Úvod > Co chcete dělat? > Půjčovna segway a elektrokol Velké Karlovice - poznávejte Beskydy jinak

Půjčovna segway a elektrokol Velké Karlovice - poznávejte Beskydy jinak

Životní styl
Užijte si poznávání Beskyd netradičně – při vyjížďce na segway nebo elektrole. Využijte půjčovnu v hotelu Horal. Pro hotelové hosty i širokou veřejnost je v letních měsících otevřena denně od 10 do 18:00.
Resort Valachy ve Velkých Karlovicích rozšířil nabídku pro návštěvníky o další aktivitu. U hotelu Horal zřídil půjčovnu segway a elektrokol, kde si můžete vypůjčit tato oblíbená vozítka pro výlet do přírody. Díky nim můžete poznávat přírodu CHKO Beskydy z jiné perspektivy, než jste zvyklí.
 

Segway

Tento dvoukolový dopravní prostředek pro jednoho pasažéra, poháněný elektromotory a ovládaný pro pohyb vpřed i vzad pouhým náklonem těla, nemusí sloužit jen pro zábavu. Ocení ho třeba i senioři či lidé s handicapem nebo po zranění, kteří momentálně nemohou vyrazit do přírody pěšky či na kole.

K dispozici je celkem šest vozítek, k dispozici dostanete i mapu vytipovaných sedmi okružních tras v délce 20 až 75 minut. Vyrazit můžete také na cyklostezku Bečva, která začíná jen pár set metrů pod Horalem. 

Co je segway? Dvoukolový dopravní prostředek pro jednoho pasažéra poháněný elektromotory, jehož stabilitu ve vzpřímené poloze zajišťuje speciální elektronika. Segway se vyrábí teprve od roku 2001. Používá se nejen v cestovním ruchu, ale stal se užitečnou pomůckou například také pro obsluhu rozsáhlých areálů (průmyslových, logistických či sportovních) a mnohde ho využívají i strážci veřejného pořádku. Segway je ovládán vpřed pouhým náklonem těla. Díky nejmodernější technologii s bezpečným a intuitivním chováním není k řízení zapotřebí žádných speciálních dovedností, zvládnutí segway je zpravidla otázkou pár minut. Segway je zkonstruován tak, aby zvládl jakýkoliv terén, je schválen i pro provoz po chodníku a v pěších zónách.
 

Elektrokola

Od roku 2014 nabízíme také možnost půjčení elektrokol, moderního a stále populárnějšího dopravního prostředku, který otevírá možnosti terénních výletů i méně zdatným cyklistům.

K dispozici jsou kola rakouské značky KTM vhodná i pro jízdu v terénu – Macina Cross a Macina Action. K dispozici jsou 2 elektrokola o velikosti rámu 29'', 2 elektrokola 26" a 1 elektrokolo pro děti (cca od 8 let).

Dojezd kola je 190 km na 1 nabití baterie. A kdyby vám to náhodou nestačilo, tento rok vznikla v Beskydech síť nabíjecích stanic, kde si můžete elektrokolo zdarma dobít.
Celý popis
Naposledy změněno: 20. 5. 2020