Úvod > Co chcete dělat? > Diod Jihlava
Kultura

Diod Jihlava

Díky variabilitě sálu je tu možné realizovat divadelní představení, koncerty, semináře, konference, workshopy, svatby nebo sportovní akce. Místo pro řadu aktivit Sokola Jihlava jako jsou workshopy akrobacie na šálách, výroční ples Šibřinky nebo Památný den Sokolstva.
Multižánrový sál vznikl v roce 2011 rekonstrukcí kina Sokol, které bylo od počátku součástí budovy jihlavské sokolovny. V rámci vlastní dramaturgie se soustředíme na projekty tanečního a pohybového divadla (především nový cirkus), činohru, hudební koncerty, filmové projekce, přednášky a představení pro děti. V rámci pronájmů se pak u nás realizují aktivity jihlavských kulturních aktérů jako je třeba soubor De Facto Mimo nebo Základní umělecké školy. DIOD je také koproducentem celé řady projektů například divadelní dílny Divadlo na Staré plovárně.

V rámci pronájmů u nás probíhají další desítky veřejných i neveřejných akcí. Jsme promítacím a diskusním místem pro Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava. Tvoříme zázemí pro festival výtvarného umění Nultá generace, pro dramatický a taneční obor jihlavské ZUŠ, taneční soubory Nart Dance School a Hotch Potch nebo pro divadelní spolek De Facto Mimo. Nás prostor slouží i k pořádání firemních akcí.

DIOD je také místem pro řadu aktivit Sokola Jihlava jako jsou workshopy Akrobacie na šálách, výroční ples Šibřinky nebo Památný den Sokolstva.

Provozovatel

Diod Jihlava

Tyršova 1565/12
586 01 Jihlava
GPS:
49,398712 15,584331
 
 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Kavárna Bioscop v Jihlavě

Kavárna Bioscop v Jihlavě

Jihlava, Kraj Vysočina
Exkurze v Pivovaru Jihlava

Exkurze v Pivovaru Jihlava

Jihlava, Kraj Vysočina
Pekárna Veselo

Pekárna Veselo

Jihlava, Kraj Vysočina