Úvod > Co chcete dělat? > Atelier Antonie – prostor stvořený pro tanec v centru Prahy
Zážitky

Atelier Antonie – prostor stvořený pro tanec v centru Prahy

V Atelieru Antonie se můžete učit výrazový tanec a argentinské tango s tanečnící Antonií, jednu z největších solitérek soudobého českého tance. Nabízí také kurzy tance pro děti. Prostor si můžete pronajmou i na vlastní lekce.
Aktuální rozvrh akcí v Ateliru Antonie naleznete na webových stránkách. Antonie vyučuje tanec a pohyb již od začátku 90. let. Pořádá kurzy por dospělé, děti a děti s různým postižením. Intenzivní dílny 3 – 10 dní bývají zaměřeny na konkrétní téma (život a smrt, strach a svoboda, zrcadlení... a pod.).

Kurz pro dospělé je zaměřený na hledání a vytváření vlastního výrazu. Rozvíjí pohybové schopnosti skrze cvičení, která zvětšují pohybové rozpětí a zpevňují držení těla. Záměrem kurzu není učit krokové a pohybové kombinace, ale naslouchat vnitřním i vnějším impulzům a učit se na ně reagovat.

Cílem kurzu pro děti je naučit se vyjadřovat pocity celým tělem a komunikovat. Podporování vlastní fantazie, vžívání se do dějů v přírodě, uvědomění si vlastního těla a větší vnímání ostatních – druhého. Srovnání těla, harmonizace pohybů, prohloubení dechu, rezonance tónu. Vytvořením správných pohybových návyků, např. pružnosti páteře, kyčlí, kloubních systémů a nohou dochází k změkčení pohybu a tím i omezení nárazů.

Několik let se Antonie věnuje výuce nevidomých dětí školního a předškolního věku. Má za sebou také několik let práce s neslyšícími.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 16. 7. 2021

Ubytování a restaurace v okolí