Úvod > Kalendář akcí > Za vysvědčení do Zoo Tábor
Za vysvědčení do Zoo Tábor
"> "> "> ">
3.7.
5.7.
+ Přidat foto

Za vysvědčení do Zoo Tábor

Kdy 3. červenec 2020 - 5. červenec 2020 Společenské akce
Praktickou ukázku, jak snadno lze zhodnotit celoroční píli ve škole a směnit ji ve výhodu, připravila ZOO Tábor pro školáky na první prázdninový víkend. Od pátku 3. července až do neděle 5. července budou mít školáci za samé jedničky na vysvědčení vstup do zoologické zahrady zcela zdarma!
A ti, kdo mají na závěrečném vysvědčení v právě ukončeném školním roce vyznamenání, zaplatí jen poloviční vstupné. Co je zapotřebí k získání této výhody? Stačí u pokladny předložit čitelnou kopii závěrečného vysvědčení, případně i originál vysvědčení.

Kromě mnoha druhů chráněných zvířat, na jejichž chov se táborská zoo zaměřuje, se návštěvníci mohou těšit například na letošní mláďata klokana rudokrkého, bernešky bělolící, emu hnědého a také na jehňata ovce ouessantské (tzv. bretaňské skřítky). Rozhodně by ale neměli vynechat ani vzácnou fosu madagaskarskou, kterou v ČR chovají pouze dvě zoologické zahrady, z nichž jedna je právě ta v Táboře. Nadšení dětí vzbuzuje i neúnavná kolonie surikat vlnkovaných, lev pustinný Simba s lvicí Luenou a stranou zájmu nezůstávají ani vlci arktičtí, medvědi baribalové a medvědi hnědí či maskot táborské zoo – tygr ussurijský Rocky, který si v horkých dnech s chutí užívá ochlazující koupel v bazénku.

Rozlohou největší zoologická zahrada jižních Čech ZOO Tábor patří k nejmladším zahradám v Česku. Vznikla v květnu 2015 poté, co ji od insolvenčního správce koupil pražský developer a biolog Evžen Korec. Tím ji zachránil před likvidací a rozprodáním zvířat. Pro veřejnost byla ZOO Tábor otevřena o měsíc později. Jen vloni ji navštívilo 86 tisíc lidí. V období od začátku června až do konce srpna je otevřena každý den od 9 do 19 hodin. Hlavním posláním zoo je chov a ochrana ohrožených druhů zvířat. Aktuálně v ZOO Tábor žije přes 310 zvířat takřka 80 živočišných druhů. Generálním partnerem je EKOSPOL, lídr developerské výstavby v ČR.  
Celý popis
Naposledy změněno: 2. 7. 2020
Zoo Tábor

Zoo Tábor

Tábor, Jižní Čechy
Rozhledna Hýlačka

Rozhledna Hýlačka

Tábor, Jižní Čechy
Rozhledna Babina u Tábora

Rozhledna Babina u Tábora

Tábor, Jižní Čechy