Úvod > Co chcete dělat? > Rekreační lesy Podhůra – relaxace a adrenalin
Letní sporty

Rekreační lesy Podhůra – relaxace a adrenalin

Rekreační lesy Podhůra tvoří ucelená plocha lesů, ohraničená obcemi Chrudim, Slatiňany a Rabštejnská Lhota. Návštěvníci zde nově využijí síť turistických tras, cyklostezek a hipostezek, ale i lanové centrum a venkovní tělocvičnu.
Město Chrudim se spolu s ostatními vlastníky snaží zpřístupnit lesy k rekreaci. V roce 2005 byla zpracována studie „Komplex rekreačních lesů Podhůra“. Ve studii je řešeno zpřístupnění lesů návštěvníkům a vytvoření atraktivního území pro rekreaci. Záměrem studie je vytvořit propojenou síť turistických tras, cyklostezek a hipostezek a napojit tyto trasy na již existující, dále vybudovat v lesích Podhůra atraktivity pro návštěvníky, které budou turistickými trasami propojeny a navigace návštěvníků bude zajištěna informačními cedulemi a turistickými ukazateli.

Došlo proto k modernizaci cest a vytvoření běžeckých a pěších tras i hipostezek. Návštěvníci areálu mohou využít i služeb nově vybudované venkovní tělocvičny a lanového parku. Součástí projektu je vytvoření kvalitního turistického značení.

V rámci projektu bylo vybudováno cca 15 km lesních tras, z toho 3 km hipostezek a 12 km turistických tras a cyklostezek, 1 venkovní tělocvična a 1 lanový park skládající se z překážek pro dospělé, pro děti, nízké lanové překážky, lezecké cesty na skále a lanovka. Venkovní tělocvična je v lesích vybudována jedna pro děti a jedna smíšená dále pak ještě jedna pro dospělé. Novou aktivitou v rekreačních lesích Podhůra je lezecká stěna, kterou mohou využít jak děti, tak dospělý.

Ubytování a restaurace v okolí

Chrudimský pivovar Filištín

Chrudimský pivovar Filištín

Chrudim, Pardubický kraj
U Paluků

U Paluků

Chrudim, Pardubický kraj
Penzion a PoloCafé U lávky v Chrudimi

Penzion a PoloCafé U lávky v Chrudimi

Chrudim, Pardubický kraj