Úvod > Aktuality > Šumava láká lyžaře na výborné sněhové podmínky

Šumava láká lyžaře na výborné sněhové podmínky

Vydáno 15. ledna 2019 Zimní sporty
Lyžařské areály na jihu Čech nabízejí díky intenzivnímu sněžení během posledních dnů skvělé lyžování na prašanu. Otevřeny jsou všechny sjezdovky na Šumavě, vybírat tak můžete z vleků v Kašperských Horách, na Lipně, Frymburku, Kvildě, Zadově, v Železné Rudě anebo Kubově Huti.
Lyžařská střediska na Šumavě hlásí vynikající podmínky pro sjezdové lyžování. Na většině sjezdovek leží cca metr čerstvého sněhu a v příštích dnech by měla ještě sněhová pokrývka napadnout.

Podmínky pro lyžování jsou ideální například na Lipně. Ve Skiareálu Lipno je k dispozici nejvíc otevřených sjezdovek na Šumavě. Aktuálně na tratích leží 70 - 100 cm sněhu, teplota se drží na - 4°C. Na Lipně je otevřen také Skipark Frymburk, kde je 40 - 60 cm sněhu.

Ski areál LipnoPrašan si užijete také v Železné Rudě a okolí. Ve Skiareálu Špičák však nastaly problémy s obtěžkanými stromy. V provozu jsou všechny vleky kromě lanové dráhy na vrchol Špičáku. Nad 1000 m. n. m. zůstaly stromy obalené těžkým sněhem a hrozí jejich pád. V následujících dnech by se měla situace vylepšit. Na tratích leží 100 -130 cm prachového sněhu. Nad Nádražím je 90 - 120 mokrého  sněhu, v provozu jsou vleky Belveder i Samoty (90 - 120 cm). Teploty jsou u Železné Rudy okolo - 3,5 - 4 °C.

Skvělé podmínky panují na Zadově, kde najdete sjezdovky s 95 cm sněhu, navrchu prachového. V provozu jsou všechny vleky a lanovky, teplota padá až k -7 °C. 110 cm sněhu má Skiareál Kvilda, na povrchu je sníh prachový.
Skiareál Lipno - nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno - nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno je moderní, pětihvězdičkové lyžařské středisko zaměřené především na rodiny s dětmi, začátečníky a školní lyžařské kurzy. Skiareál nabízí bezpečné a kvalitně zasněžené sjezdovky o celkové délce 11,6 km. Pohodlnou přepravu zajišťují tři čtyřsedačkové lanovky.

Skipark Frymburk - rodinné lyžování na Lipně

Skipark Frymburk - rodinné lyžování na Lipně

Skipark Frymburk je areálem s klidnou atmosférou, jehož služby uvítají především rodiny s dětmi. Hlavním tahákem je zde dětské hřiště s pohyblivými koberci.

Lyžařský areál Nad nádražím - Belveder v Železné Rudě

Lyžařský areál Nad nádražím - Belveder v Železné Rudě

Lyžařský areál Nad nádražím - Belveder se nachází v západní části Šumavy v horském městě Železná Ruda. V roce 2015 opět došlo k propojení obou areálů a vznikla ojedinělá možnost a to je lyžování přes kopec na jeden skipas.Toto propojení nabízí 5 lyžařských vleků a 7 sjezdových tratí.

Lyžařský areál Zadov - skvělé lyžování na hranici Národního parku Šumava

Lyžařský areál Zadov - skvělé lyžování na hranici Národního parku Šumava

Zadov-Churáňov je jedno z nejznámějších center běžeckého lyžování v České republice, ale i oblíbené místo sjezdového lyžování. Sjezdové lyžování na Zadově, to je celkem 12 sjezdovek na Zadově, Churáňově a Nových Hutích.

Lyžařský areál Nové Hutě

Lyžařský areál Nové Hutě

Jedno z menších šumavských středisek klasického i sjezdového lyžování najdete nedaleko známějších center Zadova a Churáňova v nadmořské výšce 1 030 m. Lyžování v Nových Hutích patří pod správu Lyžařského areálu Zadov.

Ski areál Kvilda

Ski areál Kvilda

Přímo uprostřed obce Kvilda lež menší lyžařský areál, svou polohou a převýšením ideální pro rodiny s dětmi a začátečníky. Jedná se o rodinný, modernizovaný, lyžařský areálek v srdci Šumavy, nedaleko známého střediska Zadov - Churáňov.

Skiareál Kašperské Hory

Skiareál Kašperské Hory

Lyžařský areál se nachází na jihovýchodním okraji města Kašperské Hory. Sjezdovky jsou spíše méně obtížné, a proto jsou velmi vhodné pro rodinné lyžování. Pro děti je k dispozici pohyblivý koberec, kolotoč a pohádkový slalom.

Ski areál Horní Vltavice Nad Kovárnou

Ski areál Horní Vltavice Nad Kovárnou

Lyžařský areál Horní Vltavice "Nad Kovárnou" je lyžařské středisko nabízející ideální podmínky rodinám s dětmi, začínajícím lyžařům snowboardistům a lyžařským výcvikům, dobře si na hlavní sjezdovce zalyžují i náročnější lyžaři.

Ski areál Kubova Huť - lyžování na Šumavě

Ski areál Kubova Huť - lyžování na Šumavě

Pohodové lyžování vhodné pro rodiny, lyžařské výcviky i jednotlivce. Možnost využití sjezdových a běžeckých tratí i SNB parku. Areál je umístěn na úpatí Boubína, vhodné výchozí místo na rozhlednu.

Ski areál Špičák - nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Ski areál Špičák - nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Areál Ski&bike Špičák - Železná Ruda nabízí nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy. Příležitost si dobře zalyžovat zde najdou všechny skupiny lyžařů od začátečníků přes rodiny s dětmi až po lyžařské experty.