!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Skiareál Šacberk - také v Jihlavě se dá lyžovat
Zimní sporty

Skiareál Šacberk - také v Jihlavě se dá lyžovat

Na severním okraji Jihlavy, v městské části Zborná, najdete sjezdovku na Šacberku (vrchu Rudném), kam se snadno dostanete také městskou hromadnou dopravou. Letošní novinkou je nově vybudovaná restaurace u sjezdovky.
Sjezdovka na Šacberku (vrchu Rudném) se nachází na okraji městské části Zborná, ležící severně od Jihlavy. Na sjezdovce o délce 380 metrů a s převýšením 82 metrů najdou skvělé lyžařské podmínky jak lyžaři začátečníci, tak i zkušenější lyžaři.

Sjezdová trať je uměle zasněžovaná a špičkově upravovaná. Pro noční lyžování je vybavena výkonným osvětlením odpovídajícím požadavkům FIS pro sportovní lyžování. Svah má nejprve náročnější charakter (zkušenější) a poté je pozvolnější (začátečníci). Ani jedna část však není překážkou pro obě skupiny lyžařů. Pro případné zájemce je k dispozici po telefonické domluvě lyžařská škola pod vedením zkušených instruktorů.

V okolí je množství strojně upravovaných běžeckých tratí v celkové délce 10 km.

 

Zobrazit více
Naposledy změněno: 6. 10. 2019

Ubytování a restaurace v okolí