Úvod > Co chcete dělat? > Středověké město Stříbro
Středověké město Stříbro
"> "> "> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Kultura

Středověké město Stříbro

Město Stříbro patří mezi přední středověká města na území dnešní ČR s mnoha zajímavými památkami. Prohlédnout si můžete např. renesanční radnici, minoritský klášter s Městským muzeem, zbytky středověkého opevnění, hornický skanzen či Královskou dědičnou štolu Prokop.
V budově bývalého minoritského kláštera je umístěno Městské muzeum, informační centrum a galerie umění. K expozicím muzea patří historie dolování na Stříbrsku, mineralogie a archeologie, dále pak expozice věnovaná stříbrským ostrostřelcům, přírodovědě, etnografii a umění. Městské muzeum provozuje i věž Děkanského kostela Všech svatých s možností vyhlídky.

Stavbou, která město proslavila, je bezesporu zdejší renesanční radnice ze 16. století. Odpočinout si můžete také v Minoritských zahradách, které nabízejí nejen krásný výhled na hornický skanzen, řeku a kopec Ronšperk, ale také je to skvělé místo k odpočinku. Je zde vybudováno také hřiště na hru petanque. Hornický skanzen představuje venkovní expozici důlní techniky. Královská dědičná štola Prokop je jediným důlním dílem v Plzeňském kraji.

Z historie města: první historické zprávy i archeologické nálezy dokazující počátky raně středověké osady se objevují koncem 12. století. Rokem 1183 je datována listina knížete Bedřicha Přemyslovce, v níž se Stříbro objevuje pod názvem Argentaria – Stříbrnice. Mezi další významné historické objekty patří Husitská bašta, Mostní branka, Hřbitovní kostel Nanebevzetí Pany Marie, kostel Sv. Petra, Děkanský kostel Všech Svatých, renesanční radnice, Koubkova branka a Morový sloup.

Ubytování a restaurace v okolí

Pension Q ve Stříbře

Pension Q ve Stříbře

Stříbro, Plzeňský kraj
Hotel Alexander Stříbro

Hotel Alexander Stříbro

Stříbro, Plzeňský kraj
Penzion Štybar Stříbro

Penzion Štybar Stříbro

Stříbro, Plzeňský kraj
Restaurace Sherwood Stříbro

Restaurace Sherwood Stříbro

Stříbro, Plzeňský kraj