Úvod > Co chcete dělat? > Michnovský letohrádek alias Rybářský dům na Kampě
Kultura

Michnovský letohrádek alias Rybářský dům na Kampě

Malebný domeček na pražské Kampě budou znát všichni milovníci českých filmů, jako příbytek vodnické rodiny ze snímku Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách. V památkově chráněné budově vzniklo kulturní a komunitní centrum, které využívají skautské oddíly a obyvatelé Prahy.
Domek nedaleko Sovových Mlýnů získal svou přezdívku podle toho, že v něm dříve sídlil Český rybářský svaz. Ten v přízemí také provozoval rybí restauraci. Objekt je kulturní památkou, avšak dlouho byl prázdný a nevyužitý. Dnes v něm sídlí skautská organizace a pro veřejnost jsou dveře otevřené.

Skauti spolu se spolkem místních obyvatel KamParta zde vytvořili komunitní centrum a prostor pro činnost dalších spolků. Středobodem „Rybárny“ je několik sdílených dílen, které spojují dnes možná již trochu zapomenutá řemesla s moderními nástroji, materiály a technologiemi. Kromě toho se v domku pořádají workshopy, výstavy, přednášky i koncerty.

Návštěvníkům zde chtějí poskytnout prostor a zkušenosti, které jim umožní rozvinout jejich dovednosti a prožívat radost z tvoření vlastníma rukama.

Ubytování a restaurace v okolí

Kalina Kampa

Kalina Kampa

Praha 1, Praha
Mlýny restaurant

Mlýny restaurant

Praha 1, Praha
Restaurace Pastař

Restaurace Pastař

Praha 1, Praha