ÚvodAktualityHurá na prázdniny 2024: tipy na výlet s dětmi a odměnou za vysvědčení (s jedničkami i čtyřkami!)
Zážitky

Hurá na prázdniny 2024: tipy na výlet s dětmi a odměnou za vysvědčení (s jedničkami i čtyřkami!)

  • 25. června 2024
Mezi místa, nabízející školákům slevy či vstup zdarma, patří nejčastěji zoologické zahrady, aquaparky, zábavní a obchodní centra anebo muzea. Porozhlédněte se proto ve svém okolí, většina z nich akci vyhlašuje těsně před koncem školního roku. Několik tipů, kde můžete společně zažít krásný začátek letních prázdnin, pro vás vybral i portál Kudy z nudy.

Za vysvědčení do zoo

Děčínská zoologická zahrada se jako již tradičně rozhodla odměnit všechny školáky. Celoroční snaha ve škole si zaslouží velkou odměnu! A proto Zoo Děčín vyhlašuje na pátek 28. 6. 2024 vstup pro děti ve věku od 6 do 15 let zdarma. Vstup zdarma platí pouze za doprovodu 1 plně platící dospělé osoby. Vysvědčení stačí donést buď na recepci zoo nebo do expozice Rajské ostrovy, která nabízí unikátní pohled různé světové oblasti, například faunu a flóru korálového útesu i živočichy z tropických pralesů. Ti, kteří se u pokladny Zoologické zahrady v Táboře pochlubí svým vysvědčením s vyznamenáním (stačí kopie k nahlédnutí) se mohou těšit na zvláštní vstupné do zoo za 1 Kč, děti musí doprovázet alespoň jedna platící osoba. Akce platí od 28. do 30. 6. 2024.

zoo táborNa známkách nezáleží ani v Zoo Liberec – jako každý rok i letos zve zoo, od 28. do 30. června, ve městě pod Ještědem všechny žáky ZŠ a SŠ do svého království. Přijďte s vysvědčením a nebojte se – i za špatnou známku například z přírodopisu se do zoo dostanete za symbolické vstupné 20 Kč. Ještě levněji vyjde děti návštěva Zoo Jihlava – pokud ve dnech 28. až 30. 6. 2024 předloží na pokladně aktuální vysvědčení nebo jeho výpis, s aspoň jednou jedničkou, získají vstup do zoo jen za 1 Kč (vysvědčení může být naskenované v mobilním telefonu).
 

Zábava v Majalandu či Dinosaurii

majalandPoslední červnový školní den 28. 6. 2024 budou mít všichni návštěvníci Majalandu v Tuchoměřicích vstupenku za polovinu, a to zcela všichni – nejen děti, ale i rodiče, prarodiče, sourozenci, chůvy nebo učitelé. Přijďte si oddechnout a užít si den plný zábavy na 13 fantastických atrakcích. V Majalandu na vás za poloviční vstupné čekají impozantní atrakce, na kterých můžete dovádět klidně celý den, setkání s včelkou Májou nebo venkovní část s dalšími atrakcemi, posezením a výborným občerstvením, včetně zmrzliny. Vstupenka bude platná pouze v tento den, nelze ji kombinovat s jinými slevami a akčními nabídkami.
 

Za dobré vysvědčení zdarma do Aquacentra v Hradci Králové

AquacentrumDěti do deseti let, které u pokladny aquacentra od pátku 28. 6. do neděle 30. 6. 2024 ukáží své vysvědčení, na němž nebude horší známka než trojka, mají v těchto dnech vstup do aquacentra zdarma. Nutný je pouze doprovod rodičů, jak vyžaduje návštěvní řád. V aquacentru si můžete užívat vše, co areál nabízí: dětský koutek se skákacím hradem, skluzavkou a různými hrami, vířivé a masážní bazénky, podvodní sopky, trysky, vodní clonu, protiproud nebo 82 m dlouhý tobogán se světelnými efekty. Rekreační bazén nabízí každých 30 minut umělé vlnobití, které umí navodit dojem letní dovolené u moře. Odpočinek nabízí Sauna & SPA zóna, kde můžete relaxovat ve finské sauně, ochladit se v bazénku, ledovou studnou nebo ve venkovním atriu. Pocity klidu prohloubíte v odpočívárnách, v jedné s vodopádem po skle.
 

Fotografování U Seidelů

Poslední školní den v pátek 28. 6. 2024 proběhne v Museu Fotoateliér Seidel tradiční fotografování s vysvědčením. Jedničkáři i propadlíci, šprti i repetenti – všechny děti z Českého Krumlova a okolí, které prošly tento školní rok na základní či střední škole a prokáží se vysvědčením, s sebou mohou vzít spolužáka či sourozence do max. počtu 5 osob. Rezervace je nutná na e-mailu info@seidel.cz či telefonu 736 503 871. První fotografie s vysvědčením je za 400 Kč, každý další snímek za  200 Kč. Fotografie dostanete e-mailem v dekorativním rámečku, je možné doobjednat i tisk na fotopapír. Vysvědčení vlastní, dobové kostýmy a rekvizity k zapůjčení na místě. Ceny mírné, personál vlídný, zážitek nezapomenutelný.
 

