Úvod > Co chcete dělat? > Ski areál Kubova Huť – lyžování na Šumavě
Zimní sporty

Ski areál Kubova Huť – lyžování na Šumavě

Pohodové lyžování vhodné pro rodiny, lyžařské výcviky i jednotlivce. Možnost využití sjezdových a běžeckých tratí i SNB parku. Areál je umístěn na úpatí Boubína, vhodné výchozí místo na rozhlednu.
Ski areál Kubova Huť je vybaven zasněžovacím systémem, který je schopen zajistit dostatek sněhu na sjezdovkách po celou zimu. Využít můžete služby lyžařské školy – Ski areálu Kubova Huť. Vedle výuky sjezdového lyžování vyučují i snowboarding a běžkové lyžování.

Škola disponuje vlastním dětským vlekem a hřištěm, ski areál pak upravovanými sjezdovými tratěmi, běžkařskými stopami a je bezpochyby ideálním místem pro zábavu a odpočinek. Specialitou je práce s malými dětmi předškolního věku. Zahájit výcvik doporučujeme zhruba od tří let. Celá jedna část sjezdovky, je vyčleněna přednostně právě těm nejmenším.

Každý víkend můžete vyzkoušet měřenou trať slalomu pro všechny.

Ve snowparku můžete se těšit na železné překážky, speciál rail 9 m dlouhý, A-rail 6m, dva rovné rail 4 m, wave rail 4 m, speed rail 4,5 m, mega nádrž 3,5 m, železná trubka 5 m, rovná bedna 6 m, rail o délce 8 m, sudy a wallride.  V parku jsou i skoky, které mají udělané hliněné základy.

Upravena stopa na Šumavskou magistrálu směr Šindlov-Nové Hutě. Výborně upravené běžecké stopy rolbou nejen pro klasiku, ale i možnost bruslení na 4 km okruhu.

 

Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021

Ubytování a restaurace v okolí