!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Farma u Vyšaty v Chlumanech
Životní styl

Farma u Vyšaty v Chlumanech

Všem zájemcům nabízíme pobyt na českém venkově v klidném prostředí, stylové ubytování v rodném domě cestovatele a dobrodruha Františka Čecha Vyšaty a také naši ukázkovou přírodní zahradu s mnoha produkty a chovem drobných domácích zvířat.
Vybavení stylového apartmánu U Vyšaty – kuchyně s jídelnou – kuchyňská linka (rychlovarná konvice, plynový sporák, elektrická trouba, myčka, lednička s mrazákem), jídelní stůl pro 4 osoby obývací pokoj – rozkládací sedací souprava (dvoulůžko), TV s připojením na internet, krbová kamna pokoj – ložnice 1 (pro 2 osoby) pokoj – ložnice 2 (pro 2 osoby) předsíň, koupelna se sprchovým koutem, WC, úklidová místnost s pračkou interiér apartmánu je stylově doplněn fotografiemi cestovatele F. Č. Vyšaty z jeho cest po jižní Americe.

Zahrada U Vyšaty je ukázkou tradiční venkovské zahrady, která je živými ploty a dřevěnými plůtky rozdělena do několika prostorů a nabízí odpočinek a relaxaci a v hospodářské části také množství zeleniny a ovoce, které zpracováváme na džemy a šťávy.

Vzrostlé stromy, keře, polokeře, trvalkové i letničkové záhony, záhony s bylinkami, zeleninové minipolíčko, ploty z prutů lísky, hmyzí hotel, jezírko, kamenné zídky, vrbové obruby záhonů, dřevěná posezení … to vše najdete v naší přírodní zahradě.

Nezbytnou součástí zahrady jsou i domácí zvířata. Najdete tu chlívek s králíky a slepicemi, kozu Popelku, která se pase v oploceném výběhu na zahradě.  A přivítá Vás i náš maďarský ohař Max a kočky Coco a Fany.


 
Zobrazit více
29.5.
25.12.
Pečení chleba v obecní peci v Lenoře

Pečení chleba v obecní peci v Lenoře

Lenora, Jižní Čechy
7.12.
Benátky pod sněhem

Benátky pod sněhem

Strakonice, Jižní Čechy
9.12.
Bratři Ebenové

Bratři Ebenové

Strakonice, Jižní Čechy
16.12.
Česká mše Vánoční

Česká mše Vánoční

Strakonice, Jižní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí