Úvod > Co chcete dělat? > Lázně a wellness > Saunový svět Třeboň v Lázních Aurora
Lázně a wellness

Saunový svět Třeboň v Lázních Aurora

Místo, které osvěžuje, oživuje a uklidňuje, to je Saunový svět, který vznikl koncem roku 2022 jako přístavba komplexu Lázní Aurora. Doplňuje nabídku lázeňských služeb nejen v zimních měsících. Prostory nabízí několik druhů saun i nové léčebné metody.
Znovu si dobít baterky vám pomůže Saunový svět v třeboňských Lázních Aurora, který dostane vaši mysl a duši zpět do rovnováhy! Teplo saun protéká tělem a přináší klid a zdraví. Suchý horký vzduch podporuje krevní oběh a posiluje imunitní systém. V parní lázni pomáhá vlhký a horký vzduch obzvláště dobře relaxovat a uvolňovat svaly.
 
Naleznete zde pět typů saun (např. finskou ceremoniální saunu, bylinnou, solnou nebo saunu panoramatickou), ochlazovací bazény, zážitkové a očistné sprchy, ledové studny, Kneippův chodník (ve kterém se střídá teplá a studená voda), vířivku a spoustu příjemných míst pro relaxaci v odpočívárnách. Komplex také zahrnuje privátní zónu se samostatným přístupem, kde vedle saun nechybí prostorná vířivka
 
Nové třeboňské wellness nabízí nejen relax a odpočinek v saunovém světě, ale i masérny a nové léčebné procedury zaměřené na fyzickou a duševní rekondici lidského těla. K dispozici jsou tři procedury: Nuvola, Soffio nebo Iccone. Přístroj Icoone slouží k řešení celulitidy, odstraňování tukové tkáně, jizev, prokrvení pokožky i řešení věcí souvisejících s cévním systémem. Uklidňující vodní lůžko Nuvola přináší neobyčejný zážitek – plavete ve vodě, i když jste v suchu. Podobný efekt přináší i Soffio – lůžko s vodní matrací a efektem jemných vln, který uvolní celé tělo. Lůžko je vyhřívané a zajišťuje klientovi maximální pohodlí a prožitek z ošetření. Přináší hlubokou relaxaci těla a mysli. Kromě toho si návštěvníci saunového světa mohou odpočinout v zóně s relaxační hudbou a výhledem do lázeňského parku nebo vyzkoušet Kneippův chodník.

Jednou z novinek je caldarium, sauna s teplotou kolem 40 stupňů Celsia vhodná i pro lidi, kteří nejsou vyznavači velkého horka.
 

Jaké sauny můžete vyzkoušet

Finská sauna Finestra – horkovzdušná suchá lázeň, cílené střídání teplotních nárazů horkého vzduchu v konstrastu s ledovou vodní koupelí či sprchou.

Finská sauna Cerimoniale – horkovzdušná suchá lázeň, cílené střídání teplotních nárazů horkého vzduchu v konstrastu s ledovou vodní koupelí či sprchou. V této sauně probíhají saunové ceremoniály – saunové divadlo, kdy saunér polévá saunové kameny, provoní saunu esenciálními oleji a ručníkem či jinou pomůckou rozvíří vzduch, čímž zintenzivní saunování.

Caldarium – v caldariu nepanují tak vysoké teploty jako v klasické parní lázni a klienti relaxují v příjemných 40 °C. Díky tomu mohou caldarium navštěvovat i ti, pro které je horký vzduch nevhodný. Parní lázeň caldarium je vybavena parním generátorem, pohodlnými sedáky a je výborná pro duševní i tělesnou relaxaci.

Bylinná sauna Erba – propojení tradičního saunování s aromaterapií. Klasické saunování ve finské sauně je obohaceno o používání vonných olejů nebo výparů z léčivých bylin. Bylinné esence násobí účinky sauny, saunování má pak větší relaxační účinky.

Solná finská sauna – sauna finského typu, horkovzdušná suchá lázeň, cílené střídání teplotních nárazů horkého vzduchu v kontrastu s ledovou koupelí nebo sprchou. Zdi sauny jsou prokládány solnými kameny. Horký vzduch prosycený solí působí na atopický ekzém, astma a infekce horních cest dýchacích. Součástí je venkovní ochlazovací bazén.


Další relaxační a léčebné procedury

Kneippův chodník - je tvořen bazénky se studenou a teplou vodou. Pozvolna procházíte jednotlivými bazénky, které jsou vyložené malými oblázky. Vlivem střídání studené a teplé vody dochází k prokrvení nohou. V teplé vodě se doporučuje přešlapovat jednu minutu, ve studené vodě pět až deset vteřin. Cyklus několikrát zopakujte. Proceduru zakončete ve studené vodě.

