!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava 2021
Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava 2021
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> jihlava3.JPG "> jihlava4.JPG "> jihlava5.JPG "> jihlava6.JPG
26.10.
31.10.
+ Přidat foto
Festivaly

Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava 2021

  • 26. říjen 2021 9:0031. říjen 2021 21:00
25. ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů.
Festival je slavností autorského dokumentárního filmu a největší událostí svého druhu ve střední a východní Evropě. Diváci opět uvidí více než dvě stovky filmů, řadu z nich ve světové premiéře. Součástí budou tradiční debaty s tvůrci, režisérské kursy či otevřené diskuse s kontroverzními hosty Inspiračního fóra.O festivalu Za dobu své existence se jihlavský festival stal neopomenutelným bodem českého i světového dokumentárního dění. Aktivně se podílí na podpoře i distribuci dokumentárních filmů. Jihlavský festival je spoluzakladatelem a členem prestižního spojení šesti významných evropských dokumentárních festivalů s názvem Doc Alliance. MFDF Ji.hlava během festivalu organizuje také svůj Industry program. V roce 2012 měl úspěšnou premiéru projekt Emerging producers, který propojil talentované evropské producenty s filmovými profesionály.

Pětadvacátá Ji.hlava odhalila svůj vizuál! Autorem je ceněný knižní grafik a výtvarník Juraj Horváth, který za grafickým stylem festivalu stojí už dvacet let. Letošní ji.hlavský plakát je zasněný. Film je příležitostí k objevům i ke hledání odpovědí. Nebo kladení nových otázek. Podobně celá dokumentární Ji.hlava.

Jubilejní pětadvacátý ročník mezinárodního festivalu dokumentárních filmů, který proběhne ve dnech 26. až 31. října 2021, se po výjimečném pandemickém roce vrací zpátky do jihlavských kinosálů.

Letošní ročník nabídne i další novinky. Překreslujeme podobu soutěžních sekcí, způsob sestavování porot i udílená ocenění. A to s cílem vzdát hold dokumentární kinematografii, která prochází obrovským rozvojem a je skutečnou energií současného filmu,“ přibližuje koncept ředitel Hovorka. Od letošního ročníku nabídne Ji.hlava ústřední soutěžní sekci, kde uvede až osmnáct filmů ve světové, mezinárodní či evropské premiéře. Novinkou bude kromě soutěžního konceptu i změna udílení cen. Vedle hlavní Ceny pro nejlepší film ocení porotci i nejlepší kameru, střih anebo zvuk, stejně jako vyzdvihnou výjimečné formáty, například nejlepší filmovou esej. „Ji.hlava vždycky ráda objevovala odvážné tvůrce, jejichž  prostřednictvím formovala podobu současné dokumentární kinematografie. Tento charakter festivalu i samotných filmů chceme dále rozvíjet.

Další novinkou letošního ročníku je vyhlášení Ceny za nejlepší dokumentární knihu. Ji.hlava již tradičně zkoumá dokumentární východiska nejen ve filmech, ale i v rozhlasové tvorbě, počítačových hrách, virtuální realitě nebo divadelních projektech. Od letošního roku se zaměřujeme rovněž na literaturu, která má silný dokumentární náboj, přispívá k reflexi doby i přemýšlení o minulosti. Mezi téměř třemi stovkami přihlášených titulů byly nejen knižní rozhovory a cestopisy, ale i odborné studie, básně, fotografické publikace či současná próza. Na zahájení festivalu bude následně vyhlášena nejlepší dokumentární kniha roku, která bude odměněna finanční částkou třicet tisíc korun.
Zobrazit více

Provozovatel

DOC.DREAM services s. r. o.

Jana Masaryka
586 01 Jihlava
Tel.:
+420 774 101 655
Email:
info@ji-hlava.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.ji-hlava.cz/
GPS:
49,397865 15,586174
 
Region:
Vysočina
Oblast:
Vysočina
Město:
Jihlava
 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Kavárna Bioscop v Jihlavě

Kavárna Bioscop v Jihlavě

Jihlava, Vysočina
Snová zmrzlinárna

Snová zmrzlinárna

Jihlava, Vysočina