Úvod > Co chcete dělat? > Letní sporty > Trasa pro vozíčkáře na Podhůře u Chrudimi
Letní sporty

Trasa pro vozíčkáře na Podhůře u Chrudimi

Trasa vozíčkářského okruhu je vyznačena v městských rekreačních lesích Podhůra nedaleko Chrudimi. Je vedena po lesních zpevněných i asfaltových cestách s minimálním provozem. Pohyb uživatelů je na vlastní nebezpečí.
Okruh na Podhůře je vybaven odpočívadly s lavičkami pro doprovod. Úvodní informační tabule je umístěna na parkovišti u Komety. První úsek je poměrně strmý, a tak vozíčkáři mohou tuto asi půlkilometrovou černě značenou trasu projet autem za předpokladu splnění některých podmínek řádu Městských lesů Chrudim.
 
Na začátku červené trasy, u rozhledny Bára, najdete parkoviště a bezbariérové WC. Délka značeného vozíčkářského okruhu je 4 200 m, celková délka s propojkou pak dá dohromady 5 km, převýšení na celé trase činí 105 m. Trasa se počítá mezi středně těžké a doporučuje se zdatným vozíčkářům s doprovodem. Doporučený směr jízdy je po směru hodinových ručiček.
 

Výjimka z návštěvního řádu pro vozíčkáře:

Městské lesy Chrudim, s.r.o. povolují vozíčkářům (autům s označením ZTP) vjezd do rekreačních lesů Podhůra k rozhledně Bára a parkování v zázemí obslužného domku. Vzhledem k omezenému prostoru zde může parkovat nejvýše 5 takto označených vozidel. Mějte, prosím, ohled i na ostatní návštěvníky a dodržujte tento počet. Pokud je to možné, vraťte se po vystoupení handicapovaného z auta zpět na parkoviště u Komety.

V zázemí obslužného domku se nachází též toaleta pro handicapované. Je opatřena eurozámkem pro handicapované. Klíč je k dispozici u obsluhy občerstvení.

Kastelánské prohlídky zámku Slatiňany – Pokrok nezastavíš

Speciální prohlídky běžně nepřístupných částí zámku aneb Od renesance do 21. století.
Slatiňany, Pardubický kraj

7 pádů Honzy Dědka ve Slatiňanech

Populární televizní talkshow.
Slatiňany, Pardubický kraj

Strašidlo cantervillské ve Slatiňanech

Oscar Wilde: Strašidlo cantervillské.
Slatiňany, Pardubický kraj

Adventní čas na zámku Slatiňany

Zapomeňte na předvánoční stres a shon a přijďte podlehnout kouzelné zimní atmosféře slatiňanského zámku.
Slatiňany, Pardubický kraj

Dřevěná rozhledna Bára

Na Čertově skalce na vrchní části zrušeného lomu Podhůra jižně od Chrudimi byla obnovena rozhledna Bára. Tu v červnu 2008 několik dnů po otevření zničila silná vichřice. Oproti původní stavbě přibylo několik zpevňujících prvků.
Chrudim, Pardubický kraj

Singltrek na Podhůře u Chrudimi

V rekreačních lesích na Podhůře si užijete terénní stezku pro cyklisty, takzvaný singletrack, která je základem budoucího Cykloparku Podhůra. Jedná se o úzkou klikatou trasu vedoucí mezi stromy, která není nijak náročná či nebezpečná.
Chrudim, Pardubický kraj

Kočičí hrádek v zámeckém lesoparku Slatiňany

V jihozápadní části zámeckého lesoparku se nachází dětmi oblíbený Kočičí hrádek. Je to miniatura hradu, kterou koncem devatenáctého století nechala v lese za slatiňanským parkem postavit kněžna Vilemína Auerspergová.
Slatiňany, Pardubický kraj

Švýcárna – Muzeum starokladrubského koně ve Slatiňanech

V budově Švýcárny u Slatiňan můžete navštívit nové muzeum starokladrubského koně. Můžete si zde prohlédnout dokumenty a exponáty mapující chov koní, kteří byli zapsáni na seznam UNESCO. Část expozice je věnována zachránci plemene Františku Bílkovi.
Slatiňany, Pardubický kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion a restaurace U zámku ve Slatiňanech

Penzion a restaurace U zámku leží na hlavní ulici T.G.Masaryka při vjezdu do Slatiňan od Chrudimi. V sousedství se nachází zámek, zámecký park, hřebčín a cyklostezky.
Slatiňany, Pardubický kraj

Hostinec Obora ve Slatiňanech-Trpišově

Hostinec Obora ve Slatiňanech-Trpišově nabízí příjemné posezení v pěkném prostředí, s nabídkou pokrmů české kuchyně. Stylově zařízená restaurace a ubytování nabízí tradiční speciality, jídla na grilu a jiné pokrmy.
Slatiňany, Pardubický kraj

Motorest Bonet ve Slatiňanech

Motorest Bonet nabízí ubytování ve Slatiňanech v moderním penzionu. Součástí areálu je i restaurace s několika sály, která nabízí kvalitní polední menu, výrobu a rozvoz pizzy, prostory pro svatby, školení, přednáškové a předváděcí akce včetně jejich zajištění.
Slatiňany, Pardubický kraj

Penzion a bar Kůlna

Bar Kůlna ve Škrovádě mezi skalami a řekou Chrudimkou. Místo dýchá pohodou a symbiózou stavby s okolím. Použitými přírodními materiály jsou především pískovec z místního lomu a modřínové dřevo,
Slatiňany, Pardubický kraj