Úvod > Co chcete dělat? > Vojenské muzeum na zámku v Jindřichově Hradci

Vojenské muzeum na zámku v Jindřichově Hradci

Kultura
V objektu hradu a zámku v Jindřichově Hradci naleznete muzeum věnované československé předválečné armádě z let 1918 až 1938. Expozice se zaměřuje zejména na období zářijové mobilizace 1938.
Návštěvníci se seznámí s dramatickými událostmi a s tím, do jaké míry byla čs. armáda připravena bránit tehdejší Československou republiku před útokem nacistického Německa.

Jednotlivé dobové exponáty, pocházející z meziválečného období, jsou umístěny velmi působivě. K vidění je výzbroj a výstroj čs. pěchoty, včetně těžkého kulometu v palebném postavení. Součástí je dobově vybavená a vyzbrojená maketa místnosti celního úřadu, která navozuje atmosféru právě skončených bojů, model bunkru v měřítku 1:1 s osazenou výzbrojí a vnitřním vybavením, vystrojený civilní protiletecký kryt a dobové tábořiště vojáků. Vše doplňují texty, tabulky a k vidění jsou i kopie doposud nepublikovaných významných dobových dokumentů, které mají vztah k obraně jižních Čech. Expozice zároveň slouží jako obchod s literaturou, pohlednicemi a modely se zaměřením na čs. armádu a čs. opevnění.

S některými vystavěnými věcmi mohou návštěvníci volně manipulovat a detailně si je prohlédnout. To zajisté ocení zejména děti, které mají možnost vyzkoušet si pušku, lehký kulomet, přilby, plynové masky, obléknout si uniformu a vyfotografovat se v ní.

Vchod do muzea naleznete u brány při vstupu na 1. nádvoří hradu a zámku v Jindřichově Hradci.
Celý popis
Naposledy změněno: 2. 10. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Apartmány v Jindřichově Hradci

Apartmány v Jindřichově Hradci

Jindřichův Hradec, Jižní Čechy
Rybaření na Frankově dvoře u Jindřichova Hradce

Rybaření na Frankově dvoře u Jindřichova Hradce

Jindřichův Hradec, Jižní Čechy
Kavárna a cukrárna Florián

Kavárna a cukrárna Florián

Jindřichův Hradec, Jižní Čechy