Úvod > Kalendář akcí > Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava 2022
Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava 2022
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> jihlava3.JPG "> jihlava4.JPG "> jihlava5.JPG "> jihlava6.JPG
25.10.
30.10.
Přidat foto
Festivaly

Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava 2022

26. ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů. Festival každoročně uvádí více než 200 filmů, nabízí diskuze se světovými mysliteli v Inspiračním fóru a pestrý doprovodný program.
Festival je slavností autorského dokumentárního filmu a největší událostí svého druhu ve střední a východní Evropě. Diváci opět uvidí více než dvě stovky filmů, řadu z nich ve světové premiéře. Součástí budou tradiční debaty s tvůrci, režisérské kursy či otevřené diskuse s kontroverzními hosty Inspiračního fóra.O festivalu Za dobu své existence se jihlavský festival stal neopomenutelným bodem českého i světového dokumentárního dění. Aktivně se podílí na podpoře i distribuci dokumentárních filmů. Jihlavský festival je spoluzakladatelem a členem prestižního spojení šesti významných evropských dokumentárních festivalů s názvem Doc Alliance. MFDF Ji.hlava během festivalu organizuje také svůj Industry program. V roce 2012 měl úspěšnou premiéru projekt Emerging producers, který propojil talentované evropské producenty s filmovými profesionály.

MFDF Ji.hlava patří mezi největší festivaly autorských dokumentárních filmů v Evropě a významné společensko-kulturní události ČR. Každoročně uvádí více než 200 filmů, diskuze se světovými mysliteli v Inspiračním fóru a pestrý doprovodný program. Navštěvuje jej tisíce fanoušků filmu, filmařů, novinářů a významných osobnosti společenského života z ČR i zahraničí. V roce 2021 se podoba festivalu ustálila na kombinaci fyzického setkání, videopřenosů a online filmů dostupných po skončení festivalu.
Zobrazit více

Provozovatel

DOC.DREAM services s. r. o.

Jana Masaryka
586 01 Jihlava
Tel.:
+420 774 101 655
Email:
info@ji-hlava.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.ji-hlava.cz/
GPS:
49,397865 15,586174
 
 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Pekárna Veselo

Pekárna Veselo

Jihlava, Kraj Vysočina
Black Wall Caffe & Cocktail Bar

Black Wall Caffe & Cocktail Bar

Jihlava, Kraj Vysočina
Kavárna Bioscop v Jihlavě

Kavárna Bioscop v Jihlavě

Jihlava, Kraj Vysočina
Snová zmrzlinárna

Snová zmrzlinárna

Jihlava, Kraj Vysočina