Úvod > Co chcete dělat? > Ubytování > Hotel Alexander Stříbro
Ubytování

Hotel Alexander Stříbro

Hotel Alexander se nachází v prostorách jedné z nejhezčích historických budov ve Stříbře. Jedinečné kouzlo dělá hotel Alexander zvláštním místem. Dveře jsou kdykoliv otevřeny pro mezinárodní návštěvníky a obyvatele města, kteří sem přicházejí za obchodními schůzkami nebo jen tak pro radost.
Užijte si speciální služby 4**** hotelu Garni. Bufetová snídaně vám nabídne vše, po čem vaše srdce touží a v hotelovém baru vám po celý den rádi nabídneme kávu, plzeňské pivo, nápoje a malé občerstvení. Lobby-bar hotelu Alexander nabízí své speciální služby 24 hodin denně.

Každý z našich 24 příjemně zařízených pokojů je jedinečný a je přizpůsoben historickému rázu budovy. Užijte si vysoký standard jako je High-Speed internet na každém pokoji. Zvolte si mezi jednolůžkovým pokojem, dvoulůžkovým pokojem, třílůžkovým pokojem či apartmá. Užívejte si skvělého pocitu od první minuty a těšte se na vynikající 4**** komfort se sprchou/WC, vysoušečem vlasů, SAT-TV i s cizojazyčnými programy, radiobudíkem, připojením na High-Speed Internet zdarma, telefonem a pokojovým trezorem.

Historie domu, ve kterém se dnes nachází hotel Alexander, je přímo spojená se založením města Stříbra ve 13. století a se „Zlatou cestou“ mezi Prahou a Norimberkem. Již od samého počátku byl tento objekt jednou z nejvýznamnějších budov stříbrného města. Krásné průčelí hotelu Alexander a jedinečná poloha, přímo na historickém městském tržišti, dali předvídat bohatou historii města Stříbra a stejně tak i tohoto domu. Dnes, ve vlastnictví společnosti „Stölzle Oberglas“, byl dům starostlivě zrekonstruován a upraven do modernějšího stavu: nyní má tento hrdý objekt opět odpovídající postavení jako jeden z nejvýznamnějších domů na náměstí.

Provozovatel

Hotel Alexander

Masarykovo náměstí 13
349 01 Stříbro
Tel.:
+420 373 737 816
Email:
info@hotel-alexan...
WWW:
www.hotel-alexand...
GPS:
49,753559 13,005588
 
 

Časová náročnost

12,0 hodin

 
 

Velikonoční mše v klášteře Kladruby

Velikonoční mše.
Kladruby, Plzeňský kraj

Zahájení lázeňské sezony 2023 Konstantinovy lázně

Do lázeňské a turistické sezony vstoupí Konstantinovy Lázně, jediné lázně Plzeňského kraje,19. května.
Konstantinovy Lázně, Plzeňský kraj

Plastika 13. poledníku ve Stříbře

Tento 13. poledník prochází středem města. Jeho plastiku naleznete v městském parku, kde se můžete procházet a příjemně relaxovat.
Stříbro, Plzeňský kraj

Naučná stezka Historie hornictví na Stříbrsku

Naučná stezka se táhne okolo stříbra podél řeky Mže a měří 3 km. Informační tabule, které jsou umístěny po celé délce trasy na jednotlivých zastávkách, se zaměřují převážně na hornickou činnost na Stříbrsku. Dozvíte se zde o geologii, mineralogii a historii hornictví na Stříbrsku.
Stříbro, Plzeňský kraj

Renesanční radnice ve Stříbře

Radnice na Masarykově náměstí je rozsáhlá renesanční stavba se třemi štíty, vystavěná v průběhu 16. století na místě dvou domů.
Stříbro, Plzeňský kraj

Výhled z věže kostela Všech svatých ve Stříbře

Novou turistickou atrakcí města Stříbra se od srpna 2010 stala čtyřpatrová hranolová věž kostela Všech svatých, která je po desítkách let po rekonstrukci opět zpřístupněna veřejnosti.
Stříbro, Plzeňský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Štybar Stříbro

Příjemné ubytování v historickém centru města Stříbra nabízí Penzion Štybar. Okolí penzionu nabízí bohatou přírodu a krásné cyklostezky, výlety a procházky. Součástí penzionu je prostorná nekuřácká restaurace s venkovní terasou pro kuřáky a degustačním sklípkem.
Stříbro, Plzeňský kraj

Restaurace Sherwood Stříbro

Restaurace Sherwood v historické budově bývalého strážního domku ze 14. století ve Stříbře nabízí k posezení 24 míst + 10 míst v salonku. V letních měsících je k dispozici 24 míst na terase s romantickým výhledem do údolí řeky Mže.
Stříbro, Plzeňský kraj

Kemp Kosatka na přehradě Hracholusky

Kemp Kosatka nabízí odpočinek a relaxaci v sluncem zalitém údolí na břehu vodního díla Hracholusky, které vytvořilo přehradu na řece Mži. V areálu kempu Kosatka najdete pohodlné ubytování v rodinných chatkách a nebo v hlavní budově jak v luxusním apartmánu, tak i v útulných pokojích.
Pňovany, Plzeňský kraj

Kemp Keramika u přehrady Hracholusky

Kemp Keramika o rozloze 30.000 m² leží v hezkém prostředí na břehu Hracholuské přehrady, asi 15km západně od Plzně. Je vhodný pro milovníky vodních sportů, rybáře, houbaře, turisty a zároveň pro všechny, kteří vyhledávají nové zážitky a aktivní dovolenou.
Líšťany, Plzeňský kraj