Úvod > Co chcete dělat? > Barbecue restaurace Big Smokers v Holešovicích
Gurmánská turistika

Barbecue restaurace Big Smokers v Holešovicích

Big Smokers je barbecue restaurace v pražských Holešovicích. Restauraci ve stylu amerických dělnických jídelen otevřela v Dělnické ulici dvojice Tomáš Oujezdský a Silvie Jackson. Pochutnáte si tu na ikonických pochoutkách americké kuchyně.
Bývalá pekárna v Dělnické ulici dnes připomíná prostou americkou jídelnu s vymazelnými americkými pokrmy. Šéfkuchařskou je tu Silvie Kratochvílová-Jackson, která prožila většinu svého profesního života právě v USA. Začínala jako myčka nádobí a postupně se vypracovala na zástupkyni jednoho z nejrespektovanějších šéfkuchařů, masterchefa Jacka Shoopa. Je absolventkou The Culinary Institute of America – tento titul oficiálně drží jen 66 mužů a pouze jediná žena. Silvie tam vykonala zkoušky na pozici výkonného šéfkuchaře a poté vedla restauraci Trenasse v New Orleans. Americkou kuchyni má tedy v malíčku a své umění nyní předává Pražanům a návštěvníkům hlavního města.

A co si v Big Smokers určitě dát? Tak třeba kuřecí křídla s Buffalo omáčkou, klobásy Andouille, prorostlý bůček nebo vynikající trhané vepřové maso. Jako přílohy stojí za to ochutnat nakládanou okurku, typické Gumbo (polévka z jižní Luisiany), fazole s masem a namáčet si k tomu v masové šťávě domácí pečivo (nasládlá buchta hawaiského stylu bez náplně). Stranou by neměl zůstat ani limetový zelný salát.

Ubytování a restaurace v okolí

Bitcoin Coffee

Bitcoin Coffee

Praha 7, Praha
La Bottega Tusarova

La Bottega Tusarova

Praha 7, Praha
Phill's Twenty7

Phill's Twenty7

Praha 7, Praha