Úvod > Co chcete dělat? > Studio Dechem – designové české sklo
Zážitky

Studio Dechem – designové české sklo

Studio Dechem je pražské designové studio zaměřené na produktový a interiérový design se zvláštním zřetelem na sklo. Jak sami říkají – vypráví příběhy českým sklem.
Michaela Tomišková a Jakub Janďourek jsou designéři zaměřující se na české sklo. Navrhují, vyrábí a prodávají kolekce světel a dekorativních skleněných výrobků. Vyrábí jedinečná svítidla vyrobená z kombinace foukaného skla a ručně vyrobené mosazi. Jejich okouzlující lustry rozzáří prostor s hravým, ale také elegantním vzhledem.
 
Významnou součástí jejich práce je foukání skla do barevného přechodu. Inspirují se tradičními nádobami na mléko, které jsou v českých vesnických domácnostech dobře známé, a jejich elegantní linie nyní přicházejí do moderních domovů v podobě skleněných váz a světel. Kromě jejich běžné výroby rádi navrhují světelné objekty na míru pro interiéry. Vznikají experimentováním s netradičními materiály a neobvyklými kombinacemi.
 
Spolupracovali s renomovanými galeriemi a institucemi a vystavovali projekty v Miláně, Londýně, Frankfurtu, Istanbulu a několika dalších městech po celém světě. Všechny jejich výtvory jsou vyráběny s pečlivostí v českých dílnách pomocí jedinečných metod, včetně ofukování, cvakání, řezání, broušení, vypalování, gravírování a malování na sklo. Jejich výrobky můžete zakoupit prostřednictvím e-shopu, jedná se především o vázy a svítidla. Návštěva studia je možná pouze po předchozí domluvě.

Provozovatel

Dechem Studio

V Háji 35
170 00 Praha 7
Tel.:
+420 776 222 789
Tel.:
+420 605 533 446
Email:
michaela@dechemst...
Email:
jakub@dechemstudi...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://dechemstu...
GPS:
50,104679 14,453951
 
Region:
Praha
Město:
Praha 7
 

Časová náročnost

0,5 hodiny