!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Zámek Vlachovo Březí
Památky

Zámek Vlachovo Březí

Raně barokní dvoupatrový zámek pochází ze 17. století byl postavený na místě původní tvrze. Dnes není zámek nijak využíván a je veřejnosti nepřístupný.
Dvoukřídlý barokní zámek s dvorcem na půdorysu písmene L, dali koncem 17. století postavit Dietrichstejnové na místě původní tvrze. Původní tvrz vznikla zřejmě již ve 14. století, roku 1468 byla výrazně upravována. Důraz byl kladen především na opevnění, dnes zcela zaniklé (poslední zbytek hradební zdi se nachází směrem k náměstí).

Během 16. století došlo k dalším úpravám v renesančním stylu (sgrafita). Menší severní křídlo je ještě středověkého původu a zřejmě i střední část východního křídla.

Po druhé světové válce připadl zámek, včetně všech přilehlých objektů státu. Poslední výraznější rekonstrukcí prošel zámek v 60. letech minulého století, a v tu dobu patrně zanikla poslední renesanční sgrafitová výzdoba. 

V současné době je vlastníkem město Vlachovo Březí, které hledá vhodné využití pro tento objekt.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 4. 10. 2019
7.4.
Iluzionista

Iluzionista

Volyně, Jižní Čechy
5.6.
Barvám Neutečeš Strakonice

Barvám Neutečeš Strakonice

Strakonice, Jižní Čechy
25.8.
28.8.
Mezinárodní dudácký festival Strakonice 2022

Mezinárodní dudácký festival Strakonice 2022

Strakonice, Jižní Čechy
24.4.
25.12.
Pečení chleba v obecní peci v Lenoře

Pečení chleba v obecní peci v Lenoře

Lenora, Jižní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí