantazie pro orchestr
     (1882-1971)
Dmitrij Šostakovič: Koncert a moll pro housle a orchestr No. 1 op. 77
Petr Iljič Čajkovskij: Labutí jezero – suita z baletu pro orchestr op. 20
Scene. Moderato Valse. Tempo di valse Danse des cygnes. Allegro moderato Scene. Andante – Andante non troppo – Tempo 1 Danse hongroise. Czardas. Moderato assai – Allegro moderato – Vivace Scene finale. Allegro agitato – Alla breve. Moderato e maestoso.
Igor Stravinskij: Cirkusová polka pro orchestr     
  • Five star clarinet Quartet
  • Slavné francouzské šanzony – Paris, Paris!

Český ples v Obecním domě

Zažijte neopakovatelnou atmosféru nádherného plesu a vychutnejte si noblesu programu, prostor a pohoštění.
Praha 1, Praha

iMucha: slavná sbírka v pohybu v Obecním domě – unikátní výstava A. Muchy

Zhruba po sedmi letech se milovníci díla Alfonse Muchy, velikána české secese, mohou těšit na další unikátní kulturní zážitek. Na stejné místo, do pražského Obecního domu, se vrací slavná sbírka jeho díla, kterou v minulosti zkompletoval světový tenista číslo 1 Ivan Lendl.
Praha 1, Praha

Rybovka s Petrem Popelkou

Pro velký zájem jsme se rozhodli koncert přesunout do Smetanovy síně Obecního domu. Vstupenky zakoupené do Anežského kláštera zůstávají nadále v platnosti.
Praha 1, Praha

Kouzelná rybovka pro Unicef

Dětský fond OSN Unicef pomáhá po celém světě. A celý svět se v předvánočním čase v předzvěsti radostných událostí halí do hudby. Zaposlouchejte se do Rybovy České mše vánoční v podání FOK.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Výprava Za strašidly Starého Města

Staré Město Pražské se jenom hemží strašidly, duchy, bezhlavými rytíři… Že jste ještě žádné nepotkali? Buď nevíte, kam se dívat, nebo jste jen neměli štěstí… Procházka pro rodiny s dětmi o legendách Starého Města Pražského, úkoly pro děti během procházky.
Praha 1, Praha

Chytrá zábava – poznejte město jinak

Poznávání měst může mít mnoho podob. Chytrá zábava má pro vás program na celé hodiny. Díky ní se projdete, provětráte hlavu, ale i mozkové závity a zažijete jiný druh šifrovacích her – bez omezení časem. Bude jen na vás, kdy se na cestu vydáte a jak dlouho vám zabere.
Praha, Praha

Obecní dům – secesní klenot Prahy

Obecní dům je nádhernou ukázkou pražské secesní architektury. Na místě bývalého Králova dvora jej vyprojektovali Antonín Balšánek a Osvald Polívka. Rozlehlá budova ukrývá koncertní síň, kavárnu i znamenitou francouzskou restauraci. V roce 2012 Obecní dům oslavil 100. výročí.
Praha 1, Praha

Divadlo Hybernia – muzikálová scéna v centru Prahy

Významné muzikálové divadlo sídlí v Domě U Hybernů, který na první pohled upoutá zajímavou empírovou podobou.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Francouzská restaurace Art Nouveau

Francouzská restaurace je uzavřena.
Praha 1, Praha

Americký bar v Obecním domě v Praze

Americký bar na vás jistě zapůsobí neopakovatelnou atmosférou, ve které si můžete vybírat ze široké nabídky koktejlů, špičkových destilátů nebo šampaňského. Americký bar je nejstarším barem v Praze a druhým nejstarším barem v Evropě.
Praha 1, Praha

Plzeňská pivnice v Obecním Domě v Praze

Plzeňská pivnice v pražském Obecním domě naplno navázala na svou slavnou prvorepublikovou tradici.
Praha 1, Praha

Hotel Kings Court

Zveme vás na setkání nejen s Prahou, historií a současností, ale i s novým životním stylem. Díky hotelu Kings Court objevíte nejen úžasnou kulturu a architektury Prahy, ale také pulzující, kosmopolitní metropoli nabízející zábavu i skvělou gastronomii.
Praha 1, Praha