!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Restaurace Pastař
Gurmánská turistika

Restaurace Pastař

Restauraci Pastař můžete navštívit na Malostranském nábřeží u mostu Legií, téměř naproti Národnímu divadlu.
Koncept v sobě spojuje útulnou restauraci s širokým výběrem vín a obchod s čerstvými těstovinami.  Můžete tu strávit čas s rodinou a přáteli u dobrého jídla, zastavit se na lehký drink nebo si necháte připravit piknikový koš, roztáhnete deku na břehu Vltavy a budete se kochat výhledem na Karlův most.

V Pastaři dbají na kvalitu čerstvých surovin, které jsou odebírány od lokálních obchodníků na základě ověřených vztahů. Kromě stálého menu si můžete vybrat z nabídky denních specialit, kterou se svým týmem sestavuje šéfkuchař Karel Caldr. Stálé menu se obměňuje každé tři měsíce, aby si hosté mohli vychutnat pokrmy ze sezónních produktů. Kuchaři nejraději pracují s mořskými plody a rybami s risottem, domácími těstovinami nebo jednoduše připravené na grilu. Vinný lístek restaurace nabízí široký sortiment vín zejména z Itálie a Francie, ale nechybí ani vína z Moravy, Rakouska nebo Španělska. Na hladký chod restaurace a udržování kvality denně dohlíží manažeři David Císař a Honza Černecký.

Restaurace získala prestižní ocenění v podobě Zlatého lva pro sezónu 2020.
Zobrazit více