Úvod > Co chcete dělat? > Lázně a wellness > Saunový svět Třeboň v Lázních Aurora
Lázně a wellness

Saunový svět Třeboň v Lázních Aurora

Místo, které osvěžuje, oživuje a uklidňuje, to je Saunový svět, který vznikl koncem roku 2022 jako přístavba komplexu Lázní Aurora. Doplňuje nabídku lázeňských služeb nejen v zimních měsících. Prostory nabízí několik druhů saun i nové léčebné metody.
Znovu si dobít baterky vám pomůže Saunový svět v třeboňských Lázních Aurora, který dostane vaši mysl a duši zpět do rovnováhy! Teplo saun protéká tělem a přináší klid a zdraví. Suchý horký vzduch podporuje krevní oběh a posiluje imunitní systém. V parní lázni pomáhá vlhký a horký vzduch obzvláště dobře relaxovat a uvolňovat svaly.
 
Naleznete zde pět typů saun (např. finskou ceremoniální saunu, bylinnou, solnou nebo saunu panoramatickou), ochlazovací bazény, zážitkové a očistné sprchy, ledové studny, Kneippův chodník (ve kterém se střídá teplá a studená voda), vířivku a spoustu příjemných míst pro relaxaci v odpočívárnách. Komplex také zahrnuje privátní zónu se samostatným přístupem, kde vedle saun nechybí prostorná vířivka
 
Nové třeboňské wellness nabízí nejen relax a odpočinek v saunovém světě, ale i masérny a nové léčebné procedury zaměřené na fyzickou a duševní rekondici lidského těla. K dispozici jsou tři procedury: Nuvola, Soffio nebo Iccone. Přístroj Icoone slouží k řešení celulitidy, odstraňování tukové tkáně, jizev, prokrvení pokožky i řešení věcí souvisejících s cévním systémem. Uklidňující vodní lůžko Nuvola přináší neobyčejný zážitek – plavete ve vodě, i když jste v suchu. Podobný efekt přináší i Soffio – lůžko s vodní matrací a efektem jemných vln, který uvolní celé tělo. Lůžko je vyhřívané a zajišťuje klientovi maximální pohodlí a prožitek z ošetření. Přináší hlubokou relaxaci těla a mysli. Kromě toho si návštěvníci saunového světa mohou odpočinout v zóně s relaxační hudbou a výhledem do lázeňského parku nebo vyzkoušet Kneippův chodník.

Jednou z novinek je caldarium, sauna s teplotou kolem 40 stupňů Celsia vhodná i pro lidi, kteří nejsou vyznavači velkého horka.
 

Jaké sauny můžete vyzkoušet

Finská sauna Finestra – horkovzdušná suchá lázeň, cílené střídání teplotních nárazů horkého vzduchu v konstrastu s ledovou vodní koupelí či sprchou.

Finská sauna Cerimoniale – horkovzdušná suchá lázeň, cílené střídání teplotních nárazů horkého vzduchu v konstrastu s ledovou vodní koupelí či sprchou. V této sauně probíhají saunové ceremoniály – saunové divadlo, kdy saunér polévá saunové kameny, provoní saunu esenciálními oleji a ručníkem či jinou pomůckou rozvíří vzduch, čímž zintenzivní saunování.

Caldarium – v caldariu nepanují tak vysoké teploty jako v klasické parní lázni a klienti relaxují v příjemných 40 °C. Díky tomu mohou caldarium navštěvovat i ti, pro které je horký vzduch nevhodný. Parní lázeň caldarium je vybavena parním generátorem, pohodlnými sedáky a je výborná pro duševní i tělesnou relaxaci.

Bylinná sauna Erba – propojení tradičního saunování s aromaterapií. Klasické saunování ve finské sauně je obohaceno o používání vonných olejů nebo výparů z léčivých bylin. Bylinné esence násobí účinky sauny, saunování má pak větší relaxační účinky.

Solná finská sauna – sauna finského typu, horkovzdušná suchá lázeň, cílené střídání teplotních nárazů horkého vzduchu v kontrastu s ledovou koupelí nebo sprchou. Zdi sauny jsou prokládány solnými kameny. Horký vzduch prosycený solí působí na atopický ekzém, astma a infekce horních cest dýchacích. Součástí je venkovní ochlazovací bazén.


Další relaxační a léčebné procedury

Kneippův chodník - je tvořen bazénky se studenou a teplou vodou. Pozvolna procházíte jednotlivými bazénky, které jsou vyložené malými oblázky. Vlivem střídání studené a teplé vody dochází k prokrvení nohou. V teplé vodě se doporučuje přešlapovat jednu minutu, ve studené vodě pět až deset vteřin. Cyklus několikrát zopakujte. Proceduru zakončete ve studené vodě.

Vapore - v solné parní lázni se tělo nezahřívá tak prudce jako při klasickém saunování ve finské sauně. Vlhost vzduchu dosahuje 100%, fáze pocení tedy nastává až po opuštění kabiny.

Nuvola = udržitelná lehkost bytí – speciální vodní lůžko pro ošetření celého těla, zatímco plujete v nulové gravitaci. Zážitek z ošetření zesiluje barevné podsvícení, hydromasáž a příjemná teplota v lůžku.

