Úvod > Co chcete dělat? > Kultura > Divadlo Na Prádle
Kultura

Divadlo Na Prádle

Divadlo kromě vlastní tvorby nabízí inscenace některých dalších amatérských i profesionálních divadelních spolků.
Produkce Divadla Na Prádle počítá s inscenacemi profesionálních i amatérských divadel, inscenacemi pro děti, komorními koncerty klasické i populární hudby, filmovými projekcemi, výstavami a literární kavárnou.

Název divadla je odvozen od blízkého kostela sv. Jana Křtitele Na prádle.

Prostory, ve kterých se Divadlo Na Prádle nachází, jsou spojeny s Uměleckou besedou. Umělecká beseda byla významným dějištěm tehdejšího kulturního života.

V roce 1927 zde např. působil avantgardní divadelní spolek DaDa v čele s Jiřím Frejkou a E. F. Burianem. Při jejich prvním představení 9. dubna 1927 zazněla hudba mladého Jaroslava Ježka, která však poté nenávratně zmizela. 19. dubna téhož roku se v divadelní suterénní dvoraně odehrála premiéra hry Osvobozené divadlo z pera autorské dvojice Voskovec+Werich, Vest pocket revue.

Současné Divadlo Na Prádle zde začalo fungovat začátkem roku 2001. Poté byla činnost divadla na delší čas přerušena od srpna roku 2002, a to kvůli povodním a následné rekonstrukci. Divadlo bylo znovu otevřeno v roce 2003.

Do roku 2008 bylo divadlo Na Prádle domovskou scénou Sdružení osamělých písničkářů, které organizuje Jan Burian.

Provozovatel

Divadlo Na Prádle

Besední 487/3
118 00 Praha 1
Tel.:
+420 736 401 051
Email:
pokladna@napradle.cz
WWW:
www.napradle.cz
GPS:
50,082182 14,405634
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
Tipy na výlet:
Praha 1 a okolí
 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Praha šlechtická – Lichtenštejnové na Malé Straně

V rámci nového cyklu procházek vám představíme jednu z nejstarších šlechtických rodin ve střední Evropě, rod Lichtenštejnů, který by bylo výstižnější označit jako moravská knížata. Své jméno odvozují od hradu v dolním Rakousku, kde měli své první pozemky.
Praha 1, Praha

Hudební zvěřinec

Výstava v Českém muzeu hudby vás zavede do světa, kde se hudba prolíná s říší zvířat.
Praha 1, Praha

Bruslení na Střeleckém ostrově

Kluziště na Střeleckém ostrově, které vybudovala Praha 1 ve spolupráci s Malostranskou besedou, se koná druhým rokem. Ve všední je plocha kluziště Glice otevřena vždy od 14 hod., o víkendech pak od 12 hodin.
Praha 1, Praha

Mezinárodní hudební festival České doteky hudby 2022

24. ročník festivalu České doteky hudby opět rozezní Prahu v období Vánoc. Koncerty se odehrají v nejvýznamnějších pražských kulturních památkách.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Ateliér Josefa Sudka v Praze na Újezdě

Na Újezdu v Praze navštivte ateliér Josef Sudka, známého českého fotografa, který v v jednoduchých podmínkách ateliéru žil, pracoval a současně ho až do smrti využíval jako laboratoř. Ateliér představuje jak díla mnohých autorů, tak se vrací také k rozsáhlému dílu Josefa Sudka.
Praha 1, Praha

Kostel sv. Jana Křtitele Na Prádle

Kostel svatého Jana Křtitele Na prádle založený roku 1142 stojí na Malé Straně poblíž Kampy.
Praha 1, Praha

Morna Art Gallery – galerie mladých umělců

Galerie Morna se zaměřuje na mladé začínající umělce z DAMU a AVU. Uvidíte zde díla studentů scénografie, designu a fotografie.
Praha 1, Praha

Kurzy o Praze po Praze

Privátní tematické procházky po Praze o Praze pro děti a rodiče.
Praha, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Pytloun Stará Zbrojnice Hotel Prague

Pytloun Stará Zbrojnice Hotel Prague je součástí sítě Pytloun Hotels.
Praha, Praha

Barbar Restaurant na Malé Straně

Klidné místo na Malé Straně s výbornou kuchyní, kávou, širokou nabídkou vín a příjemnou obsluhou. Barbar Restaurant to je gurmánská česká a evropská kuchyně za přiznivou cenu.
Praha 1, Praha

Cukrárna U Knoflíčků

Cukrárna, kavárna a výrobna nebesky sladkých dobrot U Knoflíčků se nachází na Malé Straně nedaleko lanovky na Petřín. Nabízí domácí výrobu dortů a dezertů.
Praha, Praha

Restaurace Noi

Restauraci najdete na Malé Straně jen pár kroků od stanice lanové dráhy na Petřín. NOI nabízí hostům autentickou thajskou kuchyni v krásném prostředí a s kvalitním servisem.
Praha 1, Praha