Úvod > Aktuality > Šumava láká lyžaře na výborné sněhové podmínky
Skiareál Zadov
"> Skiareál Zadov "> Skiareál Lipno "> Bežkari na Kvilde "> Šumavou na bežkách
Zimní sporty

Šumava láká lyžaře na výborné sněhové podmínky

  • Vydáno15. ledna 2019
Lyžařské areály na jihu Čech nabízejí díky intenzivnímu sněžení během posledních dnů skvělé lyžování na prašanu. Otevřeny jsou všechny sjezdovky na Šumavě, vybírat tak můžete z vleků v Kašperských Horách, na Lipně, Frymburku, Kvildě, Zadově, v Železné Rudě anebo Kubově Huti.
Lyžařská střediska na Šumavě hlásí vynikající podmínky pro sjezdové lyžování. Na většině sjezdovek leží cca metr čerstvého sněhu a v příštích dnech by měla ještě sněhová pokrývka napadnout.

Podmínky pro lyžování jsou ideální například na Lipně. Ve Skiareálu Lipno je k dispozici nejvíc otevřených sjezdovek na Šumavě. Aktuálně na tratích leží 70 – 100 cm sněhu, teplota se drží na – 4°C. Na Lipně je otevřen také Skipark Frymburk, kde je 40 – 60 cm sněhu.

Ski areál LipnoPrašan si užijete také v Železné Rudě a okolí. Ve Skiareálu Špičák však nastaly problémy s obtěžkanými stromy. V provozu jsou všechny vleky kromě lanové dráhy na vrchol Špičáku. Nad 1000 m. n. m. zůstaly stromy obalené těžkým sněhem a hrozí jejich pád. V následujících dnech by se měla situace vylepšit. Na tratích leží 100 -130 cm prachového sněhu. Nad Nádražím je 90 – 120 mokrého  sněhu, v provozu jsou vleky Belveder i Samoty (90 – 120 cm). Teploty jsou u Železné Rudy okolo – 3,5 – 4 °C.

Skvělé podmínky panují na Zadově, kde najdete sjezdovky s 95 cm sněhu, navrchu prachového. V provozu jsou všechny vleky a lanovky, teplota padá až k -7 °C. 110 cm sněhu má Skiareál Kvilda, na povrchu je sníh prachový.
Skiareál Lipno – nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno – nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno je moderní, pětihvězdičkové lyžařské středisko zaměřené především na rodiny s dětmi, začátečníky a školní lyžařské kurzy. Skiareál nabízí bezpečné a kvalitně zasněžené sjezdovky o celkové délce 11,6 km. Pohodlnou přepravu zajišťují tři čtyřsedačkové lanovky.

Park Frymburk – rodinné lyžování na Lipně

Park Frymburk – rodinné lyžování na Lipně

Park Frymburk je areálem s klidnou atmosférou, jehož služby uvítají především rodiny s dětmi. Hlavním tahákem je zde dětské hřiště s pohyblivými koberci.

Lyžařský areál Nad nádražím – Belveder v Železné Rudě

Lyžařský areál Nad nádražím – Belveder v Železné Rudě

Lyžařský areál Nad nádražím – Belveder se nachází v západní části Šumavy v horském městě Železná Ruda. V roce 2015 opět došlo k propojení obou areálů a vznikla ojedinělá možnost a to je lyžování přes kopec na jeden skipas.Toto propojení nabízí 5 lyžařských vleků a 7 sjezdových tratí.

Lyžařský areál Zadov – skvělé lyžování na hranici Národního parku Šumava

Lyžařský areál Zadov – skvělé lyžování na hranici Národního parku Šumava

Zadov-Churáňov je jedno z nejznámějších center běžeckého lyžování v České republice, ale i oblíbené místo sjezdového lyžování. Sjezdové lyžování na Zadově, to je celkem 12 sjezdovek na Zadově, Churáňově a Nových Hutích.

Lyžařský areál Nové Hutě

Lyžařský areál Nové Hutě

Jedno z menších šumavských středisek klasického i sjezdového lyžování najdete nedaleko známějších center Zadova a Churáňova v nadmořské výšce 1 030 m. Lyžování v Nových Hutích patří pod správu Lyžařského areálu Zadov.

Ski areál Kvilda

Ski areál Kvilda

Přímo uprostřed obce Kvilda lež menší lyžařský areál, svou polohou a převýšením ideální pro rodiny s dětmi a začátečníky. Jedná se o rodinný, modernizovaný, lyžařský areálek v srdci Šumavy, nedaleko známého střediska Zadov – Churáňov.

Skiareál Kašperské Hory

Skiareál Kašperské Hory

Lyžařský areál se nachází na jihovýchodním okraji města Kašperské Hory. Sjezdovky jsou spíše méně obtížné, a proto jsou velmi vhodné pro rodinné lyžování. Pro děti je k dispozici pohyblivý koberec, kolotoč a pohádkový slalom.

Lyžařský areál Horní Vltavice Nad Kovárnou

Lyžařský areál Horní Vltavice Nad Kovárnou

Lyžařský areál Horní Vltavice "Nad Kovárnou" je lyžařské středisko nabízející ideální podmínky rodinám s dětmi, začínajícím lyžařům snowboardistům a lyžařským výcvikům, dobře si na hlavní sjezdovce zalyžují i náročnější lyžaři.

Ski areál Kubova Huť – lyžování na Šumavě

Ski areál Kubova Huť – lyžování na Šumavě

Lyžařský areaál Kubova huť – pohodové lyžování vhodné pro rodiny, lyžařské výcviky i jednotlivce. Možnost využití sjezdových a běžeckých tratí i SNB parku. Areál je umístěn na úpatí Boubína, vhodné výchozí místo na rozhlednu.

Ski areál Špičák – nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Ski areál Špičák – nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Areál Ski&bike Špičák – Železná Ruda nabízí nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy. Příležitost si dobře zalyžovat zde najdou všechny skupiny lyžařů od začátečníků přes rodiny s dětmi až po lyžařské experty.