Soffio= sen noci svatojánské – sofistikované masážní lůžko s vodní matrací a efektem jemných vln, který uvolní celé tělo. Lůžko je vyhřívané a zajišťuje klientovi maximální pohodlí a prožitek z ošetření. Ošetření na lůžku Nuvola a Soffio přináší hlubokou relaxaci těla a mysli.

Icoone – moderní technologie na ošetření pokožky těla i obličeje pomocí vakuové mikroalveolární stimulace. Jedná se o neinvazivní technologii, která umožňuje efektivní ošetření těla a obličeje a zároveň nabízí zcela relaxační zážitek. Kombinovaný účinek mechanické stimulace umožňuje rychlé a cílené ošetření potřebných partií. Ošetření přístrojem Icoone přináší výsledky v léčbě celulitidy, lokalizovaných tukových usazenin, v omlazení pokožky, hojení jizev a zvyšování pružnosti tkáně.


Fyziocentrum

 • Oxygenoterapie
 • Jóga
 • Hydromasážní vana
 • Nuvola + slatinný zábal, peelingové ošetření, omlazující rituál, detoxikační rituál, anticelulitidní masáž, zeštíhlující rituál
 • Ošetření Icoone, vč. přípravy a konzultace
 • Odlehčující masáž dolních končetin
 • Hloubková konopná masáž dlaní a chodidel
 • Konopná masáž
 • Relaxace pro unavená záda a nohy
 • Luxusní ošetření zlato-jantar
 • Indická antistresová masáž
 • Rituál Bylinkové pohlazení
 • Masáž lávovými kameny
 • Manuální lymfatická masáž
 • Reflexní masáž plosky nohy
 • Havajská masáž Lomi Lomi

*rezervace procedur emailem na procedury@aurora.cz, procedury se platí samostatně, více info na webu Lázní Aurora.

Třeboňská nocturna 2023

Letní festival klasické hudby Třeboňská nocturna přináší špičkové české a zahraniční interprety a nabízí návštěvníkům Třeboně hudbu, kterou jindy nabízejí nejváženější česká i světová podia. 20. ročník proběhne ve dnech 11. – 15. 7. 2023.
Třeboň, Jihočeský kraj

Zámek Třeboň – letní výstava lego pod zámkem v zámecké galerii

Výstava soukromého nadšence, sběratele a stavitele.
Třeboň, Jihočeský kraj

Květinová výstava Amarylis 2023

Výstava – 15. ročník.
Třeboň, Jihočeský kraj

Hradozámecká noc v Třeboni

V rámci hradozámecké noci se s námi můžete vrátit do dob Viléma z Rožmberka a Petra Voka, potkat zajímavé osobnosti našich dějin a setkat se dokonce i se samotným císařem Rudolfem II.
Třeboň, Jihočeský kraj

Třeboňský vodní svět – venkovní bazény a wellness centrum v lázních Aurora

Venkovní bazény v Třeboni nabízí koupání v pěti bazénech s vyhřívanou vodou. Koupání je možné od května do září. V srpnu 2022 bude dostavěn také saunový svět.
Třeboň, Jihočeský kraj

Lázně Aurora – odpočinek na břehu rybníka Svět

Lázně Aurora se nacházejí v klidném prostředí parku na břehu rybníka Svět. Součástí je prosklený výtah s nejvyšší panoramatickou vyhlídkou v Třeboni, dále kongresové prostory, restaurace, bary, wellnesscentrum a nově také Třeboňský vodní svět. Lázně Třeboň pohladí tělo i duši.
Třeboň, Jihočeský kraj

Relaxace ve wellness centru reGenerace Třeboň

Udělejte si čas sami na sebe a dopřejte si oddech od každodennosti.
Třeboň, Jihočeský kraj

Naučná stezka Cesta kolem Světa

Vydejte se na Cestu kolem Světa… Nemusíte ale jezdit daleko! Navštivte krajinu Třeboňska a naučnou stezku kolem rybníka Svět v jižních Čechách.
Třeboň, Jihočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Ubytování v Třeboni v soukromí Lenka Henyšová

Ubytování v klidné vilové čtvrti v soukromí s kuchyňkou a vlastním sociálním zařízením. Naleznete zde také možnost internetového připojení pomocí Wi-Fi. Parkování je zajištěno přímo před domem, samozřejmostí je také uzamykatelná úschovna kol.
Třeboň, Jihočeský kraj

Relax Park Třeboň – ubytování v moderních apartmánech

Relax Park Třeboň, místo kde se dá relaxovat, nebo prožít aktivní rodinnou dovolenou. Ubytujte se v moderních apartmánech a užijte si pohodlí a komfort. Apartmény se nacházejí na západním okraji města, hned u lázeňského parku Lázní Aurora.
Třeboň, Jihočeský kraj

Penzion U Třeboňského kola

Penzion nabízí dostupné ubytování v Třeboni v soukromí pro rodiny, cyklisty a lázeňské hosty. Ubytovat se zde můžete v útulných pokojích s vlastním sociálním zařízením, dále se zde naleznete restauraci a místo na úschovu kol.
Třeboň, Jihočeský kraj

Penzion Bon Tre Třeboň

Penzion nabízí ubytování ve čtyřech dvoulůžkových útulných apartmánech a ve dvou větších rodinných apartmánech s vlastní koupelnou a WC. K dispozici je zde dáůe WiFi připojení, posezení na terase, v přízemí penzionu je stylová kavárna Bon Tre.
Třeboň, Jihočeský kraj