Vapore - v solné parní lázni se tělo nezahřívá tak prudce jako při klasickém saunování ve finské sauně. Vlhost vzduchu dosahuje 100%, fáze pocení tedy nastává až po opuštění kabiny.

Nuvola = udržitelná lehkost bytí – speciální vodní lůžko pro ošetření celého těla, zatímco plujete v nulové gravitaci. Zážitek z ošetření zesiluje barevné podsvícení, hydromasáž a příjemná teplota v lůžku.

Soffio= sen noci svatojánské – sofistikované masážní lůžko s vodní matrací a efektem jemných vln, který uvolní celé tělo. Lůžko je vyhřívané a zajišťuje klientovi maximální pohodlí a prožitek z ošetření. Ošetření na lůžku Nuvola a Soffio přináší hlubokou relaxaci těla a mysli.

Icoone – moderní technologie na ošetření pokožky těla i obličeje pomocí vakuové mikroalveolární stimulace. Jedná se o neinvazivní technologii, která umožňuje efektivní ošetření těla a obličeje a zároveň nabízí zcela relaxační zážitek. Kombinovaný účinek mechanické stimulace umožňuje rychlé a cílené ošetření potřebných partií. Ošetření přístrojem Icoone přináší výsledky v léčbě celulitidy, lokalizovaných tukových usazenin, v omlazení pokožky, hojení jizev a zvyšování pružnosti tkáně.


Fyziocentrum

 • Oxygenoterapie
 • Jóga
 • Hydromasážní vana
 • Nuvola + slatinný zábal, peelingové ošetření, omlazující rituál, detoxikační rituál, anticelulitidní masáž, zeštíhlující rituál
 • Ošetření Icoone, vč. přípravy a konzultace
 • Odlehčující masáž dolních končetin
 • Hloubková konopná masáž dlaní a chodidel
 • Konopná masáž
 • Relaxace pro unavená záda a nohy
 • Luxusní ošetření zlato-jantar
 • Indická antistresová masáž
 • Rituál Bylinkové pohlazení
 • Masáž lávovými kameny
 • Manuální lymfatická masáž
 • Reflexní masáž plosky nohy
 • Havajská masáž Lomi Lomi

*rezervace procedur emailem na procedury@aurora.cz, procedury se platí samostatně, více info na webu Lázní Aurora.

Třeboňská nocturna 2024

Letní festival klasické hudby Třeboňská nocturna přináší špičkové české a zahraniční interprety a nabízí návštěvníkům Třeboně hudbu, kterou jindy nabízejí nejváženější česká i světová podia. 21. ročník proběhne ve dnech 9. – 13. 7. 2024.
Třeboň, Jihočeský kraj

Zimní prohlídky zámku Třeboň

Zámek Třeboň zůstává přes zimu od čtvrtka do neděle přístupný všem milovníkům zámecké architektury a historie. Během listopadu je zámek přístupný na trasách Rožmberské renesanční interiéry a Soukromá schwarzenberská apartmá. To bude pak otevřené přes celou zimu.
Třeboň, Jihočeský kraj

Prohlídky vánočně vyzdobeným zámkem v Třeboni

Vánoční prohlídky.
Třeboň, Jihočeský kraj

Vánoční prodejní výstava v zámecké galerii

Vánoční výstava.
Třeboň, Jihočeský kraj

Kostýmované prohlídky v Třeboni

Zámek Třeboň – hrané prohlídky v duchu První republiky.
Třeboň, Jihočeský kraj

Dětská zámecká prohlídka – vánoční návštěva u paní kněžny

Prohlídka vánočně vyzdobených interiérů.
Třeboň, Jihočeský kraj

Adventní trhy na zámku v Třeboni

Adventní trhy na velkém nádvoří zámku v Třeboni.
Třeboň, Jihočeský kraj

Dětská zámecká prohlídka – vánoční návštěva u paní kněžny

Prohlídka vánočně vyzdobených interiérů.
Třeboň, Jihočeský kraj

Třeboňský vodní svět – venkovní bazény a wellness centrum v lázních Aurora

Venkovní bazény v Třeboni nabízí koupání v pěti bazénech s vyhřívanou vodou. Koupání je možné od května do září. K dispozici vám bude relaxační bazén (dolní), relaxační bazén (horní), vířivka, kondiční bazén a bazén pro děti se spoustou vodních atrakcí a her.
Třeboň, Jihočeský kraj

