Úvod > Aktuality > 8 akcí, na nichž určitě využijete taneční střevíčky
8 akcí, na nichž určitě využijete taneční střevíčky
"> "> "> "> "> "> "> ">
Kultura

8 akcí, na nichž určitě využijete taneční střevíčky

  • Vydáno22. ledna 2020
Plesová sezona je v plném proudu, proto si pro vás portál Kudy z nudy připravil pět tipů na akce, které vás určitě nezklamou. Vydejte se do víru zimních nocí a protancuje své nejlepší střevíce. Na bály vás zveme do Prahy, Brna i Zlína.

Valašský bál Zlín

Ples ZlínKongresové centrum Zlín obsadí 25. ledna Valaši! Koná se tam totiž tradiční Valašský bál, pořádaný Bartošovým souborem. Oficiální zahájení připadne na 19:30, poté se už můžete těšit na několik skvělých tanečních vystoupení i bohatou tombolu. Večerem budou provázet hned tři cimbálové muziky a o program se kromě Bartošova souboru postará také hostující Cimbálová muzika Rováš, Cimbálová muzika Juráš a Cimbálová muzika Aloise Skoumala.

Krátké vystoupení si pro vás nachystá FS Radovan z Napajedel. Těšit se tedy můžete jak na valašský, tak i slovácký folklór. Chybět nebude bohatá tombola, sklenička skvělého vína a tradiční večerní překvapení. Vstupenky zakoupíte v předprodeji v budově Filharmonie Bohuslava Martinů za 230 korun. V případě, že se rozhodnete na zlínský ples vydat v kroji, zaplatíte za lístek 140 korun. Na místě v den konání bálu vás vstupenka vyjde na 260 korun.
 

Krojovaný ples ve Vlčnově

Krojovaný ples VlčnovVe Vlčnově poblíž Uherského Hradiště se v sobotu 25. ledna večer koná Krojovaný ples, na kterém se poprvé veřejnosti ukáže král letošního ročníku Jízdy králů, Josef Pavelčík z vlčnovských búd. Letošní král se představí na Krojovém plese po boku své družiny, chlapců a dívek narozených v roce 2002. Jedná se o obřadní objížďku na koních s postavou krále oblečeného v ženském obřadním kroji.
 

Tradiční Ples jak Brno

ples jak BrnoTradiční ples v Brně je název bálu, který roztančí 25. ledna Fait Gallery. Ples jako Brno pro vás jako každý rok chystá moderní a zajímavý program – promyšlenou show od první do poslední vteřiny. Základem galavečera je vždy pečlivě vybraný big band a zralá moderátorská osobnost, jež společně tvoří hlavní linku programu. afinovaná gastronomie, nápaditá show, zábava od první do poslední vteřiny – to vše v jeden večer na místě s nezapomenutelnou atmosférou.

Vychutnejte si delikátní čerstvé ústřice a další vybrané speciality. Pokrmy tu budou připraveny bez kompromisů a z těch nejlepších surovin od čerstvých mořských specialit, přes celého tuňáka až po vyzrálé hovězí maso. Program galavečera umně kombinuje širokou škálu originálních uměleckých vystoupení. Ať chcete protančit celou noc, nebo si jen užít dokonalou podívanou, budeme vás neustále zásobovat novými podněty, díky kterým se nepřestanete bavit. Vstupenky stojí od 6 900 do 17 900 Kč.
 

Ples v historických kostýmech na Novoměstské radnici

Rondí plesChtěli byste se podívat do minulosti? Navštivte 1. února  Novoměstskou radnici v Praze. Uskuteční se tam totiž ples vskutku neobvyklý – 10. Rudolfínský ples (dříve Rondí) se totiž vyznačuje kostýmovou povinností po celou dobu konání akce, a to ve stylu evropské renesance či raného baroka, pokud možno bez brýlí a s vlastními dobovými poháry. I hudba je totiž z dob dávno minulých z reprodukce skupin Housebroken consort a Svobodného hudebního bratrstva.

rondí plesZatímco tanečníci předvedou své hbité nožky ve víru tance, netančící mohou ochutnávat dobroty dle dochovaných receptur, poslouchat libý dívčí zpěv za doprovodu loutny či gamby nebo si zahrát staré společenské hry jako jsou karty, kostky nebo vrchcáby. A třeba se nakonec ve světle svic odváží zatančit si některé jednodušší tance ze zápisků londýnských studentů práv sedmnáctého století, či oblíbené kruhové tance francouzských měšťanů. Ať už si jen chcete odpočinout od tance nebo pojmout celý ples trochu jinak, opět budete mít možnost – po celou dobu plesu pro vás budou k dispozici dobové hry (kostky, vrhcáby, karty). Nemusíte tančit, hlavní je, abyste se bavili! Neobyčejná plesová akce začíná v 19:00 hodin a vstupné stojí 300 korun.


Český národní ples bude na Vinohradech

pošumavský věnečekSpolek rodáků a přátel Chodska a Pošumaví v Praze chystá na letošní sezónu již 84. Pošumavský věneček – Český národní ples, plný taneční a dechové hudby i folkloru se koná v Národním domě na Vinohradech v sobotu 8. 2. 2020. Vstupné je 150 až 350 Kč, zaručena je bohatá tombola, taneční i dechová hudba a folklorní soubory z Čech i Moravy. Předprodej probíhá v ND na Vinohradech.
 

Česko-Slovenský ples v Obecním domě

Česko-slovenský plesPrestižním vrcholem domácí plesové sezóny bude v roce 2020 již 7. ročník Česko-Slovenského plesu, který se uskuteční 8. února v 18:00 hodin. Nejvýznamnější ples obou zemí se uskuteční již tradičně symbolicky v historické budově pražského Obecního domu. Stejně jako v minulých letech, mezi návštěvníky Česko-Slovenského plesu nebudou chybět nejvýznamnější osobnosti kulturního, politického, diplomatického, podnikatelského a společenského života obou zemí. Vstupenky na ples jsou k dostání od 5800 Kč.
 

Krojový ples v jízdárně zámku Valtice

Krojový ples ValticeValtická krojovaná společnost pořádá v sobotu 8. února 2020 Krojový ples v krásných prostorách Zimní jízdárny valtického zámku. K tanci a poslechu hraje dechová hudba Svárovanka a cimbálová muzika. K tanci a poslechu hraje dechová hudba Svárovanka a cimbálová muzika Vladimíra Beneše. Vstupenky jsou v prodeji na místě za 150 Kč. Můžete se těšit na pestrou přehlídku moravských krojů a známé lidové melodie, na které by byl hřích nezatancovat si!
 

Moravský ples v Praze

moravský ples praha žofínKaždoroční očekávanou společenskou událostí je Moravský ples v pražském paláci Žofín. Slovácký krúžek v Praze, Hanáci – spolek rodáků a přátel Hané v Praze a Valašský krúžek v Praze ve spolupráci s Folklorním sdružením ČR pořádají 22. února 2002 již 64. Moravský ples v Praze, na který si zvou své přátele z Moravy. Plesu se pravidelně zúčastňuje na 400 krojovaných účastníků, vyhrává dechová hudba a mnoho cimbálových muzik.

Přijďte se podívat a zažít neopakovatelnou atmosféru Moravského plesu! Budou na vás čekat cimbálové muziky, tanečníci, a zpěváci předních folklorních souborů ze Slovácka, Valašska i Hané.
21. Rakouský ples

20.1.
21.1.
21. Rakouský ples

Rakouský ples – elegance, skvělá zábava a jedinečná atmosféra vídeňských plesů na Žofíně se uskuteční 20. ledna 2023.