Úvod > Co chcete dělat? > Vojenské muzeum na zámku v Jindřichově Hradci
Kultura

Vojenské muzeum na zámku v Jindřichově Hradci

V objektu hradu a zámku v Jindřichově Hradci naleznete muzeum věnované československé předválečné armádě z let 1918 až 1938. Expozice se zaměřuje zejména na období zářijové mobilizace 1938.
Návštěvníci se seznámí s dramatickými událostmi a s tím, do jaké míry byla čs. armáda připravena bránit tehdejší Československou republiku před útokem nacistického Německa.

Jednotlivé dobové exponáty, pocházející z meziválečného období, jsou umístěny velmi působivě. K vidění je výzbroj a výstroj čs. pěchoty, včetně těžkého kulometu v palebném postavení. Součástí je dobově vybavená a vyzbrojená maketa místnosti celního úřadu, která navozuje atmosféru právě skončených bojů, model bunkru v měřítku 1:1 s osazenou výzbrojí a vnitřním vybavením, vystrojený civilní protiletecký kryt a dobové tábořiště vojáků. Vše doplňují texty, tabulky a k vidění jsou i kopie doposud nepublikovaných významných dobových dokumentů, které mají vztah k obraně jižních Čech. Expozice zároveň slouží jako obchod s literaturou, pohlednicemi a modely se zaměřením na čs. armádu a čs. opevnění.

S některými vystavěnými věcmi mohou návštěvníci volně manipulovat a detailně si je prohlédnout. To zajisté ocení zejména děti, které mají možnost vyzkoušet si pušku, lehký kulomet, přilby, plynové masky, obléknout si uniformu a vyfotografovat se v ní.

Vchod do muzea naleznete u brány při vstupu na 1. nádvoří hradu a zámku v Jindřichově Hradci.

Ubytování a restaurace v okolí

Apartmány v Jindřichově Hradci

Apartmány v Jindřichově Hradci

Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj
Hotel Bílá paní

Hotel Bílá paní

Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj
Restaurace Udírna

Restaurace Udírna

Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj
Orea Hotel Angelo Praha

Orea Hotel Angelo Praha

Praha 5, Praha