Úvod > Co chcete dělat? > Exkurze v Pivovaru Jihlava
Gurmánská turistika

Exkurze v Pivovaru Jihlava

Zajímá vás, jak se vyrábí pivo? Zájemcům o pivovarnictví se nabízí exkurze do Pivovaru Jihlava. Součástí prohlídky je návštěva varny, spilky a ležáckých sklepů, kde je zakončena ochutnávkou.

Pivovarnictví má v královském městě Jihlava dlouhou tradici – letos uplyne již 700 let od pravděpodobně první dochované písemné zmínky o pivovarnictví a sladovnictví v centru Vysočiny. V pivovaru si ale v tomto roce připomínají další důležité jubileum, neboť přesně před 150 lety začal podnik fungovat jako významný hospodářský subjekt.

Dnes je díky návratu k původním recepturám jihlavské pivo opět synonymem kvality, která s (ne)kvalitou z 90. let nemá nic společného. Sládci při jeho výrobě používají tradiční postupy a pouze ty nejkvalitnější suroviny. Místní ale i návštěvníci z dalekých krajů si nejvíce pochutnávají na jedenáctce Ježek či desítce Šenkovní, avšak v pivovaru vyrábějí i vícestupňové speciály Telčský Zachariáš a Jihlavský Grand či pivo se sníženým obsahem cukru Linie a lehkého Pivoje. Na rozdíl od většiny regionálních pivovarů ten jihlavský nabízí i nepasterizované pivo pro hospody, které čepují tankové pivo.

Exkurze se konají denně – dle dohody. V areálu jihlavského pivovaru nově zrekonstruovali pivovarskou restauraci a navrátili jí podobu, jakou měla před mnoha lety. Stejně tak zrekonstruovali i venkovní zahrádku a vybudovali při ní dětské hřiště.

Exkurzi v Pivovaru Jihlava je třeba objednat předem. Tel. kontakt: 800 153 495

Zobrazit více
Naposledy změněno: 13. 8. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Kavárna Bioscop v Jihlavě

Kavárna Bioscop v Jihlavě

Jihlava, Vysočina
Vila Eden

Vila Eden

Jihlava, Vysočina
Zverimex BistroBar

Zverimex BistroBar

Jihlava, Vysočina