!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Polyfunkční dům Holoport v Praze-Holešovicích
Památky

Polyfunkční dům Holoport v Praze-Holešovicích

Holport II představuje polyfunkční objekt dle návrhu architekta Stanislava Fialy. Budova doplňuje nároží ulic Přístavní a Komunardů, které bylo uvolněno po povodních v roce 2002, kdy byly původní objekty výrazně narušeny a určeny k demolici.
Projekt z dílny studia architekta Stanislava Fialy nabízí kromě bytů ve vysokém standardu také prosklený dvoupodlažní parter s obchody a kancelářemi. Návrhu polyfunkčního domu se ujalo studio známého architekta Stanislava Fialy FIALA+NEMEC.

Projekt Holport II přinesl na jednu z nejrušnějších tříd v dolních Holešovicích odvážnou architekturu se zelení na terasách a pohledovými betony na fasádě objektu. V prvních dvou podlažích jsou umístěny nebytové prostory obchodního charakteru, od třetího do osmého nadzemního podlaží výše jsou navrženy atraktivní byty o velikostech od 1kk – 6kk.

Byty svým majitelům poskytují vysoký komfort, čemuž odpovídá také volba materiálů a zpracování detailů. Společným prostorům dominuje lazurovaný pohledový beton, v interiérech bytů se nachází dubové podlahy i kamenné dlažby a obklady. Příznačná jsou také velká okna od podlahy ke stropu bytů a posuvné dveře od společnosti Schüco, které se výrazně propisují také do vnějšího vzhledu stavby. Díky tomu byty získají nadstandardní přísun slunce.

Fasádu budovy se železobetonovým skeletem doplnily prvky typické pro tvorbu Stanislava Fialy. Patří mezi ně zeleň na terasách bytů, plochy z pohledového betonu a prvky z rezavé oceli. Výstavba domu probíhala od roku 2018 do léta 2020.
 
Zobrazit více

Provozovatel

Polyfunkční dům Holoport II.

Komunardů 32
170 00 Praha 7
WWW:
www.archiweb.cz
GPS:
50,103989 14,450139
 
Region:
Praha
Oblast:
Praha
Město:
Praha 7
 

Časová náročnost

0,5 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Bitcoin Coffee

Bitcoin Coffee

Praha 7, Praha
Phill's Twenty7

Phill's Twenty7

Praha 7, Praha
La Bottega Tusarova

La Bottega Tusarova

Praha 7, Praha