Úvod > Kalendář akcí > Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava 2020
Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava 2020
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> jihlava3.JPG "> jihlava4.JPG "> jihlava5.JPG "> jihlava6.JPG
27.10.
1.11.
+ Přidat foto

Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava 2020

Kdy 27. říjen 2020 9:00 - 1. listopad 2020 21:00 Festivaly
24. ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů.

Festival je slavností autorského dokumentárního filmu a největší událostí svého druhu ve střední a východní Evropě. Diváci opět uvidí více než dvě stovky filmů, řadu z nich ve světové premiéře. Součástí budou tradiční debaty s tvůrci, režisérské kursy či otevřené diskuse s kontroverzními hosty Inspiračního fóra.

MFDF Ji.hlava představil během letošního festivalu v Sarajevu devět dokumentárních projektů ze střední a východní Evropy – Docu Talents from the East. Mezinárodní porota udělila cenu Docu Talent Award nejslibnějšímu z nich: příběhu trenéra skokanů na lyžích v Karpatech ukrajinského režiséra Maxe Rudenka Elevation. Cena pro vítěze je spojená s finanční podporou ve výši 5,000 dolarů, kterou festival udílí ve spolupráci s Current Time TV. Mezi finalisty Docu Talents byly i dva české projekty – Nejkrásnější město na světě v režii Matouše Bičáka a Marie-Magdaleny Kochové a Temná strana síly režiséra Martina Marečka.

O festivalu
Za dobu své existence se jihlavský festival stal neopomenutelným bodem českého i světového dokumentárního dění. Aktivně se podílí na podpoře i distribuci dokumentárních filmů. Jihlavský festival je spoluzakladatelem a členem prestižního spojení šesti významných evropských dokumentárních festivalů s názvem Doc Alliance.

MFDF Ji.hlava během festivalu organizuje také svůj Industry program. V roce 2012 měl úspěšnou premiéru projekt Emerging producers, který propojil talentované evropské producenty s filmovými profesionály.

Celý popis
Naposledy změněno: 21. 8. 2020

Ubytování a restaurace v okolí