Úvod > Co chcete dělat? > Rozhledna Doubravka XIV na Černém mostě
Rozhledna Doubravka XIV na Černém mostě
"> "> "> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto

Rozhledna Doubravka XIV na Černém mostě

Příroda
Rozhledna Doubravka v přírodním parku Čihadla na Praze 14 je opět přístupná. Unikátní 23,5 metru vysokou vyhlídkovou věž z akátového dřeva navrhl architekt Martin Rajniš.
Rozhledna Doubravka v přírodním parku Čihadla v Praze 14 byla zpřístupněna v půlce června 2018. Požár rozhledny nastal nad ránem 20. listopadu 2019. Hořela jedna ze tří stabilizačních částí rozhledny do výšky asi šesti metrů. Z šetření kriminalistů vyplývá, že nohu rozhledny někdo podpálil úmyslně. Rozhledna byla opravena před koncem roku 2019

Autorem rozhledny je Prof. Ing. arch. Martin Rajniš a jeho tým z Huti architektury. Nejen, že vyhlídkovou věž pojmenovali, vtiskli jí také podobu výrazné originální konstrukce, které dominují tři masivní nohy. Rozhledna vznikla z iniciativy radnice Prahy 14, která je jejím vlastníkem.

Nová rozhledna je součástí projektu Cesta k Doubravce, který má za úkol revitalizaci turistických tras, cyklotras a dalších komunikací v lokalitě Čihadla. Součástí záměru je také osazení mnoha prvků drobné architektury, vzniku odpočinkových, relaxačních nebo piknikových míst, zázemí pro občerstvení přímo u samotné Doubravky nebo vznik dětského hřiště v rezidenční čtvrti Rajský vrch.
Celý popis
Naposledy změněno: 8. 1. 2020