Úvod > Co chcete dělat? > Zimní sporty > Ski areál Kubova Huť – lyžování na Šumavě
Zimní sporty

Ski areál Kubova Huť – lyžování na Šumavě

Lyžařský areaál Kubova huť – pohodové lyžování vhodné pro rodiny, lyžařské výcviky i jednotlivce. Možnost využití sjezdových a běžeckých tratí i SNB parku. Areál je umístěn na úpatí Boubína, vhodné výchozí místo na rozhlednu.
V obci Kubova Huť se nachází stejnojmenný lyžařský areál. Je položen v nadmořské výšce 1000 až 1200 metrů nad mořem. Středisko obsahuje čtyři sjezdovky, které jsou rozdělené podle obtížnosti. Zkušení lyžaři mohou využít červenou sjezdovku s názvem Střecha s délkou 600 m. 500 m dlouhá modrá sjezdovka Pod Obrovcem je uměle zasněžována a díky umělému osvětlení je vhodná také pro večerní lyžování.

V areálu můžete dále využít pěti běžeckých tratí, také rozdělených podle obtížnosti. Pro milovníky snowboardingu je v areálu Snowbitch Snowpark obsahující skoky a raily. Je dlouhý 400 m a je osvětlen.

Lyžařský areál Kubova Huť také provozuje lyžařskou školu s letitou tradicí. Pokud nevlastníte vlastní lyžařské vybavení, nevadí. V lyžařském areálu se nachází půjčovna s lyžemi a potřebným vybavením.

Nedaleko vleku se nachází dvě bezplatná parkoviště s celkovou kapacitou 90 míst. Pokud upřednostňujete jiný typ dopravy, můžete využít pravidelný skibus. Součástí areálu jsou tři restaurace s širokou nabídkou pokrmů. Můžete posedět u krbu nebo na venkovní terase a vychutnat si místní atmosféru.

Upravena stopa na Šumavskou magistrálu směr Šindlov-Nové Hutě. Výborně upravené běžecké stopy rolbou nejen pro klasiku, ale i možnost bruslení na 4 km okruhu.

 

Provozovatel

Ski-areál Kubova Huť

Kubova Huť
385 01 Kubova Huť
Tel.:
+420 721 267 867
Email:
ski-kubovka@sezna...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.ski-kubovka.com
WWW:
www.kubovahut.info
GPS:
48,983233 13,771824
 
Region:
Jihočeský kraj
Oblast:
Šumava
Tipy na výlet:
Kubova Huť a okolí
 

Vstupné

Cena: 360 Kč

Snížená cena: 260 Kč

Poznámka:Ceny platí pro jednodenní jízdné.

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Czech O-Tour Šumava

Závody v orientačním běhu ze seriálu Czech O-Tour na Šumavě (Kubova Huť). Pro zkušené orientační běžce, začátečníky i celou rodinu.
Kubova Huť, Jihočeský kraj

Zimní pozorování jelenů na Kvildě

Pozorování jelenů je od roku 2020 možné pouze v pozorovacím výběhu nedaleko Kvildy. Výběhem jelenů nedaleko Kvildy prochází naučný okruh a jsou zde vyvýšené pozorovací přístřešky. Zvěř lze pozorovat také ze 7metrové vyhlídkové věže.
Kvilda, Jihočeský kraj

Šumavský skimaraton na Kvildě 2023

O víkendu 25. – 26. února se nabízí další možnost si zasportovat na čerstvém vzduchu v podobě závodu v běhu na lyžích Šumavský skimaraton TV NOVA. Vybírat si můžete z tras 8, 23, 45 km (klasicky) a 46 km (volnou technikou).
Kvilda, Jihočeský kraj

Minipárty s Karlem Šípem

Zábavná talk show s Karlem Šípem v Kašperských Horách.
Kašperské Hory, Plzeňský kraj

Expozici malíře a legionáře Oty Matouška na Kubově Huti

Ota Matoušek patří k nejvýznamnějším jihočeským malířům, kteří byli zároveň příslušníky československých legií bojujících za první světové války v Rusku. Jeho bohatý poválečný malířský život mapuje stálá expozice na Kubově Huti, v hotelu Kristian.
Kubova Huť, Jihočeský kraj

Kubova Huť – nejvýš položená železniční stanice ČR

V šumavské osadě pod vrchem Boubínem se v minulosti vyrábělo sklo. S rozvojem průmyslu vznikla v obci železnice, jejíž zastávka je nejvýše položenou stanicí České republiky. Dnes je Kubova huť ideálním místem pro zimní i letní rekreaci.
Kubova Huť, Jihočeský kraj

Discgolf Kubova Huť

Největší discgolfové hřiště v ČR najdete v šumavské Kubově Huti. Tato sportovní aktivita je vhodná pro skupiny i rodiny s dětmi. Jde o spojení známého plastové disku frisbee s golfem.
Kubova Huť, Jihočeský kraj

Rozhledna na Boubíně – rozhled uprostřed pralesa

Dřevěná rozhledna Boubín se nachází přímo uprostřed Boubínského pralesa. Nabízí výhled na Vimperk, Prachatice, vrch Bobík, Boubínský hřbet a za dobrého počasí i Alpy.
Kubova Huť, Jihočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Kemp TJ Vltava v Horní Vltavici

Kemp TJ Vltava se nachází v hezké krajině národního parku Šumava u obce Horní Vltavice, přímo na břehu Teplé Vltavy. Tento klidný a čistý kemp nabízí pěknou dovolenou pro rodiny s dětmi, vodáky, pěší turisty i cyklisty Ubytování v chatkách, vlastních stanech nebo karavanech.
Horní Vltavice, Jihočeský kraj

Kemp pod Boubínem

Ubytování v chatkách, prostor pro stanování a karavany v blízkosti Boubínského pralesa a Teplé Vltavy v Horní Vltavici v Zátoni nabízí Kemp pod Boubínem.
Lenora, Jihočeský kraj

Brautfergerův dvůr – agroturistika na Šumavě

Brautfergerův dvůr v Klášterci na Šumavě je stvořen pro agroturistiku v srdci šumavské přírody. Nalézá se na samotě v rozlehlém prostoru ekologické farmy a přírodní rezervace "Radost" nedaleko Boubína.
Vimperk, Jihočeský kraj

Chalupa U Hřiba v Houžné u Lenory na Šumavě

Chalupu U Hřiba najdete v obci Houžná nedaleko Lenory. Jedná se o polosamotu u lesa s velkou oplocenou zahradou. K chalupě vede udržovaná asfaltová silnice – vyjma ubytovaných je zde zákaz vjezdu.
Lenora, Jihočeský kraj