Lázně Aurora – odpočinek na břehu rybníka Svět

Lázně Aurora se nacházejí v klidném prostředí parku na břehu rybníka Svět. Součástí je prosklený výtah s nejvyšší panoramatickou vyhlídkou v Třeboni, dále kongresové prostory, restaurace, bary, wellnesscentrum a nově také Třeboňský vodní svět. Lázně Třeboň pohladí tělo i duši.
Třeboň, Jihočeský kraj

Relaxace ve wellness centru reGenerace Třeboň

Udělejte si čas sami na sebe a dopřejte si oddech od každodennosti.
Třeboň, Jihočeský kraj

Běžecké trasy v Jižních Čechách – trasy pro letní běh

Jihočeská centrála cestovního ruchu připravila pro milovníky aktivní dovolené dvacet tras, které jsou vhodné pro letní dálkové běhání. Trasy vás zavedou na Třeboňsko, pod horu Kleť, na Písecko, Novohradsko, Lipensko, Českobudějovicko i do České Kanady.
Třeboň, Jihočeský kraj

Naučná stezka Cesta kolem Světa

Vydejte se na Cestu kolem Světa… Nemusíte ale jezdit daleko! Navštivte krajinu Třeboňska a naučnou stezku kolem rybníka Svět v jižních Čechách.
Třeboň, Jihočeský kraj

Půjčovna koloběžek Třeboň

Půjčovna koloběžek, skupinové výlety na koloběžkách, tréninky na koloběžkách.
Třeboň, Jihočeský kraj

Třeboňská záchranná stanice a přírodní učebna

Expozice trvale handicapovaných zvířat je celoročně volně přístupná, od května do září je možno absolvovat placenou komentovanou prohlídku s průvodcem.
Třeboň, Jihočeský kraj

Zámek Třeboň – perla v okvětí vodní růže

Zavítáte-li do Třeboně, neměli byste vynechat návštěvu místního zámku, který je spojován s takovými jmény, jako je Petr Vok z Rožmberka, panovnický rod Schwarzenberků, či Rudolf II., na které především upoutávají prohlídkové trasy.
Třeboň, Jihočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Lázeňský dům Lázně Aurora

Veškeré pohodlí pod jednou střechou, areál v zeleni okolních luk, výhled do třeboňské krajiny, oáza odpočinku a Svět jako na dlani. Hlavním přírodním léčivým zdrojem je slatina.
Třeboň, Jihočeský kraj

Penzion Leknín

Penzion je umístěn v klidné části města nedaleko lázní Aurora. Rybník Svět a Zlatá stoka jsou v blízkosti od penzionu, do centra cca 5 min pěšky.
Třeboň, Jihočeský kraj

Ubytování v Třeboni v soukromí Lenka Henyšová

Ubytování v klidné vilové čtvrti v soukromí s kuchyňkou a vlastním sociálním zařízením. Naleznete zde také možnost internetového připojení pomocí Wi-Fi. Parkování je zajištěno přímo před domem, samozřejmostí je také uzamykatelná úschovna kol.
Třeboň, Jihočeský kraj

Relax Park Třeboň – ubytování v moderních apartmánech

Relax Park Třeboň, místo kde se dá relaxovat, nebo prožít aktivní rodinnou dovolenou. Ubytujte se v moderních apartmánech a užijte si pohodlí a komfort. Apartmény se nacházejí na západním okraji města, hned u lázeňského parku Lázní Aurora.
Třeboň, Jihočeský kraj

Penzion U Třeboňského kola

Penzion nabízí dostupné ubytování v Třeboni v soukromí pro rodiny, cyklisty a lázeňské hosty. Ubytovat se zde můžete v útulných pokojích s vlastním sociálním zařízením, dále se zde naleznete restauraci a místo na úschovu kol.
Třeboň, Jihočeský kraj

Penzion Bon Tre Třeboň

Penzion nabízí ubytování ve čtyřech dvoulůžkových útulných apartmánech a ve dvou větších rodinných apartmánech s vlastní koupelnou a WC. K dispozici je zde dáůe WiFi připojení, posezení na terase, v přízemí penzionu je stylová kavárna Bon Tre.
Třeboň, Jihočeský kraj

Penzion U Řehoře v Třeboni

Penzion U Řehoře nabízí dostupné ubytování v Třeboni pro páry, které chtějí strávit romantickou dovolenou na Jihu Čech. Komfortní ubytování je také ideální pro lázeňské hosty. Útulný domeček s dvorkem a posezením poskytuje také možnost grilování.
Třeboň, Jihočeský kraj

Penzion Linda v Třeboni

Penzion Linda se nachází v klidné části krásného jihočeského města Třeboně, 5 minut pěšky od centra, v prvním patře rodinného domu. Ubytování je vhodné pro celoroční rekreaci, lázeňské i pracovní pobyty.
Třeboň, Jihočeský kraj