Do muzea s vysvědčením

dětiV pátek 28. června si s sebou přineste vysvědčení také v případě, že byste rádi nahlédli do některého z muzeí. Muzeum Beskyd ve Frýdku-Místku připravilo pro děti zábavný program – přijďte do muzea pátrat po ukrytých záhadných muzejních exponátech. Podaří se vám je najít všechny a nainstalovat tak novou muzejní expozici? Program osloví nejen děti školou povinné a koná se v pátek 28. 6. od 10:00 do 15:00 hodin. Slovácké muzeum v Uherském Hradišti zve děti na návštěvu zdarma. Děti s vysvědčením se mohou těšit na volný vstup, malování na obličej a výtvarnou dílničku. A na jihu Čech láká Městské muzeum Týn nad Vltavou všechny školáky a studenty na 9. ročník akce Muzeum za vysvědčení.
Dětský vstup za 1 Kč do bazénu Thermal

15. 7.21. 7.
Dětský vstup za 1 Kč do bazénu Thermal

Pro letní měsíce jsme připravili vstup pro děti za 1 Kč! Udělejte si skvělý rodinný výlet do legendárního bazénu Thermal. Vysoko nad centrem Karlových Varů si užijete slunné terasy, dva venkovní bazény a saunový svět. Pro děti je připravený zábavný program a pro dospělé letní menu.

Dny her v Háji víly Ozdravy

26. 7.
Dny her v Háji víly Ozdravy

Herní odpoledne v Háji víly Ozdravy v Priessnitzových léčebných lázních.

Další aktuality

Modrá je dobrá aneb výlety na „modrá“ místa v Česku

Modrá je dobrá, už je to tak… zpívá se ve známé písničce. Snad je to tím, že modrá je barvou oblohy i vody a působí uklidňujícím dojmem. V dnešních tipech vám přinášíme tipy na místa, kde modrá hraje prim a objevuje se v názvu anebo má k této barvě jiný vztah. Udělejte si hezký modrý výlet!
15. červenec 2024 19:07
Zážitky

Tipy proti nudě... aneb nejlepší tipy na víkendové akce pro děti

Kudy z nudy přináší tipy na zajímavý program pro rodiny s dětmi na víkend (20.7. – 21.7.) v Praze a jejím okolí, Čechách, Moravě i Slezsku. Vyberte si rodinné programy, zábavu a zážitky pro malé i velké, holky i kluky, zajímavé akce a výpravy na místa, kde se děti rozhodně nebudou nudit: 26. Dobývání Curie Vitkov, Den s Horskou službou 2024, Pekařská sobota ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm, Slavnost chleba v Lenoře 2024, Za pohádkou na Zubačku. Naplánujte s námi výlety za kulturou, do zoo, do přírody nebo na zajímavou výstavu a užijte si společný víkend.
15. červenec 2024 7:01
Zážitky

50 tipů na víkend z celého Česka

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkendové zážitky (20.7. – 21.7.). Na jediném místě najdete tipy na akce ze všech krajů a regionů České republiky. U nás si vybere si každý! V nabídce je rodinná zábava, program pro děti, romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky: Josefkol 2024 – sraz mistrů řemesla kolářského a kočárnického, Slavnosti regionu Moravskotřebovska a Jevíčska, Veselokopecký jarmark, Keltská noc 2024 v Plumlově, Baroko na Bylinkovém panství Rochlov. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
15. červenec 2024 7:00
Zážitky

Léto jako z westernu: tipy, kde potkat kovboje, indiány a rýžovat zlato

Máte rádi vůni koní a chytat býčky do lasa nebo zkusit rýžovat zlato bylo vždycky vaším snem? Pak se vydajte poznat chuť Divokého Západu. A nemusíte balit na dalekou cestu, ani kupovat lístky na zaoceánský parník, jako naši předci. Stačí jen nasednout do vlaku nebo auta a vyrazit za některým z našich tipů. Zamířit můžete do westernových městeček, na ranče i do indiánských vesnic. Seznámit se můžete i se životem v koňském sedle a posláním Pony Expressu.
13. červenec 2024 6:00
Zážitky

V létě do kina? Pak jedině do letního!

Je škoda trávit letní večery pod střechou, nechte se proto vylákat do letních kin. Některá mají předlouhou tradici, jiná patří mezi nováčky, ale jedno mají společné: pod hvězdami vás čeká umění, zábava i pravá filmová noční romantika. Někde se promítá denně, jinde jen jediný den v týdnu anebo jen několik večerů během léta. Na podrobné programy letních kin sice místo nemáme, ale to podstatné v následujícím přehledu rozhodně najdete!
10. červenec 2024 10:00
Zážitky

České značky: Dino, Walachia, Fatra, Makura a další výrobci dětských hraček

Rádi navštěvujete muzea hraček a milujete stavebnice, panenky, Igráčky, vláčky, domečky pro panenky, plyšáky, autodráhy, stolní hry a další hračky? Na Kudy z nudy vám představíme známé firmy a nejznámější výrobce českých hraček. Řečeno společně se slavnými medvědy od Kolína: pojďte, budeme si hrát!
9. červenec 2024 11:40
Zážitky

České značky: Alza, Heureka, Slevomat, Mall, Rohlík a další velké e-shopy

Když chcete koupit zájezd, zážitek, outdoorové a sportovní vybavení, kolo anebo lyže, vydáte se do kamenných obchodů nebo na internet? Na internetu pravidelně nakupuje více než polovina Čechů a obliba nákupů přes e-shopy stále stoupá. Seznamte se na Kudy z nudy s největšími hráči na trhu e-commerce!
9. červenec 2024 1:36
Zážitky

Užijte si letní zážitky s vědou, které nikdy neomrzí!

Oblíbená science centra, hvězdárny a planetária chystají na léto řadu novinek i poutavý program pro malé i velké návštěvníky. Na cestu za poznáním se mohou lidé vydat v Brně, Ostravě, Liberci, Plzni, Hradci Králové a v Olomouci. Všude tam nebude mít nuda šanci!
7. červenec 2024 12:04
Zážitky